Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L90] Telefon stoi na recovery po aktualizacji stocka


LoRo1987

Pytanie

Sytuacja wygłada tak. Jakiś czas temu wróciłem do stock romu z CM 11. Wszystko było ok aż do dzisiaj, bowiem pojawił sie monit na telefonie że jest aktualizacja. No wiec ściągnąłem i puściłem aktualizację. Od tego czasu telefon nie rusza nigdzie dalej jak tylko uruchamia CWM. Jak postawić go na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

to wiem tylko jak wrzucić te romy w pamięć telefonu bo cwm nawet nie ma opcji wrzucenia z sd


A z kolei adb nie widzi mojego telefonu, po podpięciu mam go w menadżerze urządzeń jako w7ds (zeby wrzucić wczesniej CM 11 musialem wrzucić aboot od 410 bo instalka nie ruszała)

 

EDIT: 9:12 Download mode napewno przy vol-down? Nie czasem vol-up? Bo mi palec objechał na vol+ i tak oto mój L90 właśnie połyka soft przez KDZ. Takie moje pytanie teraz - root oczywiście znika po flashu KDZ przez Flash Tool to oczywiste ale co z recovery i odblokowanym bootloaderem? Zabawa na nowo czy pozostają nieruszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj od nowa CWM i ten ROM http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3380-lg-l90-cyanogenmod-11-oficjalny/


Tylko wgraj najnowsza wersje CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mam to wgrać jak nie pokazuje mi plików z karty sd to raz a dwa nic poza recovery sie nie uruchamia... Jakby android sie uruchomił to nie było by problemu bo bym sobie poradził. Chodzi o to że jak dobrze myślę to mój fon nie ma teraz żadnego systemu i dlatego nie idzie dalej jak tylko do recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Użyj tego programu Partition Wizard Home Edition  i sformatuj kartę SD poprzez czytnik na komputerze . Pamiętaj żeby system plików był FAT32 Primary bo zwykły program windowsowy do formatowania formatuje do FAT32 Logical i potem są problemy w recovery. Oczywiście zrób sobie kopie zapasową jeżeli masz ważne pliki na karcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sytuacja wygłada tak. Jakiś czas temu wróciłem do stock romu z CM 11. Wszystko było ok aż do dzisiaj, bowiem pojawił sie monit na telefonie że jest aktualizacja. No wiec ściągnąłem i puściłem aktualizację. Od tego czasu telefon nie rusza nigdzie dalej jak tylko uruchamia CWM. Jak postawić go na nowo?

Jesli dobrze zrozumialem to masz stocka oraz cwm? To nie dobrze, wgraj flashtoolem jeszcze raz stocka, dlatego stoi tel na recovery bo dostalo cmd że ma zaktualizowac, tylko że takie cmd obsluguje tylko zwykle recovery,

A co do niewidzialnosci plikow w recovery, sformatuj karte sd programem sd formatter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta sformatowana ale nadal nie pokazuje się dodatkowa opcja w cwm a install zip from /sd prowadzi do plików w pamieci zewnetrznej gdzie mam tylko dwa foldery: /0 w którym praktycznie nic chyba nie ma i clockwork bodajrze gdzie chyba sa pliki z cwm. Pelikan jest dokładnie tak jak to zrozumiałeś. Testowałem Cyjanka zanim wyszedł stabilny jednak pare rzeczy nie przypadło mi do gustu więc postanowiłem wrócić do stock KK. Powrót do stocka był bez problemowy więc z telefonu dalej korzystalem na KK i na śmierć zapomniałem że nadal mam CWM a nie normalne recovery. Wczoraj po prostu pojawiła się aktualka więc pobrałem i puściłem instalację. CWM przypomniało o sobie i teraz mam telefon który startuje do CWM i nic więcej. Najgorsze jest to że przy KDZ mi wywala błąd ale to pewnie dlatego że soft pobrany po wspisaniu imei to już lolek i zajmuje niecały 1gb a czytałem że KDZ nie lubi takich grubasków. Gdyby nie to pewnie nawet by nie było tej dyskusji bo wszystko zrobiłbym bez problemu. Jedyne co mnie martwi to że telefon wykrywa jako w7ds... Czy to nie znaczy że przypadkiem nie jest zły aboot wgrany? Mój LG D405N powininen mieć z tego co wiem w7d nie ds bo ds był z modeli 410(dualsimy?) tak? No więc prosiłbym bym by zapomnieć o tym że dobrze sobie w miare radzę w tych klimatach i jak z dzieckiem za rączkę po kolei co robić bo ja wyczerpałem swoje pomysły zwłaszcza że w nerwach to człowieka ciężko na logiczne myślenie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Yyy... Wgraj cm'a poprzez adb sideload, potem wgraj stocka via flashtool (ten program gdzie kopjujesz megalock.dll) ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O adb sideload mam w sygnaturce, a poradnik z lg flashtoolem zaraz będę robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie uzywaj flasify, mozesz uceglic sb tel, tylko kdz/flashtool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie Flashtool służy do Sony!!!

LG używa LG Suite, KDZ Updater!!! 

 

Ty pobierz czysty soft i nie baw się w jakieś metafizyczne metody.

 

W dziale LG G2 mini masz poradnik.. metoda jest podobna...tylko wgrywasz swój SOFT do telefonu i tyle. 

 

Polecam zainstalować również LG Suite i spróbować mu wgrać system poprzez "awaryjne wgrywanie systemu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

NeoCm a co mam w sygnaturce? ;) zapomnialem dopisac LG do Flashtoola, widze że mało miałeś do czynienia z LG'kami ;) i już nie gotuj się;)

/Edit a z tymi awariami w przypadku zerwania połączenia w LG Suite chyba nie słyszałeś zapewne, otóż ja już miałem te problemy z LG Suite już na Gt540 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Adb nie widzi telefonu, po uruchomieniu z cwm telefonu w trybie bootloader telefon uruchamia się chwile dłużej i wraca do cwm. W windowsie 7 telefon widnieje mi w menagerze jako w7ds a nie powinno chyba nie ?Mam zainstalowane sterowniki i nadal nie mogę ruszyć dalej. Pobrałem plik kdz do mojego telefonu ale totalnie nie ogarniam poradnika więc tu będę potrzebował prowadzenia za rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm... Powiedz mi jak uruchamiales tryb download (uruchamia sie go poprzez podlaczenie urzadzenia wylaczanego trzymajac vol-down)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pokombinuj wgrać jakiś rom poprzez cwm'a ew znajdz philZ recovery w formie zipai przeflashuj w cwm potem kombinuj z wgrywaniem romy jakiegos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności