Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia L] CyanogenMod 12.1 Builds [5.1] - nieoficjalny


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Xperia L]  CyanogenMod 12.1 Builds [5.1] - nieoficjalny

 

 

Prezentujemy wam najnowszy rom na bazie CM. Jest to wersja nieoficjalna.

 

 

Działa ponoć wszytko.

 

Wymagania:

  • ROOT
  • CWM/TWRP najnowsze
  • Odblokowany bootloader

post-7223-0-26114100-1433925175_thumb.pnpost-7223-0-63085000-1433925202_thumb.pnpost-7223-0-23221800-1433925250_thumb.pn

 

Do pobrania:

ROM: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59912542&postcount=16(prosze sprawdzać nowsze wersje pod linkiem, pod tematem)

Gapps: http://gapps.cyanogenmod.pl

 

Instalacja:

  1. Pobieramy ROM i Gapps
  2. Wrzucamy pliki na kartę pamięci
  3. Wyłączamy telefon
  4. Uruchomiamy TWRP
  5. Wykonujemy pełne wipe systemu
  6. Następnie instalujemy ROM, potem Gapps
  7. Reboot

    W razie konieczności (*gdy wystąpi bootloop) zainstalować z romu plik boot.img przez flashtoola.

xda: http://forum.xda-developers.com/xperia-l/development/rom-cyanogenmod-12-1-builds-t3067464

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz adnotacje " działa ponoć wszystko" - tak sugeruje autor ROMu. Nie stworzę ci chanelogu, jak sam go nie utworzył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whats diff-
-compiled from 4.9 SM-tc kernel-4.8 GCC
-Audio fixed
-no other issues ( havent faced any BSOD till now , if u do pls report smile.gif )
and i want u guys to give ur feedback if u want me to build cm12.1 as nightlies will begin soon
so if u like my builds then i dont mind doing smile.gif
cheers,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może mi ktoś wytłumaczyć, czym się różni ten ROM od dostępnego na stronie cyanogenmod.org? Z tego, co się orientuję to na tej stronie jest Android 5.0.2, a tutaj 5.1.x? Jest jakaś większa zależność poza nowszym oznaczeniem? Jeśli tak, to proszę o odpowiedź, bo zastanawiam się, którą z nich wybrać i która z nich jest stabilniejsza i bardziej wydajna - w skrócie lepsza.

 

Mam też spostrzeżenie w kwestii świeższej wersji, gdyż ta tutaj CM 12.1 jest z 4 kwietnia 2015 (data kompilacji 29 marca 2015), a ta na stronie CM 12 jest z 30 sierpnia 2015 (zarówno dla wersji jądra jak i kompilacji) przez, co wydaje się być aktualniejsza pomimo starszej wersji Androida - chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli oba cyanogenmody są równie stabilne(w co wątpię) to lepszy jest 5.1, jest to jak windows 8 i windows 8.1, tzn zawiera poprawki dotyczące szybkości działania jak i stabilności, do tego na 5.1 jest obsługa dual-sim czego niema w 5.0, a do tego (chyba tylko w nexusach) system będzie wymagał wpisania wzoru/narysowania hasła nawet po wipe data(czyli ustawieniach fabrycznych) no i jeszcze szybkie ustawienia na pasku stanu możesz się połączyć z WiFi/BT bez przechodzenia do ustawień więc sam widzisz jakie to zmiany


Mam też spostrzeżenie w kwestii świeższej wersji, gdyż ta tutaj CM 12.1 jest z 4 kwietnia 2015 (data kompilacji 29 marca 2015), a ta na stronie CM 12 jest z 30 sierpnia 2015 (zarówno dla wersji jądra jak i kompilacji) przez, co wydaje się być aktualniejsza pomimo starszej wersji Androida - chyba?

chodzi o to że cm12 jest oficjalny, robiony specjalnie pod l'kę, a cm12.1 to nieoficjalny port więc nie będzie go na cyanogenmod.org, i nieoficjalne porty mają trochę mniejszą stabilność mimo to często chodzą dość przyzwoicie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz zrozumiałem o co w tym chodzi. Dzięki.

Wcześniej byłem przekonania, że im nowsza kompilacja tym świeższa wersja, ale nie brałem pod uwagę wersji Androida - świeższa jest z 5.0.2, ale ze starszą wersją OS, który jak wspomniałeś nie zawiera cech z 5.1.1 jak w przypadku CM 12.1, który został wydany kilka miesięcy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że build jest nowszy nic nie daje, znaczy no daje, ale to jest kwestia cyanogenmoda, czyli takie tam poprawki jak np. lag przy przewijaniu takie dla lepszego działania a to, że build jest starszy to w sumie może nawet być zaleta, że nie trzeba go ciągle aktualizować, wychodzi na to że jest to wersja dobra,stabilna, dobrze nadająca się do codziennego użytku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteśmy już w temacie oficjalnego CM 12 to funkcja latarki w wysuwanym pasku górnym ma błąd. Włączyć się da, wyłączyć systemowo także, ale w praktyce świeci nadal. Zobaczę jak sprawy będą się miały na 12.1 jak podładuje telefon i jeśli wszystko będzie w porządku to na nim zostanę dłużej. Dla takiego CM 12 wolnego RAM miałem ponad 650 MB, czyli praktycznie 3 razy więcej, niż na oprogramowaniu Sony. Ale czas pokaże, czy straci na wydajności po czasie. :)

 

Właśnie wróciłem z CM 12.1 na CM 12. Jeżeli chodzi o wolny RAM to różnica jest niewielka, bo tylko (lub aż) 80 MB RAM więcej. Ale jeśli chodzi o stabilność to CM 12 sprawdza się lepiej. Na 12.1 aplikacje (takie jak system) potrafiły się zamknąć, co często zwracał komunikat. Zostaje przy wersji oficjalnej od cyanogenmod.org.

Edytowane przez Enerv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności