Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Instalacja recovery w trybie fastboot - Root


Archie111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Nie długo chcę w praktyce przetestować niektóre info z forum zaczynając od sprawy zawartej w tytule :) Nie wiem jeszcze jaki to będzie smart(kupię jakiegoś szrota :P ) ale już teraz prosiłbym o informacje. Mianowicie gdy w ADB uruchomię tel w trybie fastboot i wgram recovery czy nie będzie to błąd, że urządzenie nie było wcześniej zrootowane?? Celem wszystkich działań ma być instalacja custom romu ;) Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa, np na xperiach musisz najpierw zrootowac, na lg odblokować bootloader, a samsung ma odina to po cholere fastbpot xD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odin i tar

- po co kombinować.

ponad to masz opisy ręcznych instalacji

 

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery recovery.img

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał robić sobie samsunga do użytku to pewnie, że odin jest prostszy, ale w wersji testowej tak dla praktyki :)

---------------------------------------------------------------------------

Czytałem też na forum, że można wgrać root jednocześnie z cwm( tyczyło się to galaxy mini). Przez fastboot raczej by to nieprzeszło ( mam namyśli modele nie samsungowe :P)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Jak wgrasz custom recovery, np w htc one x po odblokowaniu bt i wgraniu przez fastboota cwm możesz zrootować fona xD

Sam tak zrobiłem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem cwm'a przez fastboota a przez cwm zrootowałem ten pliczek z tematu na szybkiego roota na samsungi i nie tylko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz fastboot help ;D

Nie no serio, to możesz kopjować partycje, usuwać partycje, tworzyć, formatować, uruchomić telefon na nowo itd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym xD poprostu na niektórych urządzeniach to tryb bootloader a na innych tryb fastboot ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jest odin i tar

- po co kombinować.

ponad to masz opisy ręcznych instalacji

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery recovery.img

Witam :)

Nie długo chcę w praktyce przetestować niektóre info z forum zaczynając od sprawy zawartej w tytule :) Nie wiem jeszcze jaki to będzie smart(kupię jakiegoś szrota [emoji14] ) ale już teraz prosiłbym o informacje. Mianowicie gdy w ADB uruchomię tel w trybie fastboot i wgram recovery czy nie będzie to błąd, że urządzenie nie było wcześniej zrootowane?? Celem wszystkich działań ma być instalacja custom romu ;) Z góry dziękuje :)

Możesz wgrać recovery i potem wgrać przez zip plik z rootem. O ile przejdzie. Bo to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności