Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Jak poprawnie wyczyścić system Wipe'ami z CWM(Instalacja CM11 na CM11)


Archie111

Pytanie

Witam wszystkich :)

 

Mam mały problem dotyczący instalacji, kilka dni temu zainstalowałem CM11 od Maclawa (wcześniej miałem stock JB 4.1.2). Teraz chce jeszcze raz wgrać CM tylko od TeamCanijca i niewiem czy w przypadku instlki CM na CM trzeba robić wszystkie Wipe'y. Może napisze jak mam zamiar to zrobić:

 

Wrzucam na SD CM11 i Gappsy, uruchamiam CWM, robie wszystkie Wipe'y: (Wipe Cache Partition, Wipe Data / Factory Reset) potem wgrywam CM11 przez "install .zip from sdcard" i w ten sam sposób Gappsy na koniec REBOOT i system zainstalowany?? :)

 

A co z opcją z CWM: Advenced--Wipe Dalvik Cache to też trzeba zrobić przed wgrywaniem CM i Gappsów?

 

Nie wiem jeszcze czy partycja swap na SD sama się utworzy czy muszę to załatwić samodzielnie, jeśli nie powstaje z automatu bardzo prosiłbym o jakieś porady :D

Dodam jeszcze tylko, że posiadam CWM v6.0.1.5

 

Dziękuje i serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oki super:-) wielkie, wielkie dzięki Wam za wszystkie odpowiedzi:-D tylko ostatnie pytanie:-P napisałeś: "Wrzucasz rom i gaapsy na fona, robisz wipe data, cache, system, dalvik, nastepnie wgrywasz rom potem gaapsy>reboot>gotowe" W system mam zrobić jego format w mounts and storage??:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wipe możesz zrobić, a swap utworzy się sam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A te wipe'y to w jakiejś konkretnej kolejności? I co najpierw format system czy wipe? Jak wgrywałem CM na stock JB według poradnika Veeona, to tam nie było słowa o format system i tego nie zrobiłem:-/ mogło mieć to jakiś wpływ na stabilność CM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Troche mi się pomieszało:-/ w poradniku Veenona wipe cache partition było razem z wipe data/factory reset przed wgrywaniem CM i Gapps no ale to było na stock JB, w przypadku CM na CM wipe cache partition jest po wgraniu systemu i gapps?? no i poprisiłbym o korekte kolejności działań bo nie chce zrobić sobie cegły;-) tak mam zribić??

Wrzucam na SD CM11 i Gappsy, uruchamiam CWM, Wipe Data / Factory Reset, mounts and storage/format system, potem wgrywam CM11 przez "install .zip from sdcard" i w ten sam sposób

Gappsy, Wipe Cache Partition na koniec REBOOT

Barzdzo proszę o rozjaśnienie mi tych spraw:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wrzucasz rom i gaapsy na fona, robisz wipe data, cache, system, dalvik, nastepnie wgrywasz rom potem gaapsy>reboot>gotowe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak, możesz w ten sposób wgrywać :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

proszę, daj znać czy wszystko jest ok :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cm10.2 od TeamCanijca+Xposed+monsterui+launcher z note 3+widget pogody z S4+task manager

post-16996-0-71671900-1437146849_thumb.p

post-16996-0-79108300-1437146857_thumb.p

post-16996-0-55703100-1437146860_thumb.p

post-16996-0-84606400-1437146863_thumb.p

post-16996-0-57764100-1437146869_thumb.p

post-16996-0-91632900-1437146871_thumb.p

post-16996-0-48973600-1437146876_thumb.p

post-16996-0-36558200-1437146878_thumb.p

według mnie, najstabilniejszy rom ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po stokroć thx:-) za ok 1h będę mógł testować, już odliczam czas:-P Jestem wdzięczny za pomoc:-)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nooo CM świetnie chodzi :)  sprawdzę tylko czy te apki nie będą ginąć jak w CM11 ale podejrzewam, że nie ;)  Jeszcze raz wam BARDZO DZIĘKUJE za pomoc :D  dodatki które mi podałeś @PeliKan  już doinstaluje potem ;) mam małe pytanko te fixy ze strony którą podałeś do Romu muszę instalować koniecznie bo jak dotąd bandingu kolorów ale się okaże :)

Edytowane przez Archie111
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Archie111 żadnych fixów nie podawałem, jak masz kartę pamięci to sugeruję też ten trick na 2gb z grosze mna partycji /data

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nie:-) miałem na myśli, fixy ze strony(poradnika) z której pobrałem rom do którego dałeś mi link;-) Te 2gb napewno zrobie thx za przypimnienie:-) tak na marginesie problem z aplikacjami zniknął a CM działa wyśmienicie:-D Dziękuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jutro rano zamknę temacik, proszę bardzo, jestem byłym i aktualnym posiadaczem ace 2 także, jakby co to pisz temat a pomogę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności