Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[WT19i] Instalacja CM9 Live with Walkman


Szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

Forum cyanogenmod.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku błędu podczas instalacji ROM'u

Witam, w tym poradniku przedstawię wam jak zainstalować CyanogenMod'a 9 na Live with Walkman

Wymagania:
-Odblokowany bootloader
-Sterowniki fastboot

Potrzebne pliki:
-ROM - http://get.cm/get/3F3
-Google Apps - http://goo.im/gapps/...0429-signed.zip
-Paczka z fastboot'em

Instrukcja instalacji:
1.Pobierz paczkę z ROM'em
2.Wypakuj z paczki z romem plik boot.img do folderu z fastboot'em
3.Paczkę cm-9.1.0-coconut(ROM) i Gappsy wrzuć na kartę SD
4.Telefon naładuj na tyle aby nie wyłączył się podczas instalacji
5.Wyłącz telefon, wyjmij na chwilę baterię
6.Włóż baterię ponownie
7.Podłącz telefon do komputera kablem USB, trzymając Vol +(Zapali się niebieska dioda)
8.Przejdź do folderu z fastboot'em do którego wypakowałeś plik boot.img
9.Trzymając shift kliknij PPM i wybierz opcje "Otwórz okno poleceń tutaj"
10.W konsoli wpisz:

fastboot flash boot boot.img

11.Gdy operacja dobiegnie końca odłącz telefon od USB
12.Uruchom telefon
13.Podczas uruchamiania telefonu zapali się dioda, wtedy przytrzymaj vol -

W Recovery:
1.Wipe data/factory reset
2.Install zip from SD card
3Wskaż paczkę z ROM'em
4.Jak instalacja ROM'u dobiegnie końca nie zapomnij o Gapps
5.Po zakończeniu wszystkich instalacji, uruchom ponownie "Reboot"
6.I o to na swoim WT19 masz CM9
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam odblokowanego bootloadera, zainstalowane wszystkie sterowniki, a gdy chcę już przez program fastboot wgrać room (fastboot flash boot boot.img) wyskakuje mi -- waiting for device --. Co to może być?

W załączniku dodaje screena. Dodam, że gdy sprawdzam czy tel jest prawidłowo podłączony (komenda: fastboot.exe -i 0x0fce getvar version) wyskakuje 0.3 czyli wszystko ok.

post-4429-0-84998500-1368577162_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

bootloader miałem zablokowany, zablokowałem ale - po instalacji cyanogenmod, przynajmniej spróbowałem zainstalować ten drugi czyli gapps, przy instalacji pisze mi coś tam wcześniej i:

 

E:opening /res/keys: No such file or directory

E: Failed to load keys instalation aborted.

 

@Edit dobra udało się zainstalować, coś tam wyłączyłem bo włączyłem przypadkiem ponieważ kminiłem jak coś tam w ogóle zrobić, ale dobra klikam reboot włącza mi się ten człek niebieski i z tą aurą niebieską i tak ciągle ;p

 

@Edit2xxxxx sory, zapomniałem 1 punktu w recovery wykonać

 

@edit Po przesiadce na cyanogenmod 9 zepsuł mi się akcelerometr, gdy gram w jakieś gry które tego używają, muszę przechylić prawie całkiem telefon, a jak już to zrobie to żeby skręcić w inną strone trzeba chwile odczekać, a na delikatniejsze skręcanie to się już w ogóle nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko, zrobiłem jak w instrukcji, i po fakcie wszystko fajnie działa ale... podczas włączania prosił o pin, ktory podałem i dalej prosi o "KOD pin do karty sim oddblokowujący sieć "

dodam, że telefon kupowałem przez alledrogo i był bez blokady simlock. Chodził wcześniej w plusie, co było widać po aplikacjach, a moja karta T-Mobile na nim chodziła bez problemowo...

Co jest grane? jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem z moim wt19 jako że mi się wieszał postanowiłem wgrać nowszy soft Cyanogenmod 10.2 tylko że po zainstalowaniu telefon wysiadł było logo xperia i później czarny ekran, teraz robiłem według tego turotiala i zawiesiło mi się na ekranie free xperia  project, ma ktoś może pomysł czy da się coś z tym zrobić czy telefon do wyrzucenia ? próbowałem też oryginalną aplikacją zaaktualizować ale pisze mi że to nie jest oryginalny soft   :( co zrobic w takim przypadku?wgrywałem kilka wersji na niektórych tylko wibracja była i wcale telefon nie reagował a na niektórych tylko ekran startowy :<

na tym z turotiala mi ruszyło ale podczas instalacji wyskoczyło assert failed: getprop("ro.product.device") ==WT19i==getprop("ro.bulid product")==WT19i" Error in sdcard/cm-9.1.0 cokonut.zip (status 7) Instalacjon aborted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wgrać stock rom flashtool'em musi zadziałać.

a jeżeli chodzi o błąd status 7 nawiązuje on do kernela zmien kernela na tego z paczki cm 9 a później próbuj rom cm przez cwm wgrać

pozatym jak wgrasz rom to cm czasami się pół godziny uruchamia pierwszy raz, więc próbuj i powodzenia:-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki już wszystko działa nie wiem czemu nie chciały mi działać starsze wersje zainstalowałem najnowszą i poszło =) śmiga dużo lepiej niż na orginalnym jedyny minus to to że klawiatura jest mniejsza wcześniej miałem t9 z trzema literami na jednym klawiszu i mi było lepiej pisać bo mam duże palce ale pozatym super działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam problem z instalacją tego CyanogenMod. Zrobiłem wszystko dobrze,lecz w recovery pojawia się problem. Zrobiłem wipe data/factory reset,następnie install zip from sdcard,choose zip from sdcard i pojawia się "E :Can ' t mount /sdcard/". Czy mogę prosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam otóż chciałem zmienić androida na nowszego w swoim telefonie na cm10 albo na cm11 tylko nie wiem jak się za to zabrać i jak je wgrać puki co mam telefon zrotowany, botloadera złamanego i wgrane cwm i teraz tylko chodzi o to jak wgrać cm10 albo 11 i jaki jest lepszy zdaniem waszym w sensie jaki lepiej chodzi i na jakim można lepiej podkręcić procesor oczywiście bez jego spalenia, tak więc proszę o pomoc pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zainstalować CM11 na mojego WT19i, lecz jak wpisuję komendę "fastboot flash boot boot.img" wyskakuje komunikat, że nie mam zrootowanego telefonu, chociaż root działa (zrootowałem przez Kingo ROOT). Co mam zrobić w takiej sytuacji?

 

@EDIT: reboot np. działa, czyli "łączy się" z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności