Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy Grand Neo Plus] Root krok po kroku


dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

post-1161-0-38748200-1431070442.jpeg

 

Standardowo - telefon nie ma blokady bootloadera.

Nie ma Knoxa.

Nie ma możliwości zrootowania znanymi sposobami. 

 

Trzeba trochę "obejść" ;)

 

 

Przed rozpoczęciem rootowania zainstaluj sterowniki do tego telefonu. polecam Kies'a ;)

 

Ja, ani forum nie biorzemy odpowiedzialności za ew szkody spowodowane moim procesem. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność!

 

zaczynamy ;)

 

1.Ściągamy paczkę :

https://www.dropbox.com/s/7cmfv252i44zgt7/i9060i_root.zip?dl=0

 

https://drive.google.com/open?id=0B1eIdXaOJJ3DYXpEYlUya0V4U2s

 

 

W paczce jest wszystko potrzebne do zrootowania. Odin, pliki obrazów bootowania i KingoRoot

 

2) Wypakuj ją w wygodnym miejscu. Uruchom telefon w trybie ODIN (wyłącz, a następnie włącz przytrzymująć VOL -, HOME i POWER, następnie VOL+, kiedy zapyta czy kontynuować. 

 

3) Uruchom Odin'a i podłącz telefon do komputera. W pierwszym polu ID:COM powinniśmy mieć ID urządzenia. Jesli go nie ma - oznacza że odin nie przeczytał naszego urządzenia = nie mamy sterowników. 

4) Kliknij na guzik "PDA" i wybierz plik boot.tar.md5 
5) Kliknij "START".

 

Po poprawnym flashowaniu telefon uruchomi się ponownie. Teraz zainstaluj program KingoRoot i ponownie zrootuj telefon (gdyż wyskoczy informacja, że telefon jest zrootowany)

 

Telefon ma już roota. Tylko sensor nie działa. Zainstaluj ze sklepu play aplikację Rashr

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mkrtchyan.recoverytools&hl=pl

 

a na pamięć telefonu wrzuć plik boot.img z paczki.

Za pomocą programu Rash zflashuj boot.img (z menu wybierz "Kernel from Storage" i plik boot img)

 

Telefon zrootowany i z sensorem. :)

 

Sprawdzone na KTU84P.I9060IXCU0AOA1

 

org: http://cheqoladowy.blogspot.com/2015/05/galaxy-grand-neo-root.html

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie, stwierdzam z zadowoleniem iż problem rozwiązany  :lol:

 

Tutorial w pełni funkcjonujący lecz problemem może się okazać sam sposób wykonywania. W moim przypadku raz się Odin zawiesił i to mogło spowodować dalsze problemy.

 

Co do nie działających sensorów. Miałem obawy wykonywać jakiekolwiek czynności żeby nie uszkodzić  w jakiś sposób telefonu w szczególności że przy włączaniu telefonu pojawiał się czerwony wykrzyknik w lewym górnym roku informujący o jakiś nieprawidłowościach. 

 

Po pierwsze wgrałem Odinem oryginalny soft z Galaxy Grand Neo Plus, a dokładnie Rom I9060IXMU0AOG2 4.4.4  Polska Lipiec 2015  (I9060IXMU0AOG2_I9060IYXX0AOG1_I9060IXMU0AOG2_HOME.tar.md5) <- bez problemy możne znaleźć w Googlach. Wgrywanie poprzed Odin -> wybranie pliku jako PDA. Po przywróceniu systemu oczywiści Root znika ale działają wszystkie sensory.  :D

 

Proces Rootowania powtórzyłem od początku z tym że teraz nic się nie zawiesiło i zadziałało od razu. Root + sensory na 100%  :)

 

Dla wszystkich którzy mają obawy lub problemy polecam powrót na oryginalny soft i powtórzenie od początku wszystkiego. Cały proces zajmie nie więcej niż 15min.  

 

Z mojej strony wszystko. Dzięki za Tutorial i wszystkim innym powodzenia  ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Muszę znowu zabrać głos gdyż pojawiły się dwa nowe problemy związane z rootem w.w. telefonu, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Jeśli ktoś boryka się z tymi samymi problemami to niech się odezwie bo chciałbym wiedzieć czy to powszechny problem czy tylko w moim przypadku.

 

1) od czasu zrootowania mam problem z nieustannie zanikającą transmisją danych. Pomimo iż sygnał jest (nawet max) to internet znika co parę minut i trzeba wyłączać i załączać transmisję non stop aby internet działał. Bardzo irytujące ... Czasami zasięg GSM znika ale nie ma to wpływu na jakość rozmów - nie rozłączyło mnie jeszcze ani razu nawet przy długich rozmowach.

 

2) telefon się zawiesza nawet dwa razy dziennie. Czarny ekran i nie da się go odblokować w żaden sposób. Jedynie wyciągnięcie baterii. Nie ma reguły. Próbowałem wywalać po kolei aplikacje, które rzekomo mogły by wpływać na pracę telefonu. To samo z launcherami. Od dawna używam Next'a (zwiechy), testowałem M Launchera (zwiechy), Shell'a (zwiechy). Nie mam pojęcia co jest przyczyną...

 

Dochodzę do wniosku że telefon jakiś dziwny jest. Miałem kiedyś Grand Neo i działał bez zarzuty. Wersja Plus niestety już nie. A wszystko przy głupiego androida, który wszystko ma poblokowane i zmusza ludzi do modyfikacji ...

 

Za chwilę wracam na oficjalne oprogramowanie bez roota i zobaczę czy problemy dalej występują. Za parę dni na pewno coś napiszę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak napisałeś, że root powoduje problemy.. chociaż ja winy szukałbym wersji systemu i samym touch wizie. On od groma bierze ramu. A potem telefon laguje, bo mu ich brakuje. A jak wiemy procesy działają w tle. Przez co zmniejsza się ilość do użytku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powróciłem na oryginalny soft i niestety nie pomogło. Telefon się dalej co jakiś czas zawiesza. Raz na 2-3 dni. Problem z internetem dalej jest. Wymieniłem kartę sim na nową. Nie zostało nic innego niż gwarancja. 

 

Nie wiem czy jest to powszechny problem z tymi telefonami czy po prostu ja coś źle zrobiłem czy wadliwy model, a póki co raczej odradzam Root'owania tego telefony chyba że ktoś potwierdzi że tylko ja taki problem mam. 

 

Za tutorial należą się podziękowania bo jest prosty i szybki. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem wszystko tak jak w poradniku. W momencie gdy odpaliłem KRota i program pokazał że telefon niby jest zrootowany apka Rash dalej mi pokazuje komunikat że tel nie jest zrotowany, nie mam pojęcia co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej robić wg tego sposobu http://forum.cyanmod.pl/index.php?/topic/6223-[samsung-Grand-Neo-Plus][i9060i]-Instalacja-TWRP-Recovery-i-root-bez-zmian-kernela.

Co do tego powinno to zająć koło 1-2 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności