Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] Problemy po wgraniu CyanogenMod 12: Zegarek, MMS, Budzik.


Logi Tro

Pytanie

Witam!
Wgrałem wczoraj CM 12 z tego źródła:
 
http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3832-xperia-m-cyanogenmod-12-nicki-oficjalny/

 

Problem jest mianowicie taki, że Zegarek się zawiesza w prawym górnym rogu godzina 4:16 na Ekranie godzina 10:38 na Ekranie blokady pokazuje aktualną. Budzik jak na obrazku był na godzinę 9.Nie dzwonił ale to może być spowodowane zegarkiem. 

 

post-1-0-60025200-1431152348_thumb.jpg

 

Kolejny problem to MMS. Nie da się ich wysyłać po prostu trwa "wysyłanie" a dokładnie się upewniałem przed chwilą :) wyskoczył błąd że nie można wysłać.

 

Jest jeszcze problem z gubieniem sieci ale gdzieś po oczach obił mi się ten temat ale ten problem też dotyczy mojego telefonu :)

 

CWM 6.0.5.1- i za jego pomocą wgrywany CM12.

4.3(15.4.A.1.9) na C1905- Wcześniej posiadany room.

Edytowane przez Pawliniak
Zdjęcia dodajemy jako załącznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zegar to przez task killer, radze nie używać a do mms jak textra nie pomoże to mankament cm'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozbycie się TaskKillera nie pomogło na problem z zegarem. MMS nie używam może codziennie ale czasem coś wyślę. Przeżyję za pomocą FB ;P Bardziej martwi mnie ten zegar ale z tego co tak się przyglądam to zegar jak i z Paska tak i z Widgetu się zawiesza na godzinie jaka była np po restarcie bądź zmiany ułożenia widgetu. Z tego co jeszcze teraz zauważyłem on nie gubi sieci jak pisałem wcześniej tylko info jest na ekranie blokady "Brak usługi" no i wskaźnik zasięgu sieci z "!". Spróbuje zrobić po raz 3 reinstalla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zrób reset do ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Reinstall nie pomaga ani reset też na problemy z zegarem i budzikiem. Odnoszę wrażenie że problem może być gdzieś w Gappsach niż w samym CM. Pobawię się trochę i dam znać czy udało się problem pokonać. Jak się nie uda to spróbuję z KitKatem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmieniales cos? Wyl opcje programistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm. Po dłuższej zabawie to jedyny problem jaki miałem z CM 12 to MMS ale to możliwe że jest z tym problem i drugi przypadek to problem z aparatem po ustawieniu go poziomo nie robił zdjęć. Jeśli chodzi o zegarek to problem się zaczął od instalacji CM ale obecnie powróciłem do Stocka 4.3 jakiego miałem i Problem nadal występuje więc jak chodzi o zegarek to raczej już mój i mojej Xperki problem ale raczej tu na forum nie bd wymagał odp na ten temat(zegarka).

 

Jak chodzi o sam system to chodzi jak najlepiej i moim zdaniem jest wart polecenia. Jedyny Minus który ja miałem i inni użytkownicy to MMS oraz z tego co też wyczytałem i z czym ja mam problem to aparat ale pewnie i to da się naprawić :) 

 

Dzięki za pomoc i zainteresowanie :) Można zamknąć. 

 

PS: Jeżeli ktoś ma/miał podobny problem z zegarkiem proszę o wiadomość prywatną na forum :) Dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Forum jest od pomocy, nie PW, dlatego nie zamykam

, chyba że @Pawliniak zamknie ;)

Btw z tym zegarkiem to dziwna sprawa, poszukam fixa

/edit co do zegarka to sproboj zrobic Wipe cache ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do zegarka problem ustał jak wgrałem cm11 następnie wgrałem znowu 4.3 jakiego miałem przed cm12 zegarek działa nie za bardzo mam czas znowu brać się za zabawę z cm12 teraz bo trochę pracy mam. Przed zainstalowaniem CM12 poleciały wszystkie Wipe( mam namyśli te dwa z głównego menu CWM 6.0.5.1 o ile dobrze pamiętam oraz z Advence od Delvika. Przy drugiej instalacji poleciało to samo plus formaty /system i cała reszta pomijając sd. Przy trzeciej instalacji pozbyłem się wszystkiego osobna karta sd tylko z CM12 i Gapps i też formaty oraz wipe. Powróciłem już bez formatów tylko wszystkie wipe do 4.3 problem byl dalej następnie instalacja CM11(bez Gapps!) problem się na niej naprawił potem znowu 4.3 i działa. Myślę że problem jest u mnie w telefonie nie z CM12 ponieważ nie znalazłem problemu u nikogo z Zegarkiem :P do tego MMS ale to podobno tą apką co kolega wyżej pisał da się naprawić. I problem z aparatem a mianowicie robienie zdjęć poziomo i guzik również nie działał. 

 

Jak chodzi o moje doświadczenie to nie codziennie się tak bawię ale troszkę też się znam. Wcześniej bawiłem się z HTC cha cha :) 

 

PS:Prosiłbym tylko o sprawdzenie tych rzeczy co wymieniłem i jeżeli serio u kogoś są takie problemy to dodać do wersji oficjalnej bo taką instalowałem że to MOŻE ale nie musi nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytalem na necie ze na galaxy note 4 albo 3 ludzie maja ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś mi to mówi, taki problem.

 

Kiedyś był problem taki jak opisałeś podczas ładowania telefonu. W tedy nie działały dzwonki i budzik.

To jak doszedłeś... wina romu, musisz czekać na poprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności