Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy Ace 2] Partycja swap czym jest i do czego właściwie służy


Archie111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Zgodnie z tematem chciałbym prosić o rozjaśnienie kilku kwestji ponieważ w necie jak dla mnie dane są postrzępione ;) Czemu w dziale "Asa" ponieważ będę się podpierał jego przykładem, tak więc czytałem, że jast to partycja lub plik który odciąża pamięć ram oraz nie które aplikacje przechowują w niej swoje dane. W moim ace 2 gdy zainstalowałem na nim CM11 miałem już utworzony swap (komenda free w teminalu wykazywała jej istnienie) lecz system instalowałem na oryginalny brandowany stock JB 4.1.2 robiąc przy instalacji tylko wipe'y bez dalvik (może ma to znaczenie). Jednak gdy instalowałem po CM11, CM10.2 okazało się, że swap nie istnieje (terminal pokazywał w linijce swap tylko zera) miałem przez to problem ze zmieniającymi się nazwami skrótów. Lecz gdy zainstalowałem program Swapper i utworzyłem swap problem zniknął ,a terminal wykazuje 200mb pojemności partycji(tyle jej przypisałem). Gdy to zrobiłem ze zdziwieniem odkryłem, że mój ram odciażył się o wielkość partycji :P  Więc jak to jest z tym swapem, rozwiejmy wątpliwości które napewno nie tylko mnie nurtują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swap jest to odpowiednik pamięci wirtualnej, może dlatego apki Ci nie uciekały bo lepiej motnowało Ci karte sd i dlatego apki nie znikały, większość telefonów z opcją przenoszenia apek na sd mają taki glich że dopiero po minucie/dwie widzą apki wgrane

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia>wydajność>zarządzanie pamięcia> pozaznaczaj wszystko, reboot, tada masz swap xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że nie musiałem pobierać Swappera??:-) a to był jakiś wielki błąd, iż to uczyniłem?:-P
-----------------------------------------------------------------------------

Wiesz co? Nie mam opcji "wydajność" w ustawieniach ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w ustawienia>informacje o telefonie i klikasz klika razy na nr kompilacji albo wersję jądra(nie pamiętam któe to ale któreś napewno :P) aż sie pokaże aktywowałeś opcje programistyczne i w ustawieniach pokażą sie opcje programistyczne i wydajność ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności