Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Jak wgrać CWM recovery pod JB


Daniel26902

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Jakiś czas temu wgrywałem odinem 3 plikowy rom 4.1.2 jelly bean, teraz chciałem wgrać coś nowszego ale do tego potrzebne jest CWM i tutaj mam pewne wątpliwości odnośnie wgrywania.

 

info o urządzeniu:

 

wersja modemu: i9100XXLS6

wersja jądra:       3.0.31-462349

                           KST 2012

numer wersji:      JZ054K.I9100XXLSJ

 

Zastanawiałem się nad romem SlimLP - Build -07.16 nieoficjalny jednak do wgrania go tak jak jest to napisane w poradniku potrzebne jest CWM, które nie wiem jak zainstalować, próbowałem wrzucając plik na karte sd i przez recovery ale występuję bląd: signature verification failed, poźzniej doczytałęm coś o wgrywaniu innego kernela ale nie wiem jak naprawdę z tym jest.

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i wyjaśnić jakim sposobem wgrać CWM tak, żeby nie uszkodzić telefonu? Czy trzeba zmieniać kernel?

 

Znalazłem też ten sposbób http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1085-samsung-galaxy-s2-i9100-clockworkmod-recovery-6029jednak nie chcę uwalić telefonu, czy tym sposobem w ogóle u mnie pójdzie.

 

Żeby nie zakładać osobnego tematu chciałbym zapytać czy ten rom, który wybrałem jest dobry, czy może wgrać jakiś CM.

 

Dziękuję bardzo za wszystkie pomocne wypowiedzi.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Daniel26902 w teori będzie działał, jendak nie jest tam podane czy będzie współpracowało z JB, a apką ROM Manager/TWRP Manager próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak: Musisz najpierw pobrać i zainstalować Philz Recovery, potem instalujesz CWM KitKat Compatible i instalujesz SlimLP razem z Gapps'ami. Co do SlimLP czytałem, ze jedni go chwalą inni go ganią. Powinieneś sam spróbować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wskazówki, jutro będę miał trochę czasu to zabieram się do tego.


@CyanowySamsung mam pewien problem, zainstalowałem Philz Recovery, następnie chciałem zainstalować CWM KitKat i nie poszło, telefon się nie włączal, musiałem wgrać od nowa JB, coś zrobiłem nie tak?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Daniel26902

 

Jakie Recovery ściągałeś? Podaj dokładną nazwę, bo być może pobrałeś Philz Recovery nie posiadający ROOT'a, bo takie też są. Kolejna sprawa, to spróbuj CWM  w wyższej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak: ściągnąłem tą wersję recovery PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed ze strony http://www.mediafire.com/download/i8nlg6liecexi6h/PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip, wgrałem na tel jako zip i wyszstko było ok, następnie tak jak mówiłeś ściągnąłem CWM-KitKatCompatible-i9100 i wgrałem przez tą nową wersję recovery i tel juz się nie włączał.

Próbowałem też z tą wersją: recovery-clockwork-swipe-6.0.4.6-i9100 ale jest to samo, coś muszę robić źle, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Daniel26902 

 

W takim razie wgraj tylko Philza tego co masz i potem CM 10.2 ostatnie nightly (musisz poszukać, b ja niestety nie mam), a potem w jego miejsce instalujesz CM11. Za każdym razem robisz Full Wipe. Na sam koniec CM12.1 z gappsami i powinno śmigać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok rozumiem tylko mam pytanie, będę wgrywał CM 10.2 nightly i zakładam, że będzie dobrze po wgraniu ale żeby w jego miejsce zainstalować CM11 z tego poradnika http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1238-galaxy-s-ii-cyanogenmod-110-nightly-oficjalny/to i tak wymagane jest CWM 6.0.45 więc w tym miejscu moje błędne koło się chyba zamyka, czy coś źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Daniel26902

 

Spokojnie powinno pójść. Jeśli nie to wtdy mając CM10.2 po prostu instalujesz 6.0.4.5+ i robisz Reboot Recovery i jedziesz dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To co udało mi się zrobić: zainstalowałem CM11 kit kat ale przez instalator z systemu windows wszystko dobrze śmigało a gdy próbowałem później zainstalować slim lp lub cm 12,1 telefon włączał się, logo systemu i jakiś komunikat, że infrejs systemu został zatrzymany i dalej się nie włącza, na tym zaprzestałem, zostanę na chwilę obecną przy CM 11 chyba, że ktoś wie o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Daniel26902

 

Ściągnij Gappsy stąd:  http://gapps.cyanogenmod.pl albo stąd: http://forum.xda-developers.com/android/software/tk-gapps-t3116347  najlepiej namniejsze. Resztę sobie dograsz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności