Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S2 I9100] Jak wgrać/zainstalować CyanogenMod


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem, wcześniej wgrywałem jużkilka softów więc wiem o co ogólnie chodzi, ale teraz po raz pierwszy Cyana :).

Najpierw wgrałem kernel, dokładnie ten -> http://http://www.mediafire.com/file/j4jj2b3tbnb0d7b/PhilZ-cwm6-XWLS8-FOP-4.35.tar.md5 (zgodnie z poleceniem użytkownika  NeoCM w temacie o kernelu, bo mojego LS8 nie było na liście). Następnie wg instrukcji flash CM10 (cm-10.1.3-i9100) oraz gapps (dokładnie te -> http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip , wg zaleceń na stronie pobierania do tego CyanogenMODa).

Factory reset/wipe data, ponowne uruchomienie, telefonik się włączył, wszystko ok. Ale przy próbie zalogowania się bądź utworzenia nowego konta CyanogenMOD (zarówno przy wstępnej konfiguracji, jak i próbująć teraz z poziomu ustawień, bo wszystko się poprawnie oprócz tego kroku skonfigurowało) dostaję komunikat: "Niestety, aplikacja konto Cyanogenmod została zatrzymana.". Co to może być i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, nie pomogło :/

W międzyczasie mam jeszcze jedno pytanie - po zainstalowaniu CMa ciągle wyskakują mi jakieś alerty komórkowe - tzn powiadomenia z ogłoszeniami ludzi typu flitr itp. Jak to wyłączyć? W aplikacji do SMS/MMS w ustawieniach alertów poodznaczałem wszystko, a nadal ciągle wyskakują, nawet po kilka w ciągu minuty.


Problem z alertami rozwiązany - trzeba wgrać jakiś menedżer plików systemowych (np. RootExplorer) i wykasować apkę odpowiedzialną za te alerty, znajduje się ona w system/app i jej nazwa zaczyna się od "Cell...". U mnie pomogło.


Ale nadal nie rozwiązałem problemu z aplikacją Konto Cyanogenmod... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj inna wersje romu albo 11? Spróbuj sflashować 10.2 lub 11, nowszy build na bazie Kk 4.4 i aktualizowany codziennie poprzez wersje nightly, jeśli wybierzesz 10.2 a nie bd go mógł znaleźć bp na oficjalnej stronie nie ma chyba do pobrania to napisz na pw bo mma gdzieś to mogę przesłać Ci

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to chciałem na razie lecieć na wersji stable, nie wiem jak jest ze stabilnością tych nightly, a że to moja pierwsza styczność z Cyanem... Sam nie wiem, dziwne, bo wszystko inne działa tylko nie ta aplikacja... Może da się jakoś tylko ją samą przeinstalować?


Hmm, co dziwnego zauważyłem to to, że jak zmieniłem język systemu na angielski, to dało się dodać konto Cyanogenmod.... Także utworzyłem nowe konto i się zalogowałem. Ale co właściwie to konto daje?

Jak przeciągam pasek z góry ekranu to w lewym górnym rogu mam taką buźkę i napis "OWNER" - czy tam nie powinno być właśnie jakichś sutawień czy coś z tego Konta Cyanogendom? Jak w to klikam nic się nie dzieje, tzn widać, że jakaś apka próbuje się otworzyć, ale od razu znika i wraca do ekranu startowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te OWNER - to ty. 

Jeżeli masz konto na Google+, to ci pobierze zdjęcie. Zaloguj się tam to zobaczysz. ( o ile je masz oczywiście)

 

Co do konta cyanogenMod

Działa to podobnie jak sklep google. Chcesz pobierać gry, musisz mieć gmail.
Tu chcesz pobrać aktualizację to musisz mieć kontoi na cyanogenmod.

Tak samo jest w przypadku MIUI, gdzie musisz wysłać smsa, aby móc korzystać z usług. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tylko, że jak klimak na tego OWNERa to tak jak pisałem, jakaś apka się ładuje, ale zaraz ją wywala.

Czyli jak po przełączeniu utworzyłem konto (jest widoczne w kontach) to jest ono tylko po to, żeby instalować ewentualne aktualizacje Cyna z poziomu telefonu (Informacje o telefonie -> Aktualizacje CyanogenMod) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj aplikację Google+ to ci się poprawi działania "Owner"

 

Nie tylko.

CM zbiera też pewne statystyki.. Przy okazji wiedzą ile urządzeń chodzi na ich systemie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście na swojej S2 wgrałem CM11 poprzez CWM. Niestety aplikacja CyanogenMod Installer w ogóle się nie spisała. Postępowałem według instrukcji z ich stronki, po podłączeniu słuchawki do komputera Instalator z poziomu Windows mielił, mielił i mielił by po około 2-3 minutach stwierdzić, że nie może wykryć urządzenia. Dziwne, bo wcześniej niebrandowanego softa wgrywałem Odinem bez żadnego problemu. Jak wiadomo, gdy się coś pierwszy raz robi to ma się cykora, że coś może pójść nie tak. Swoją przygodę z CM zacząłem poprzez zdobyciu wiedzy na temat CyanogenMod'a. Przeszło dwa tygodnie czytałem co trzeba zrobić, aby nie uceglić telefonu. Dodatkowo ciśnienie podnosiła informacja, że mój i9100 ma "insane chip", który jest wrażliwy na hard-brick'a. Od roku był już zainstalowany Andek 4.1.2, który z miesiąca na miesiąc z tygodnia na tydzień doprowadzał mnie to irytacji. Pierwszy krok to root. Bezboleśnie przez tryb recovery root zrobiony. Następnie Odin i CWM, 22 sekundy i gotowe. Kopia efs zrobiona kTool'em, Full backup zrobiony CWM. Wdech, wydech... wipe itd. Instalacja CM11 z SD, gapps z SD... reboot i mam na ekranie patrzącego z zadziorem CM. Słuchawka dostała Andka 4.4.2 - drugie życie. Obecnie na pokładzie jest 4.4.4 - śmiga wyśmienicie. Działa host, działa przednia kamerka, jedynie co nie działa to wideo-rozmowy, bez których żyć jak najbardziej mogę ;) Siostrze na i9070 wgrałem CM11 oraz bratankowi na S6500 CM10.2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność baterii to ogromna zmiana. Na moim i9100 na oryginalnym brandzie bateria przez noc potrafiła wyparować 12-18% (nic nie robienia, bez wifi - sam tryb czuwania). Skłoniłem się aby zakupić większą baterię 2000mAh (oryginał). Pozwoliło to wydłużyć czas użytkowania do 2 dni. Po zainstalowaniu CM, zżeranie baterii w nocy obniżyło się do 1-3%, a samo spokojne użytkowanie słuchawki teraz to 5 dni! Jak włączę wifi i tak po 30 minut dziennie youtube to spokojnie wiem, że 3 dni wytrzyma. Osobiście polecam, aby CM stał się przyjacielem dla telefonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, jestem nowy, bawie sie juz 2 dni z Cyanogenem....

Zona ma Galaxy S2, strasznie jej sie wiesza, batreria wariuje i poczytalem, ze mozna wgrac cyanogenmoda:)

Zrobiem tyle:

-Jak weszlem w recovery to nie mialem za wiele opcji i zainstalowalem cos takiego jak PhilZ touch i jak tam wejde to moge robic backup itd

-Backup zrobilem

-Sciaglem cyanognmoda 11, jak wygrywam to wyskakuje (Status 7) Instalation Aborted i nie da sie wgrac

-potem wynalazlem zeby w pliku usunac pare wierszy za pomoca Notatnika ++, usunolem wg. instrukcji, wgralem, to potem tez Status 7 Instalation Aborted wyskoczy tylko ze juz system po restarcie nie odpalil , ale na szczescie zrobilem backup i wrocilem do ori wersji

 

Kombinowalem i nic, nie wiem co jeszcze.

Pomoze ktos to latwo wytlumaczyc?

 

Potrzebuje pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym romem, tu znajdziesz romy na S2

http://www.get.cm

BTW sprawdź czy nie masz wadliwy chip, poszukaj w apkach chainfire na google play bądź xda

a jeśli masz to uważaj z Wipe data&Factory Reset

ew, kumpel mój poleca cm12 powinien być w dziale z S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgraj twrp, ściągniesz je poprzez google play (TWRP Manager)

jak błąd będzie się powtarzał to cwm z gp (Room Manager)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spk

po 1 musisz mieć roota i zainstalowany busybox

po 2 w google play pobierasz aplikacje twrp manager i z niej flashujesz twrp

podobnie z cwm jest


/edit Więc tak pobierasz to

http://download.chainfire.eu/696/SuperSU

wrzucasz na karte pamięci/pamięc wewnętrzną i wgrywasz przez recovery ew graj poprzez adb sideload, info jak mam w sygnaturce (wg mnie lepsze adb sideload bo nie musze zgrywać do tel xD)

i po wgraniu powinieneś mieć zrotowane urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności