Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Systemowy menedżer plików nie widzi karty SD - CyanogenMod 10.1


Archie111

Pytanie

Witam :)

 

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu małego problemu, nie dawno wgrałem sobie na mojego Ace 2 CM10.2 od TeamCanjica (wcześniej miałem CM11 Maclawa). Tak jak w temacie problem leży w braku możliwości wglądu w karte SD z systemowego menedżera plików. To raczej nie problem karty ponieważ apka z google play Menedżer Plików HD eksploruje SD bez problemu, PC też ją widzi, a w ustawienia/aplikacje oraz ustawienia/pamięć również jest wyświetlana. Dodam jeszcze, że w CM11 nie było tego problemu, nie wiem czy ma to jakiś związek ale po wpisaniu w terminal komendy free w linijce swap są same zera.

 

Może mało znaczący kłopot ale mimo wszystko bardzo proszę o sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A mogę starą poprostu wyjąć (pomomo tego, że są na niej pliki CMa) i włorzyć nową sformatowaną? :)

 

PS: Po edycji tytułu mojego tematu jest mały błąd, mam CM10.2 a zmieniono na 10.1 :P

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zmiana karty nic nie dała skróty dalej zmieniają nazwę po restarcie :mellow: teraz po podłączeniu tele do PC nie zniknęły tak jak wczoraj ale może działa to trochę jak ruletka, w linijce swap w terminalu na tej karcie też ą same zera. Nie wiem jak to ugryźć <_<


--------------------------------------------------------------------------------
Zdaje się, że znalazłem rozwiązanie:-) tak gdzieś czytałem o partycji swap, że jak jej nie ma na SD to dziwne rzeczy się dzieją ze skrótami;-) (tak jak wspominałem w terminalu same zera) więc zainstalowałem apke z GP o nazwie Swapper wskazałem mu SD jako miejsce utworzenia i ustawiłem 200mb wielkości. Jak narazie skróty nie zmieniają nazw:-D w dalszym ciągu systemowy menedżer nie widzi karty ale to nie ogromny problem, jednak jeśli ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje to chętnie się dowiem;-)
---------------------------------------------------------------------------------
Najnowsze wieści znalazłem rozwiązanie!;-) jak się okazało banalne, wystarczy wejść w menedżer/ustawienia/główne ustawienia/tryb dostępu i tu zmienić na tryb powiadamiania:-D i jest wgląd we wszystko:-) dziękuje za wszystkie sugestie i pomoc:-) Edytowane przez Archie111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a wgrywałeś moda na pamięć na aplikacje?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tel już dawno zrebootowany :) nie wgrywałem moda ponieważ jak zauważyłem, że jest coś nie tak to wolałem się wstrzymać :) Tak ogólnie to niewiem teraz czy ta karta SD nie jest uszkodzona, wczoraj jak podpiołem telefon do PC to znikneły ikony programów które są na SD ( odziwo tylko te bez folderu) a po restarcie zmieiają im się nazwy np. Program nazywa się MX Player to nazwa zmieniła się na com.mxplayer... tak jak są nazwy w folderach android/data. Wątpie, że to wina systemu :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm... wgraj tego moda na więcej pamięci /data

po tem zamontuj i sformatuj pamięc wewnętrzną, to bedzie w mounts&storage partycja emmc bodajże, następnie wgraj cm'a i paczke custom aroma gaaps i wgraj tylko google play (reszte sobie możesz pobrać :P )

uruchom telefon, wejdź w ustawienia teamcanicja albo novathor, nie pamiętam już i zrób swap pamięci, reboot i gotowe ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spróbuj ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności