Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S Advance] Omni Room | Android 5.1.1 - Nieoficjalny


linux971

Rekomendowane odpowiedzi

[samsung Galaxy S Advance]  

(NIEOFICJALNY) Omni rom z Android'em 5.1.1 by PolishVodka [bez roota]

post-1-0-62212600-1440317039.png

 

 

Ostrzeżenie: Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie telefonu i jakiekolwiek straty

 

Ten Rom nie został testowany na wersji "P", ale na "zwykłym" działa poprawnie i stabilnie

 

Problemy:

Zielony obraz w nagraniu (z dźwiękiem) spowodowany błędem z kodowaniem (niektóre aplikacje jak VideoCam Illusion będzie nagrywał poprawnie obraz)

 

Screenshoty:

post-1-0-79733200-1440317029_thumb.pngpost-1-0-91331500-1440317030_thumb.pngpost-1-0-89751300-1440317031_thumb.pngpost-1-0-90238800-1440317032_thumb.pngpost-1-0-96613700-1440317033_thumb.pngpost-1-0-47188200-1440317035_thumb.pngpost-1-0-42661900-1440317036_thumb.pngpost-1-0-68620800-1440317037_thumb.pngpost-1-0-62210400-1440317038_thumb.png

 

Instalacja: 

1. Pobierz (i przenieś) na kartę SD Rom (i gapps)

2. Idź do Recovery menu zrób backup aktualnego romu

3. Wybierz opcję WIPE DATA/FACTORY RESET i wybierz Yes (i tak z MOUNTS & STORAGE/FORMAT SYSTEM)

4. Wybierz "install zip from sdcard1/SD card" i wybierz plik romu. Dalsze instrukcje wyświetlą się na ekranie.

4b (opcjonalnie). Od-kliknij opcję "Reboot device" i wybierz "install zip from sdcard1/SD card" i wybierz Gapps, i wybierz Yes. Uruchom ponownie telefon

5. Poczekaj kilka (lub kilkanaście) minut, żeby Rom by się uruchomił.

 

Linki:

Rom : http://www.mediafire.com/download/09kibypqinijnp2/OMNI_LP5.1.1_I9070_0920.zip

Gapps: http://opengapps.org/(ARM, 5.1, mini/micro)

Oryginalny temat: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-advance/development/rom-omni-rom-t3139661

 

Suma MD5: 0DA39CD178F37743C26B1FCE1CD1122D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj wgrałem ten rom. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, iż telefon nie może połaczyć się z internetem. Jest także problem z siecią komórkową. Przy ikonkach wifi i poł. komórk. znajdują się wykrzykniki. W czym jest problem? Sam system jest super szybki w porównaniu z tym co było uprzednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wgrałem ten rom. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, iż telefon nie może połaczyć się z internetem. Jest także problem z siecią komórkową. Przy ikonkach wifi i poł. komórk. znajdują się wykrzykniki. W czym jest problem? Sam system jest super szybki w porównaniu z tym co było uprzednio. 

 To jest jeden z typowych problemów w Lollipopie. Włączyć tryb samolotowy i go potem wyłącz po 30 sekundach. Jeżeli nie działa to wyłącz i włącz telefon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nic nie dało. Brak połączenia z siecią. Nie można zalogować się na konto Google jakieś pomysły?

Spróbuj zainstalować nowszą wersję romu (link został zaktualizowany w tym temacie)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marqes997 tak, ale upewnij się że masz najnowsze TWRP

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

A ktoś jest w stanie wytłumaczyć dla zielonego w temacie. 

 

mam tel GT-19070 (model 19070xxq4) z andkiem 4.1.2

 

Chciał bym zaktualizować system. Co powinienem zrobić? Hasła flashować stokować są dla mnie nie jasne... (ogólnie angileskie komendy czy skróty są dla mnie czarną magią).

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashowanie jest to wgrywanie systemu stockowego (czytaj oryginalnego), albo Custom ROM'u (modyfikowany system). Przy flashowaniu bardzo często partycja systemowa się czyści wraz z danymi.

Tego telefonu nie miałem więc mogę Ci tylko podać linki z kolejnością co robić:

1. ROOT:

2. CWM Recovery:

Jest to dość stara werjs Recovery więc nie wiem czy przejdzie.

Warto poszukać TWRP w szukajce Google. Wystarczy znać nazwę modeli ewentualnie kod modelu jak np GT-I9000, a będziesz mieć pasujące TWRP  o ile takowe wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już myślałem że ograne a ty mnie tu zimną wodą.

 

Jak pisałem. Mam wersje 4.1.2 i nic z systemem nie robiłem..(przepraszam, zrotowałem tel). Czyli mam oryginalną wersje andka. Teraz byłem pewien że muszę:

 

wejść w tryb recowery i kliknąć kolejno:

 

* backup

* WIPE DATA

* FACTORY RESET

 

następnie odszukać w katalogu MOUNTS & STORAGE odszukać komendę formatu systemu.

 

Teraz to tylko instal zip (romy i gapsy osobno)... tylko wyżej jest gaps micro/mini... czyli mam instalować oba czy to w zależności od mojego tel?

 

Czy jakiś krok pominąłem?? Wiem, pisałeś o CWM ale w poradniku nic o tym nie ma... w innych też się nie mogę doszukać i nie wiem czy proponujesz alternatywną metodę czy ja już jestem dinozaurem.

I nawet jeśli postaram się robić aktualizację używając CWM to jest ona ponoć jednorazowa: "Te recovery nie zapisuje się w systemie i trzeba je wgrywać za każdym razem!!!" Czyli po wgraniu update.zip od razu wykonywać kroki: backuup, wipe, factory i format (następnie instalacja rom-a i gapsów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał ten telefon w oficjalnej bazie w TWRP Manager, a masz już ROOT'a to sprawa będzie bardzo prosta i zamienisz wtedy to Recovery tym TWRP. Potem już tylko wszystkie Wipe'y z Format System i jedziesz. Innego pomysłu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas instalacji gapsów pokazał się error 70 i telefon się nie odpalał a raczej po każdym rebocie wchodził w tryb recovery. Jeszcze raz sformatowałem i zainstalowałem (dokładnie w ten sam sposób) cm 4.4.2 kitkata i maszyna działa z dostępem do wcześniej zblokowanych aplikacji ze sklepu play. Jak dla mnie ww rom nie godny polecenia dla mojego advanca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności