Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] ArchiDroid 3.0.2 - CyanogenMod 11


MateuszPe

Rekomendowane odpowiedzi

[ Samsung Galaxy s3 ] ArchiDroid 3.0.2

post-1-0-21993900-1430724778.png

 

Chciałbym Wam przedstawić póki co najszybszy Rom na Nasze s3. ArchiDroid jest oparty na CyanogenMod'zie 11. Rom ten jest Stabilny! Osobiście tesotwałem praktycznie wszystkie romy, wydajnościowo ten jest najlepszy. Bardzo dobrze zoptymalizowany.

 

Co trzeba mieć by wgrać ów Rom ? Root oraz custom Recovery *Phliz Touch bądź TWRP*
wgrywałem przez oba i bez problemów.

 

Rom ten jest w jednym pliku wystarczy go pobrać, w pliku z softem są odrazu gapp'sy i parę innych rzeczy o których napiszę zaraz po krótce.

Link do ArchiDroida TUTAJ

 

post-37747-0-23927500-1430677846.png

1. Wchodzimy w recovery poprzez kombinacje klawiszy : Volume UP + HOME + POWER

2. w recovery robimy wipe
3. wchodzmy w install, szukamy naszego romu *polecam mieć Rom na karcie SD*

4. Jeśli wybraliśmy opcje instaluj i nacisnęliśmy na Archi powinno wyskoczyć okno instalacji od ArchiDroida. 

5. Klikamy NEXT, wybieramy język Polski, klikamy NEXT, DALEJ, akceptujemy i naciskamy dalej

6. Ponownie Dalej, i wyskoczy nam okno z napisem ' profil ' i mamy kilka opcji do wyboru ale Nas interesuje opcja ' konfiguracja ', wybieramy ją i klikamy dalej

7. Na początku polecam ustawić wdług tego :

- PROFILOWANIE BCM :ArchiDetect

- JĄDRO SYSTEMOWE :  Beoffla ( obowiązkowo, na dole wyjaśnie czemu )

- GŁĘBIA EKRANU - domyślnie na STOCK jest, wartość stock ma 320. *głębia ekranu - inaczej dpi - odpowiedzialne za wielkość rzeczy na ekranie, mniejsze ikonki itp, osobiście ustawione mam na 280, jest w sam raz*

- KLAWIATURA : Według uznań

LAUNCHER : tutaj OBOWIĄZKOWO Stock dlatego że launcher od google niekiedy nie instaluje się poprawnie
(chyba że ktoś z Was woli NOVA launcher)

- ANIMACJA STARTOWA : według Was ;) polecam popsrawdzać co ładniejsze dla Was.

Superuser : według Was.

- Gapp's : poczytajcie opisy czego potrzebujecie a czego nie i zostawcie lecz opcja CORE musi być gdyż tam jest sklep play

ArchiDroid Apps : tak jak Wyżej.
-ArchiDroid Tweaks : wszystko odznaczone
Jeśli wszystko zazanczyliście klikamy Dalej 
8. Tutaj NIC NIE RUSZAMY *chyba że na tym się znamy to zmieniamy* klikamy Dalej
9. i Klikamy Instaluj i czekamy
10. klikamy uruchom ponownie i konfigurujemy telefon jak się włączy

teraz kiedy mamy zainstalowany ArchiDroid 3.0.2 nasz telefon jest o wiele szybszy ;)

 

post-1-0-06763400-1430724782_thumb.png

 

 

Teraz napisze coś na temat Beoffla Kernelu. Jest to według mnie najlepszy Kernel na s3 gdyż mamy możliwość konfiguracji dosłownie wszystkiego ;)

Na przykład :

- Możliwość podkręcenia procesora :

post-37747-0-92886600-1430680014_thumb.j

 

Ale głównym powodem dla którego wybieram i polecam każdemu ten kernel jest dźwięk, jak ustawicie jak ja poniżej ten telefon gra po prostu cudownie i z bólem serca się kiedyś go pozbędę.
post-37747-0-91596600-1430680017_thumb.j

Słuchawki na 58 - na większej ilości dźwięk trzeszczy
Głośnik na 57 - jak wyżej

Korektor zaznaczamy dwie pierwsze opcje jak na zdj i wybieramy profil : Archis Audiophile

Reszta bez zmiań, jedynie mikrofon obniżyć na dole bo osoba z którą rozmawiamy może narzekać na echo :)

 

i to na tyle. z pewnością będziecie zadowoleni ;)

 

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Pawliniak masz rację, jeden z najlepszych i jeden z najszybszych CyangodenModów. Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu komu zależy na stabilnośći, możliwości podkręcania, ustawania wszystkiego pod siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz różne aplikacje co do książki. Instalki istnieją, ale nie wiem czy zadziała Ci na CMie.

 

A z tymi filmami co masz za błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszkops2 spróbuj na MXPlayer'ze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!! ostatnimi dniami pojawił się problem z "Usługi Google" - to nie jest wina developera, a google. To gogle coś namieszało i dlatego ten błąd tak często się pojawia i jest mocno irytujący. Archi ponoć pracuje nad rozwiązaniem problemu, ale gra w otwarte karty - nie wie kiedy gio poprawi, lecz raczej w nowej wersji systemu.

 

Oby był to lolipop - ArchiDroid 4.0 - brzmi kusząco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób wipe oraz jeszcze raz wgraj

btw na jaki system wgrywales? na ics'a czy jb'na?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem amatorem robie to moze 3 raz w zyciu dlatego pliss o wyrozumialosc

  wgrywalem na fabryczny system ktory mialem wczesniej czyli 4,3 a jak on sie nazywa to nie ma pojecia

pierwsze co zrobilem to uzylem odina i wgralem to philz_touch_5.00.5-i9300.tar.md5

 potem wszedlem w menu Volume UP + HOME + POWER

nastepnie wipe datsa factory reset potem wipe cache partition

   obie wybralem a potem to tak jak tu w instrukcji jest napisane i tak to wyglada

 

 

moze czegos zapomnialem ? przez odina tylko tobilem to phliz moze cos jeszve powieniem prze odina zrobic ?

 

 

moze ten plik archidroida dac na pamiec telefonu nie na karte ? nie wiem jak sie za to zabrac restartuje sie to non stop dwa razy logo samsung i wchodzi e whilz touch ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm sam nwm czy to jest na 4.3 czy starsze wersje

poczekaj na opinie innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam wiec restartuje non stop logo i potem  philz_touch


a wlasnie nie robilem i nie wgrywallem czegos takiego jak root moze to przez to ? jak tak to moze podpowiecie jak to zrobic bo ja zainstalowalem tylko ten philz_touch i potem to tak jak w instrukcji

 

albo skoro tego sie nie da na moim s3 i900 to poleccie cos co jest szybkie bo to oprogramowanie samsunga  ktore sie samo aktualzowalo jest poprostu tsak powolne ze chyba wyjme stary telefon z przyciskami ktory jest 5 razy szybszy  ....ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

root nic Ci nie da

root w stockach przeważnie jest po to by wgrać custom recovery

a Ty je wgrałeś przez odina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wgraj jeszcze raz stocka bądź inny rom, potem wgraj najnowsze TWRP bądź CWM bądź ten PhilZ

bądź od razu zaaktualizuj PhilZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeliKan  @  a moglbys polecic jakis inny system na s3 i900 ?  ?  ?  i ewentualnie link do niego z cala instrukcjia wgrania ? bo juz 6 raz to robie a to w kolko to samo widocznie sie to nie nadaje do mojego telefonu .....ehhhh

moglbys mi dac jakies linki albo podpowiedz jak to zrobic jak sie za to zabrac od poczatku ? najlepiej linki  jak to od poczatku samego zaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/227-galaxy-s-iii-jak-zainstalowa%C4%87-cyanogenmod-11/

hmmm... albo wgraj te recovery z poradnika a potem spróbuj ten archidroid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgraj cwm poprzez odina albo twrp poprzez odina... myślę że to problemz tym philz touch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności