Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] ArchiDroid 3.1 - CyanogenMod 12.1


aloisy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest stabilna wersja 3.1.4 - ponoć RAM ogarnięty. Ją aktualnie nie mogę zainstalować (przyczyny techniczne), ale czekam na wasze opinię. Ponoć ma chodzić znacznie szybciej przy mniejszej ilości wolnego ramu. Wyłączono zRAM - ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3.1 to jest lizak, jednak archi nie planuje kolejnych dmian więc nie nazwał tego 4. Podstawą były poprzednie produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz bo naciskając fizyczny klawisz menu na telefonie ukazuje mi się "miejsce zapisu zdjęć". A KK to tak jak pisałeś 3.0.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego :> czy dobrze rozumiem ze CM11 to sa te wersje na kit kat a CM12 to lolipop bop gubie sie w tych oznaczeniach

 o co wogole chodzi w tych numerkach

cm 11 wersja 5 .x.x

i cm 12 wersja5.x.x to nie jest t  samo ? czy wersja cm 12 to tylko nieoficjalna ale jakas jest w tym roznica szukam jakiegos najnowszego romu do z 3 bo ten 3.1 to juz mi zwariowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz bo naciskając fizyczny klawisz menu na telefonie ukazuje mi się "miejsce zapisu zdjęć". A KK to tak jak pisałeś 3.0.2.

NIE MA U MNIE TEGO JEST RODZIELCZOSC I JAKOSC ZAPIsuj lokalizacje zaawansowane i pomoc i opinie

12166671_1491044794533754_1315297288_n.j

jest to wersja oprogramoawania5,1,1

nr kompilacji 3.1.4.stable lvy48f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w nowej kompilacji archi to wywalił ale na 3.1.2 (moja aktualna) jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wcześniej miałem zainstalowanego jakiegoś cm 12 z Lollipopem 5.0.2. Telefon w sumie fajnie śmigał ale bateria strasznie słabo trzymała.

Zainstalowałem więc ArchiDroida 3.1.4. Bateria trzyma trochę lepiej ale teraz zauważyłem, że telefon zaczyna się trochę mulić. Szczególnie przy wyciskaniu klawisza powrotu, tj. zanim telefon przejdzie do poprzedniej strony, zamknie aplikacje czy przejdzie do poprzedniej karty w jakiejś aplikacji to tak jakby na chwilę złapał zawieszkę i dopiero przechodzi wstecz. Nie trwa to jakiś długo ale jest upierdliwe bo często zamiast się cofnąć to zamykam coś wciskając parokrotnie klawisz cofania bo nie wiem czy go wcisnąłem czy telefon jeszcze myśli co ma zrobić.

I tu pytanie do Was czy wobec tego lepiej zainstalować KK z ArchiDroid 3.0.2 czy może polecacie jakiś inny ROM tak aby i telefon śmigał szybko i bateria nie padała za szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez z checia wyslucham jakie inne romy polecacie ...mialem chwile omnirom ale to gloly bez niczgo bez gappsow po znalezieniu gapsow google robilo jakis problem z instalowaniem aplikacji ktore wczeniej mialem na koncie  takze dupa... no chyba ze jakis blad mialem ale problem byl zi instalowaniem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo ale ostatnio czytałem na XDA artykuł o eqinoxie i ma problem z tzw entropy512 - cokolwiek by to nie było eliminacja tego problemu zawsze kończyła się usmażeniem chipa. Niestety choruje na to S2 i S3. Więc albo wymiana fona albo mniej lub bardziej dopasowany ROM. Ją osobiście miałem przynajmniej tuzin różnych Romów i archi jest o niebo lepszy. Jeżeli chceci by wszystko działało (MMS też) to tylko KK i porty z Note 2 natomiast tam po miesiącu będziecie płakać że po włączeniu o 9:00 aparatu do zdjęcia gotowy będzie o 11:30. :D Wić ją zostaje przy archim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ją siedzenia na 3.1.2 i nie mam czasu na zmianę. Z reszta ten działa u mnie stabilnie ale po kilku miesiącach stracił troszkę na płynności. Mimo wszystko mam drobne obawy przed aktualizacją, bo jak coś działa dobrze to po co zmieniać... Jednak w 3.14 zmieniono sposób zarządzania RAM, więc jest to kuszące.

Tak jak archi mówił. Wersja 3.1.5 experimental - dostępna. To przedostatnia wersja. Ostatnia będzie finalną 3.1.5 :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównując ArchiDroida 3.0.2 i 3.1.4, patrząc na szybkość i płynność działania oraz apetyt ROMU na energię, to który kolego byś polecił?

MMS-ów mi nie brakuje bo i tak z nich rzadko korzystałem.

Byłem przez pół roku na 3.0.2, teraz od kilku tygodni na 3.1.4. Na lizaku miałem problem ze spowolnieniami, pomimo ścisłego stosowania się do zaleceń Archiego podczas instalacji. Pomogło dopiero przejście na Boeffla - teraz mam jeszcze zRAM (4x150) i.. jest super. Trudno powiedzieć, czy 3.1 jest szybszy od KK. To dosyć subiektywne odczucie. Mam wrażenie, że tak, chwilami jest wręcz piekielnie szybki i działa bardzo płynnie. Ale też nie mam obu systemów w ręku, aby je równocześnie widzieć i porównać. Jeśli chodzi o baterię, bez obciążenia system zachowuje bardzo dobrze (bez specjalnego strojenia, tylko z Greenify 0.5 - 0.7%/h), pod obciążeniem bateria schodzi w moim odczuciu szybciej niż na 3.0.2, ale nie dramatycznie.

Natomiast to co w sumie w moim odczuciu jest najważniejsze, to fakt, że lizak w wykonaniu Archiego jest bardziej stabilny, kompatybilny, ładniejszy i bardziej funkcjonalny (choć bardziej w kwestii bajerów, w podstawach nie ma co porównywać) - jedyny brak funkcjonalny to MMS-y. Poza tym, po prostu wszystko działa, bez żadnych resetów, czyszczenia, etc.

Mając w doświadczeniu oba systemy, zdecydowanie zostaję przy 3.1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Archi wydał 3.1.5 stabile. Podziękował publiczności i przesiadłem się na 1+2 :( Także teraz suport jedynie od CM, chyba że i oni... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aloisy

 

Nie chciałbym Cię dołować ale dawno miałby oficjalne wsparcie gdyby Archi mógłzainteresować ich ROM'em na ten telefon. Z tego co pamiętam i to porzucił i skupił się nad pracami ArchiDroid. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież jest arhidroid w wersji 3.1.5. I jak już pisałem ostatni, bo przenosi się na 1+2 i tam będzie devoloperować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od kilku dni się w ogóle nie udziela :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aloisy

 

Możliwe, że odpoczywa czy coś. Nigdy nic nie wiadomo. Oby nie był tak jak z pewnym developerem Sale, który robił NeatRom'y na moją staruszkę. Miał być w marcu na XDA i nigdy się nie pojawił. Widocznie porzucił development. Oby nie było tego z Archim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności