Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak odlagować swojego Androida - wersja 4 w górę


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak i forum nie jesteśmy odpowiedzialni za nieumiejętne użytkowanie poradnika

 

 

post-1-0-13059600-1430486584.png

Pokaże wam w kilku krokach jak dodać skrzydeł waszym Androidom i to nie chodzi mi o RedBulla ;)

Poradnik podzieliłem na 2 części

Pierwsza część tyczy się poradnika tgz ''step-by-step'' z ang krok-po-kroku

Natomiast drugą część wyznaczyłem na moje uwagi/zalecenia ;)

Myślę że poradnik się wam spodoba ;)

 

post-1-0-22155400-1430486583.png

Pierwsza część:

  1. Pierwsze co zrobimy to odblokujemy ustawienia programistyczne klikając wiele razy w numer kompilacji (jeśli już masz to pomiń ten krok)

    post-16996-0-26662700-1430930868_thumb.p

  2. Następnie w ustawieniach pojawią się nam opcje programistyczne

    post-16996-0-19349100-1430930946_thumb.p

  3. Po czym wchodzimy w te opcje i odnajdujemy  Skale animacji

    post-16996-0-56917100-1430931074_thumb.p

  4. Wszystko zmieniamy na 0,5

    post-16996-0-34741700-1430931108_thumb.p

  5. Następnie przechodzimy w aplikacje, w zakładkę ''Pracują'' i patrzymy które aplikacje pracują zjadając dużo ramu, których nie potrzebujemy, użytkownicy stocków zobaczą tam masę aplikacji cudownych wg producenta, zapamiętujemy mniej więcej jakie to aplikacje

    post-16996-0-34513600-1430931214_thumb.p

  6. Po tym przechodzimy w lewo palcem, do zakładki ''Wszystkie''
  7. Następnie odinstalowujemy niechcianą aplikację, bądź usuwacie root explorerem, dla osób bez roota polecam wyłączyć aplikacje

    post-16996-0-17660900-1430931432_thumb.p

Druga część:

  1. Zalecam każdemu przynajmniej na 2/3 dni restart telefonu, android działa znacznie lepiej kiedy się go zresetuje co jakiś czas (dla hardcore'a polecam Wipe Data co 3 dni xD)
  2. Nie zalecam robienie swapu pamięci z kartą pamięci niższą klasą niż 8, do niższych polecam montowanie katalogów dlatego że android potrzebuje dość szybkiej pamięci do działania, karta pamięci z klasą przesyłowości 4tej na pewno w pewnym stopniu spowolni działanie systemu jeśli zrobiłeś SWAP pamięci
  3. Zalecam użytkowanie urządzenia w myśl zasady BHP :D Nie używasz? wyłącz. (Internet,GPS,Synchronizacja itd)
  4. Także Zalecam (i tu się tyczy w szczególności stockowych użytkowników) o pobranie innego launchera, w Sklepie Play jest duży wybór, jednak jeśli żaden wam nie spodoba się możecie wyszperać Trebuchet'a z internetu (Trebut to launcher z os Cyanogenmoda, jest to czysty AOSP)
  5. Nie zalecam wgrywanie kerneli do OC, tak naprawde by zobaczyć realny efekt OC trzeba było by pobawić się z napięciami, oraz dokonać OC GPU oraz ramów, a tak to nie ma sensu, nie można zrobić OC jednego elementu jak CPU bo efekt jest zwykle marny, bo to reszta elementów układowych jest odpowiedzialna za prace urządzenia
  6. Instaluj coś co naprawdę potrzebujesz, nie jakiś bajer co tak naprawde spami Cię reklamami
  7. Jeśli posiadasz roota i go nie używasz a posiadasz Cyanogenmoda możesz go wyłączyć w opcjach programistycznych, możesz go później włączyć ;)
  8. Redukuj jasność ekranu względem miejsca (oraz jasności miejsca) w którym się znajdujesz, tzn jak jesteś w budynku daj mniejszą jasność niż jak jesteś na zewnątrz
  9. Nie używaj Task Killerów, Android ma coś takiego jak LMK (Low-memory-killer tzn że system sam powinien sobie ubić aplikacje by oddać kawałek RAMu innej aplikacji), ten OS został tak zaprojektowany by miał część aplikacji załadowanej w pamięci RAM, dla wygody użytkownika
  10. Zalecam Kalibrację baterii
  11. Jeśli posiadasz androida 4.0+ możesz wyłączyć dostęp do powiadomień dla danej aplikacji, w ten sposób zyskujesz trochę więcej wolnej pamięci operacyjnej (RAM), dlatego że aplikacja domyślnie jest załadowana do pamięci ram tylko dlatego by spamić Cię powiadomieniami, typu ''Nakarm Kota'' lub Enjoy of the new update bla bla bla...itd

To wszystko, temat będę edytował by dodać swoje kolejne uwagi, jednakże mogę dodać także i wasze uwagi, piszcie w komentarzach jak potraficie własnymi siłami bardziej odlagować androida ;)

 

 

Poradnik powstał na podstawie mojej wiedzy na temat systemu operacyjnego Android oraz moich doświadczeniach ;)

  • Lubię to 16
  • Dziękuje za pomoc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlvinDK

TaskKillery zwalniaja pamiec fakt ale nie ze przyspieszaja tylko zwalniaja ;) apka i tak zas sie odpali, co do reszty ficzerow to sa spoko, np kasowanie plikowcsmieci mi pasuje, jednakze ten kill apek to czyste zlo ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrerala cpu oraz ram poprzez swoje dzialanie, w clean masterze animacje maja tylko fajne pozatym task kiler to zło

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli macie zrootowany telefon pobierzcie aplikacje Clean Master i nadajcie jej uprawnienia .. czyści sama pamięć RAM 

 

To jest szajs.

Aplikacje, które próbowałem to...mają reklamy, instaluja inne śmieci - przez co system i tak nie przyśpiesza. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i po co? a nie lepiej odinstalować daną apkę niż mieć wojnę z nią i co chwilę ją ubijać jak się uruchomi? te task killery to placebo

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli kasuję śmieci z fona i nie zabija aplikacji to zgadzam się z Tobą @souka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używam Trimmer (fstrim). Aplikacja do Trimowania pamięci. Przydatne bardzo :) Przynajmniej mi działa bo nie freezuje i nie dzieją się cuda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clean Master też miałem kiedyś. Ale po testach stwierdzam, żedonicz  ego się nienadaje. Co wyczyścił? odpowiedź prosta: niiiiiic! Do kosza i nie instalować tego więcej :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

"Także Zalecam (i tu się tyczy w szczególności stockowych użytkowników) o pobranie innego launchera"

Nie tylko Launcherów [Jeśli nie ma latarki to najlepiej jest w prost Pobrać np. SickSky'a.]... :P - To również Przeglądarki (Lightning,build z 22 sierpnia 2014 jeśli chodzi o "symboliczne wstawienie" na "każde przywracanie systemu"),Eksploratora (X-Plore),Odtwarzaczy do Video/Audio (psixgame [1.0.2] do .flac oraz QuickPic do .webm/.mp4),Kalkulatora (Intelli Calc)- Tu jest w kwestii "Bloatware". (Bardziej przynosi dłuższą korzyść {Zastąpienie znacznie lżejszymi lub usunięcie śmieciowych rzeczy przynoszą megabajtowe zyski.} niż Task killery które przynoszą tylko krótką korzyść {"Było rozwiązanie ale i tak znów wraca ten sam problem."}

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności