Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] ArchiDroid 3.1 - CyanogenMod 12.1


aloisy

Rekomendowane odpowiedzi

@aloisy zrobił to co Sony zrobiło dla swojej Xperii Z co wyszła mniej więcej w tym samym czasie, fakt w postaci customów ale zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dziala ta wersja 3.1.5 na i9300? Jakies bledy, stabilna jest? Jestem tutaj nowy i chcialbym wgrac nowy system i nie wiem ktory wybrac aby dzialalo dobrze i bateria trzymala w miare. (mms'y nic mnie nie obchodza :P ) Z gory dziekuje za porady, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dziala ta wersja 3.1.5 na i9300? Jakies bledy, stabilna jest? Jestem tutaj nowy i chcialbym wgrac nowy system i nie wiem ktory wybrac aby dzialalo dobrze i bateria trzymala w miare. (mms'y nic mnie nie obchodza [emoji14] ) Z gory dziekuje za porady, pozdrawiam!

Jeśli wgrasz dokładnie wg instrukcji, a najlepiej z wcześniejszym wgraniem oryginalnego stocka przez odin, powinieneś być zadowolony. Jeśli przy defaultowym kernelu (ArchiKernel) będziesz miał okresowe spowolnienia, u wielu pomaga zmiana kernela na boeffla. I wówczas wszystko gra.

Możliwe są ograniczenia sprzętowe, czyli niekompatybilność sterowników (są nieudostępnione przez Samsunga i Autor nie mógł obsłużyć wszystkiego w ciemno). Czyli w rzadkich przypadkach może nie działać aparat i nie ze wszystkimi urządzeniami BT możesz się łączyć. U mnie np. konieczna jest zmiana 3G na 2G w samochodzie, aby dźwięk poprawnie był przesłany (profile robią to w tle i bezproblemowo). Poza tym, miód malina. A czy będzie u ciebie działało - musisz sprawdzić. Kluczowa jest dobra instalacja (pełne czyszczenie telefonu i nie wgrywanie backupów z innych wersji systemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który kernel jest lepszy Archi czy  boeffla. Czytałem na forum xda i paru ludzi wypowiadało się też za boefflem. Który powinien chodzić wydajniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są podobnie zoptymalizowane. To zależy od telefonu. A każdy jak się okazuje jest inny. Więc musisz sam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze możesz zmienić nawet kilka razy na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s3 nie liczy się specjalnie wydajność ile mniej lagów i mniej uciążliwe. Tak więc odpuść sobie wydajność. U mnie telefon często ustawiony jest na 4x1000 MHz i zasuwa. A to oznacza że bateria trzyma znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ponawiam pytanie co so kwestii zestawu głośnomowiacego, normalnie łącze się ze słuchawką bluetooth ale podczas połączenia trzeszczy . Ma ktoś na to jakąś radę,bo nigdzie nie umie znaleźć rozwiązania problemu. Na wersji v1 Amiga bez problemu od wersji v2 do najnowszej problem się pojawia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak pamiętam z BT był problem w tym telefonie więc na jednych romach działał pięknie na innych fatalnie. W ostateczności Archi nie rozwiązał problemu a support już się skończył.

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanie co so kwestii zestawu głośnomowiacego, normalnie łącze się ze słuchawką bluetooth ale podczas połączenia trzeszczy . Ma ktoś na to jakąś radę,bo nigdzie nie umie znaleźć rozwiązania problemu. Na wersji v1 Amiga bez problemu od wersji v2 do najnowszej problem się pojawia 

Na wszystkich wersjach V2 i v3 problem występuje na wersji v1 jest ok a może ktoś polecić jakiś podobny ROM który nie będzie miał z tym problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam odpowiedź. Brak już supportu dla tego romu.

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest najgorsza informacja jaką mogę przekazać. Archi był osobą która najbardziej potrafiła wykorzystać potencjał tej słuchawki. Ja korzystam z najnowszej wersji jedynki i ze względu na jej niespotykaną nigdzie indziej stabilność nic innego nie mogę zaproponować. Każdy nowszy ma jakieś swoje bugi, po za tym od roku wpadłem z obiegu jeżeli chodzi o S3. Mam już nowszy model.

wyklepane z fona

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie pomocy

 

Zrobiłem update recovery poprzez instalke archidroida - uaktualnij recovery

Zauktualizował mi trwp do wersji v.2.8.6.1

Zrobiłem jak zawsze pełne wipy i instal archidroid v 3.1.5 (jak powyżej)

Podczas instalacji dogrwa 3 pliki i kończy na flashing.... i pojawia się opcja zakończ

Pyta czy wgrać Super User SU bo telefon nie ma roota (choć ma bo wgrywałem i śmigało do tej pory) telefon się restartuje pojawia się logo galaxy s3 i nic się nie dzieje

Zachciało mi się uaktualniać recovery

 

Na poprzednim trwp instalowało się normalnie

 

Pomóżcie bo telefon kaput

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostszego jak wgrać recovery odinem. Nie panikuj, musiał pojawić się błąd podczas instalacji recovery. Jeszcze możesz pobrać raz jeszcze archidroid bo może instalacji jest walnięta.

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem nowe recovery odinem ver 3.1.0 (czyli takie jak miałem na początku) z tąd --->https://twrp.me/devices/samsunggalaxys3internationalexynos.html , https://dl.twrp.me/twrpapp/me.twrp.twrpapp-22.apk.html

zrobiłem pełne wipy

zaś to samo

 

podczas instalacji :

>>>Archidroid is now loading

root@Archidroid~#Ready!

root@Archidroid~#Wipind/data excluding/data/media

root@Archidroid~#Wiping system partition

root@Archidroid~#Flasing Archidroid base

 

i pojawia się na dole 10% a za moment zakończ

 

Na czarnym ekranie Install Zip pojawia się na dole komunikat którego wcześniej nie miałem Aroma instaler ver 3.0 finished

 

Potem jest Reebot

 

i zaznaczone "prompt to install app if not installed i install system app"

>>> Swipe ti install trwp app

 

Wcześniej normalnie szła instalka fon sięrestartował i wgrywały się gappsy, aktualnie info galaxy s3 na czarnym tle i lipa :-/

Przy instalacji Lineaoge 14.1 wyskakuje komunikat "updating partition details" i error "Updater process ended with signal : 7, Error installing zip file ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz chyba wgrać paczkę megawipe lub zainstalować Rom odinem. Obstawiam uszkodzoną partycję. Z tego co piszesz to po czyszczeniu nie następuje instalacja. Dlatego proponuję zaistalować 3 plików ca który naprawi ten problem (przynajmniej powinno).

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty agent jestes xD
Na sgs3 jak musisz najnowsze to TYLKO do 3.0.0-2. Pojdzie ci na lajcie, nowszych nie wgrywaj.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

I nie rob update recovery, w czasach gdy ad 3.1.5 byl wypuszczony nie kazdy mial twrp w wersji 2.8.x wiec archi dodal mozliwosc update. I wgrywanie obrazu recovery przez recovery w przypadku twrp zmienia tylko interfejs, nie dzialanie - sprawdzalem kilkukrotnie. Jak wgrywasz twrp to tylko przez odina/aplikacje.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności