Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Wasz pierwszy brick


DaRkShAdOw

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie napiszcie, jak pierwszy raz zbrickowaliście swojego tele. Jaki model, co chcieliście zrobić, i dlaczego tak się stało :D

Zacznę od siebie.

 

LG GT540, chciałem zaktualizować androida z 1.6 do 2.1, wszystko było gotowe do aktualizacji, podłączyłem tele pod USB, i zaczęło się, tryb DL, niby sie aktualizował, ale patrze zatrzymało sie(chyba na 27%), 30min. nic, 1 godz nic, 2 godz nic, odłączyłem tele, potem go nie wykrywało, wyciągnąłem baterię, i już telefon nie wstał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z gt540 wgrałem złe recovery xD

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG E405 z poważniejszych. (L3 DualSIM) flash CWMa, przypadkowy format eMMC xD

KDZ nie chciał formatować, po ósmym razie zaskoczył. xD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy brick?

Hmm HTC Dream podczas roota. Trzeba było wykonać downgrade do wersji systemu 1.1 by wgrać terminal emulator i wgrać przez niego Amon RA Recovery.

Oczywiście było wifi potrzebne..a ja go nie posiadałem w tedy. A problem był taki, że system 1.1 był niewspierany przez aplikacje. Ale jakoś się udało. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA do tej pory miałem jedynie takiego "lekkiego bricka", było to na HTC incredible s, chciałem wgrać CM11 przez CWM ale coś nie wyszło i telefon się nie włączył

nawet nie mam pojęcia co źle zrobiłem :D W każdym razie recovery na szczęście działało i mogłem zeflashować raz jeszcze. NO i te pierwsze chwile na nowym systemie - bezcenne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie właśnie uświadomiliście mi fakt, że od początku przygody z zielonym robotem nigdy nie "ucegliłem" sprzętu. Pamiętam za to bardzo dobrze pierwsze flash'e, emocje oraz nerwy towarzyszące tej operacji  :). Patrząc z drugiej strony, przez moje ręce przewinęło się sporo sprzętów uwalonych na różne sposoby, które przynosili do mnie znajomi i znajomi znajomych (takie hobby ;)). Prawdę mówiąc w dużej mierze mój zerowy wynik zasługuję ludziom, którzy prowadząc fora internetowe dzielą się własną wiedzą :). Dzięki.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja igdy nie zbrickowałemswojes  S2-jki ale kiedyś myślałem, że się zbrockował bo  mój brat wziął fona i jazda do recovery , a tam... Wipe Data/Factory Reset, Wipe Dalvik, Wipe system, Wipe Preload,  Format sdcard 0 i 1 wyłączył fona i wio z mojego pokoju XD. Na początku myślałem, że naprawdę jest zbrickowany albo coś i wpadłem w panikę lekką. Ludzie z inego forum mi dopiero powiedzieli, że tak wygląda kompletne wyczyszczenie fona, a mój brat zrobił to kompletnie bez wiedzy. Co do mnie wtedy miałem malutkie doświadczenie XD

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie młodsze rodzeństwo wnerwia to biorę im sprzęt, odpalam recovery i im pokazuje. Zaczynają piszczeć, żebym nie zrobił wipe data (dla nich to ustawienia fabryczne) xD Takie jest rodzeństwo xD

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG GT540 po zroobieniu roota na 2.1 zniknęły mi animacje włączania się i animacje w recovery.

Normalnie włączał się dźwięk było słychać,tylko trzeba było zablokować i dopiero odblokować ekran żeby wyświetlacz zaczął działać.

Wcześniej jeszcze Orange San Francisco prawie zabiłem zmieniając customa,potem recovery.

I nie robiąc wipe.

Musiałem przywracać standardowy Android przy pomocy pc.

Z bricków to tyle.

A w tym roku jeszcze HTC One S

Zgubił mi całkiem zasięg 3g (łapał tylko 2g cały czas).

Zrobiłem super cida.

Wgrywałem różne stocki z xda.

I pomógł mi pewien Portugalczyk radą.

Zrobiłem to co opisał.

I zasięg 3g powrócił.

Ogólnie to ten one s pechowy był.

Bo jeszcze miał przypadłośc helikopterka.

Którą też udało mi się zablokować (wyłączając klawisze fizyczne dotykowe).

Z takich rzeczy to wszystko.

Jeszcze kiedyś iPhone 3gs włączał się do iTunes Ale jakoś go zrobiłem, potem jb,potem zaniżyłem baseband (celem zdjecia simlocka).

I sprzedałem.

Bo bateria bardzo słaba była

I to tyle z takich poważniejszych przygód

A bo sobie jeszcze przypomniałem.

Po odblokowaniu bootloadera w Xperii u i wgraniu czystego softa od Sony.

Telefon w pewnym momencie się wyłączył.

I przy próbie włączenia świeciła się tylko ta ramka.

Nawet nic słychać nie bylo.

Zostałem wtedy ponad tydzień bez telefonu.

Potem kupiłem HTC One V

Właśnie wtedy postanowiłem że nic nowego od Sony nie kupię, bo produkują szajs co się psuje.

Bootloader poprawnie odblokowałem w u a i tak nie dało się jej odratować

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 Mini, wybił mi prąd podczas instalacji ROM'a NovaFusion, działał tylko DL i miałem " kisiel " w spodniach, bo myślałem że do #kosza pójdzie. [emoji28] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji28]

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności