Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S2 I9100] Jak wgrać/zainstalować CyanogenMod


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Przedstawię w kilku prostych krokach jak zainstalować CyanogenMod na swój telefon ;)

Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki

Co będziemy wgrywać:

  • Root'a
  • Recovery
  • CyanogenMod + Gappsy

Skąd pobrać potrzebne pliki:

Proces instalacji:
Instalacje rozpoczynamy od zainstalowania programu kies który zainstaluję nam wszystkie potrzebne sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki root, recovery, CyanogenMod, gappsy. CyanogenMod i gappsy wrzucamy na telefon najlepiej do głównego katalogu na karcie. Rozpoczynamy instalowanie Root'a + Recovery :)

  • Instalacja przeprowadzamy tak jak jest napisana w temacie od Roota i Recovery

Brawo ! Jeżeli przechodzisz do kolejnego kroku to znaczy że najgorsze już za Tobą :) Przechodzimy do instalacji CyanogenMod'a

  • Wyłączamy telefon
  • Przytrzymujemy vol +, home, power
  • Po pojawieniu się podświetlenia puszczamy power (nadal trzymamy vol+ oraz home
  • Flashuj CM10 zip (nazwa może być inna gdyż często wystepują aktualizacje)
  • Flashuj GApps
  • ZRÓB DATA WIPE / FACTORY RESET (inaczej uruchamianie SGS2 zakończy się na logo uruchamiania)
  • Reboot

Sukces ! Telefon uruchomi się ponownie.

Pierwsze uruchomienie może trwać do 30 min.

Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ?NIE ! :)

Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/
Dałeś radę ? Kliknij rep_up.png;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Mam pewien kłopot mianowicie wgrałem ostatnio JB oficjalną wersję Rom z wbudowanym ROOtem tu link PDA I9100XXSM1 nie można zbytnio ingerować w system na tym roocie nie można np zwiększyc szybkości procesora itp nie ma nawet CWM w aplikacji tylko przez recovery na czym mi bardzo zależało, ogólnie nie podoba mi się. Chciałbym wgrać sobie CyanogenMOD 10.0 lecz nie mogę znależc cf-roota do mojego PDA...POMÓŻCIE PROSZĘ.

Edytowane przez Pawliniak
Warn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajemy linków do konkurencyjnych stron - regulamin.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas całego procesu instalacyjnego także nie mogłem znaleźć odpowiedniego cf-root'a. Próbowałem po prostu po kolei wszystkich. Za którymś razem się udało jednak nie mogę gwarantować że ten sposób jest bezpieczny dla Twojego telefonu. Pewne ryzyko zawsze istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale raczej tej metody nie będę próbował ponieważ jestem laikiem i na 100% zawieszę sobie fona...Mam jeszcze takie pytanie byćmoże głupie czy jak zrobię unroot to wersja softa zostanie ta sama i czy można jakoś wrócić do pierwotnej wersji softa brandowanegpo? (do tamtej wersji bym znalazł cf-roota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

W swoim S II mam androida 4.1.2, i nie mam rubryki kernel w ustawieniach, w związku z tym  którą wersję kernela powinienem zainstalować? 

Screen: http://img208.imageshack.us/img208/139/frr.png

Udało się ? Tez mam taki problem, Jaką wersje zainstalowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O jakiej wersji CM mówisz?

Akurat w CM 10.2 i CM11 działają..

Wyczytałem na innym forum, że to co wymieniłem, nie działa na 10,2.

Wyczytałem na innym forum, że to co wymieniłem, nie działa na 10,2.

ALe to chyba jeden z pierwsych 4,2 chyba z sierpnia,  grudniowy chyba ma to naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie..

My bazujemy na informacjach z ostatnich buldów CyanogenMod.

 

Np. CM11 w formie nieoficjalnej ma błędy z niektórymi aplikacjami. Mają FC i to różne.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko, bo nie wszystko rozumiem, wszak będę robił to pierwszy raz... Sam Odin i plik ściągnięty z Cyanogenmod downloads - to jest chyba pewne źródło? -  nie wystarczy do zmiany rooma ? Po rozpakowaniu nie mogę znaleźć wymaganych plików. Roomy zmieniałem dawno temu ale na Samsung Wave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUU kolego ROM CyanogenModa nie wgrywa się odiem.

 

CM i inne romy to customy, które wgrywa się przez tryb odzysku zwanym Recvoery.

 

Masz może uprawnienia administratora zwane ROOT? No i oczywiście custom Recvoery? 

taki wątek pomocowy : http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/529-tutorial-30102012cf-root-56-root-cwm-samsung-galaxy-s2-i9100/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności