Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Wygląd UI tabletowy i smartfonowy


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem(znalazłem w google) że można zmienić wygląd z tabletowego na smartfonowy na tablecie edytując plik " build.prop " od wersji androida 3.x

Ale nie wiem jakie wartości należy wpisać i gdzie wpisać aby zmienić wygląd z tabletowego na smartfonowy i gdzie znaleść ten plik " build.prop " ?

W jaki sposób to zrobić, i czy w ogóle da się to zrobić na CyanogenMod 9 RC i jakie są konsekwencje zmiany rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmiana wyglądu z tabletowego na smartfonowy i odwrotnie [ Galaxy Tab ][ CM9 ]

Zmiany wyglądu odbywa się przez edycję pliku " build.prop "

I. WYMAGANIA:

1. Na pewno potrzebny jest root i android w wersji HC 3.2 lub wyżej ( ja robiłem na ICS 4.0 )

a. Można zastosować inną aplikację ja stosuję " ES File Explorer File Manager " i Windows7 (notatnik)

II. INSTRUKCJA:

1. Po zainstalowaniu " ES File Explorer File Manager " z " Sklep Play " należy w ustawieniach zaznaczyć " Opcje roota -> Root Explorator i Zamontuj system plików "

2. Plik znajduje się w katalogu głównym " /system " i należy go skopiować do pamięci telefonu lub na kartę pamięci.

3. Plik build.prop edytujemy ( ja edytuję na Windows7 w notatniku ) w linijce " lcd_density=160

ro " zmieniamy liczbę z 160 na większą najlepiej w przedziale 200 - 280

4. Plik ze zmienioną liczbą wrzucamy na kartę pamięci lub do pamięci telefonu.

5. Przez aplikację " ES File Explorer File Manager " lub inną aplikację wklejamy do folderu " /system " - powinno pisać " nadpisanie pliku "

6. Należy ponownie uruchomić tablet, i już jest wygląd smartfonowy.

III. ODWRACANIE PROCESU

1. Należy w pliku build.prop znów zmienić liczbę na 160 w taki sam sposób jak była wcześniej zmieniona.

_____________________________________________________

Poniżej screny żeby się zorientować jaką liczbę najlepiej wpisać.

LCD 160 - to oryginalny - wygląd tabletowy

LCD od 180 do 300 wygląd smartfonowy - ja takie testowałem

Wielkość czcionki można zmieniać w ustawieniach

post-53-0-52899600-1348604567_thumb.png

post-53-0-66385000-1348604594_thumb.png

post-53-0-24467800-1348604600_thumb.png

post-53-0-48404100-1348604607_thumb.png

post-53-0-15982500-1348604613_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności