Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia S] Wgrywanie stock'a przez flashtool


Archie111

Pytanie

Witam :)

 

Przymierzam się do wgrania nowego stock'a na Xperie S. Pomimo tego, że już mniej więcej orientuje się co i jak proszę was o pomoc gdyż opis na forum dotyczący flashtool'a jest troszeczke nie jasny dla mnie (głównie fragment o instalacji sterów do tela w folderze flash'a). Jeśli mógłbym prosić o instrukcję byłbym bardzo wdzięczny ;) Obecnie mam na niej zainstalowany brandowany ICS 4.0.4 (jeszcze wcześniej był chyba GB 2.3.6) a chciałbym wgrać mu czysty stock producenta JB 4.1.2( nie wiem czy mogę wgrać odrazu JB czy nie ale pewnie się wyjaśni :P ) Ponadto czytałem, że można wrzucić też custom rom na tel z zablokowanym bootloader'em o ile bazuje na ICS i JB (dane niepewne) :D Bardzo proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rzecz w tym, że narazie mam jedynie wiedzę teoretyczną i może dlatego to całe zamieszanie, w Poradniki, Romy i Mody/ [Xperia S] Flashtool - narzędzie do wgrania firmware, modów i innych, czytałem komentarze odnośnie flash'a i tam jeden z użykowników wyraził sie tak: "Po instalacji flashtoola, wchodzisz w folder gdzie go zainstalowałeś, następnie w folder drivers i instalujesz sterowniki do swojego modelu telefonu" i właśnie to zdanie jest trochę nie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie cytowanego zdania, konkretnie pogrubionej części "Po instalacji flashtoola, wchodzisz w folder gdzie go zainstalowałeś, następnie w folder drivers i instalujesz sterowniki do swojego modelu telefonu" w sumie nie wiem o jakie stery chodzi i jak je zainstalować w tym folderze, mam je poprostu wkleić, czy przy instalacji(o ile to plik w rodzaju .exe) wskazać właściwy folder? Tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wchodzisz w ten folder drivers tam jest plik .exe odpal go i tam klikasz jak trzeba dalej itp. A jak będzie wybór telefonu to poszukaj swojego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha, no właśnie o to mi chodziło dziękuje :) czyli reszta powinna wyglądać tak: zainstalować flashtoola>sterowniki telefonu>wkleić do folderu rom( musi być to plik TFT?)>włączyć debugowanie>podpiąć tel>nacisnąć przycisk pioruna>wskazać tryb flashmode i reboot? Musze xperie uruchimuć w trybie fastboot przed podpięciem do USB? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

włączyć debugowanie>podpiąć tel>nacisnąć przycisk pioruna>wskazać tryb flashmode i reboot? Musze xperie uruchimuć w trybie fastboot przed podpięciem do USB? :)

Zrobić tak od wklejenia pliku .tft z romem wyłączyć telefon i z przytrzymanym przyciskiem ściszania podłącz go pod USB i kliknij pioruna i wybierz tryb flashmode

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

da się wgrać rom na zablokowany bootloader. są to romy z stockowym kernelem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie, najpierw musisz znaleźć u nas na forum czy jest jakiś rom na zablokowany bootloader, jak jest to poszukaj custom recovery na zablokowany bt

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha :) nie nie tak z ciekawości pytałem, chce wgrać stock, chciałem wiedzieć tylko jakie mam możliwości działania :P ( to nie mój tel więc nie ja decyduje o romie, gdybym mógł to wiadomo CM i mała rakieta gotowa :P ) a jest gdzieś na forum sprawdzony stock czy zapytać musze wujka G?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgraj niebrandowany JB, ICS nie za dobrze chodzi, a GB za stary jest

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności