Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L9] Softbrick


Skrypious_56350

Pytanie

Witam,

Ostatnio używałem sobie telefonu LG L9 na Androidzie 5.0.2. Niestety nie do końca przypadł mi on do gustu. Android oczywiście był instalowany za pomocą Cyanogen Mod 12 na mój model telefonu. Zdecydowałem że  zainstaluję sobie Android 4.4.4 Kitkat. Wyłączyłem telefon, wszedłem do Recovery Mode i moim oczom zamiast CWM Recovery ukazał się jakiś Cyanogen Mod Recovery, po czym telefon się wyłączył. Po ponownej próbie uruchomienia telefonu, widnieje tylko logo LG i tak bez końca, to znaczy, telefon sam się wyłącza po około 5 minutach. I tak bez przerwy... Po niżej informacje:

- Nie działa już Recovery Mode

- Prawdopodobnie nie mogę zrobić Hard Resetu (chyba że robię coś źle)

- Komputer nie widzi telefonu, a RACZEJ mam zainstalowane sterowniki, choć głowy sobie nie dam uciąć.

- Za pomocą klawiszu: Volume UP i podłączeniem kabla USB do kompa, mogę wejść w jakiś tryb i jest na tel. napis: S/W Update [...] coś tam dalej, ale w tym trybie nadal telefon nie jest wykrywany, a na Komputerze jest ciągle dymek (powiadomienie Windows) że nie rozpoznano urządzenia USB.

 

- Telefon uruchamia się tylko jak jest połączony z Komputerem lub z Ładowarką, sam z siebie się nie uruchamia. Ładowarka, Kabel i Bateria są w 100% ok.

 

Bardzo proszę o pomoc, to mega ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobra. Wychodzę z domu i na ten czas zostawię tel. pod ładowarką. Jak wrócę to będę próbował... Po powrocie spróbuję z KDZ i z LG Mobile Support Tool. Jak nie dadzą rady to jakoś to recovery sprawdzę. Wieczorem napiszę jak idą postępy ;P

 

EDIT:

Nie jestem w stanie nic wgrać na telefon bo ten się wyłącza po jakimś czasie i przerywa instalację, a ADB nadal go nie widzi. Jakieś sugestie?


NAPRAWIŁ SIĘ. TEMAT DO ZAMKNIĘCIA. ZAINSTALOWAŁEM NOWY ROM PRZEZ LG MOBILE SUPPORT TOOL I DZIAŁA. DZIĘKI ZA POMOC :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A sterowniki wgrales? Po wgraniu sterownikow wejdz w menad. Urzadzen i wyl. Lg modem

I jeszcze raz wejdz w ten tryb s/w update czy coś tam i wgraj poprzez kdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś pokombinowałem ze sterownikami i już są dobrze zainstalowane. Jednakże jak instaluję przez KDZ to analizuje mi oprogramowanie PC, i potem zacina się na Wypakowywaniu Plików w 16% :/ LGMobile Support Tool chyba zaczął go wykrywać ale telefon w tym S/W Upgrade mode się wyłącza po 5 min, więc uniemożliwia mi to instalację :/ Da się zrobić by się nie wyłączał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

On się wyl bo musi, wgraj lg flashtoolem, ten program gdzie musisz skopjowac megalock, tym pojfzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG Flashtool zatrzymuje się na 16%. Robię teraz awaryjne odzyskiwanie oprogramowania w LG Mobile Support Tool. Trzymajcie kciuki by się udało :P Napiszę nowy komentarz jak się coś będzie działo.

 

EDIT:

Jest problem. Wszystko się ładnie instaluje ale po pewnym czasie telefon się wyłącza i nagle przerywana jest instalacja :/ Co zrobić? Może bateria jest nienaładowana ? Tylko że podłączenie do ładowarki nic tak na prawdę nie daje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprobuj iruchomic go i podpiac może kontynuujowac się będzie flashowanie, jak wpadnie w bootloop to wipe w recovery ;)

Btw kiedyś chciałem sb kupic L9 i wyczytalem że od cm11 zmienia format partycji systemowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak się wyłącza to się wszystko przerywa, klikając ponów robi się od początku. Niestety robi się to na tyle długo że nie da się tego skończyć przed wyłączeniem się telefonu :/ Jest jakieś narzędzie, dzięki któremu zrobię hard reset (lub sam wipe) z poziomu komputera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podepnij go w trybie s/w i w terminalu wpisz (logowin+r potem cmd)

cd lokalizacja adb oraz fastboot

u mnie tj tak cd c:\adb

potem fastboot reboot recovery

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bo tel jest w trybie fastboot, musisz miec fastboot.exe oraz sterowniki,

ja podalem cd c:\adb bo u mnie tak jest, w temacie z adb sideload u mnie w sygnaturce masz linka do pobrania adb oraz fastboota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

poprzez fastboot, nie adb

post-16996-0-30315700-1430474832_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sterowiniki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pamiętam jak kiedyś się flashowałe pierwsze smartfony iod LG, gdzie bez bat KDZ dawał rade  :P

sprawdź językiem stan bateri, jak słabo kopie to podłącz do ładowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności