Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Bezpieczny SWAP pamięci na wszystkie urządzenia


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, Ja jak i forum nie odpowiadamy za ew. uceglenia urządzeń

 

Przedstawiam wam bezpieczniejszą metodę swapu (Małe Q&A poniżej)

O co w niej chodzi?

Chodzi o zamontowanie folderu z karty sd na pamięć wewnętrzną, co to oznacza w praktyce?

To oznacza że możemy na pamięci wewnętrznej mieć zamontowaną karde SD pod folderem /android

A dlaczego jest bezpieczna?

Bo nie dotyka żadnych wrażliwych plików jak vold.fstab bądź bulid.prop (Użytkownicy Xperi wiedzą oco chodzi ;) )

 

Wymagania:

 

Instrukcja:

  1. Po uruchomieniu przyznajcie prawa roota

    post-16996-0-91357300-1429621724_thumb.p

  2. Potem klikamy w plusik

    post-16996-0-31408100-1429621914_thumb.p

  3. Potem wpisujecie odpowiednie wartości w pola

    post-16996-0-44047300-1429622261_thumb.p

  4. Następnie zatwierdzamy wybierając TAK

    post-16996-0-67434300-1429622367_thumb.p

  5. Potem klikamy na nasz folder w tej aplikacji i zaś wygląda on tak

    post-16996-0-95745300-1429622462_thumb.p

  6. TADA B) Twój folder jest już zamontowany ;)

    post-16996-0-57097600-1429622595_thumb.p

 

Źródło: Moja głowa oraz apka z GP

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rozumiem że ten sposób działa tylko wtedy kiedy jesteśmy w stanie zainstalować aplikację na pamięci urządzenia i dopiero wtedy ją można przenosić na kartę pamięci.

Bo próbuję powiększyć sobie pamięć Samsunga Galaxy Trend Plus i z plikiem vold.fstab mi nie wychodzi jak wszystkim posiadaczą tego modelu. A z tą metodą będzie ciężko bo na pamięci urządzenia nie zainstaluję tej apki którą chcę. (nie zmieści się nawet jak wszystkie inne odinstaluję) Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł albo wie jak zmodyfikować plik vold.fstab w Samsungu Galaxy Trend s7580?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne to próbuję po prostu mieć więcej aplikacji. Dowiedziałem się że root daje możliwość zapisywania wszystkich plików aplikacji na karcie sd. Udało mi się zrootować telefon ale okazało się że to nie koniec. Zmodyfikowałem plik vold.fstab z

#dev_mount sdcard /storage/sdcard auto /devices/platform/mmc_host/mmc2dev_mount sdcard /storage/extSdCard auto /devices/platform/sdhci.0/mmc_host/mmc2

na

#dev_mount sdcard /storage/extSdCard auto /devices/platform/mmc_host/mmc2dev_mount sdcard /storage/sdcard auto /devices/platform/sdhci.0/mmc_host/mmc2

Telefon zrestartowałem no i oczywiście zostałem z kręcącym się logo samsunga. Zainstalowałem system jeszcze raz i znowu zacząłem szukać rozwiązania. Po przeszukaniu kilku forów okazało że żaden posiadacz tego modelu nie znalazł rozwiązania (a przynajmniej się nim nie podzielił). Następnie znalazłem twoją lub PeliKana (nie pamiętam) odpowiedź do jednego z urzytkowników z tym modelem aby stosował się tego poradnika więc i ja tu spojrzałem.

 

Z twojego pytania wnioskuję że pliki obb&data to te króre zostają na pamięci wewnętrznej po przeniesieniu aplikacji na kartę sd poprzez zwykłe ustawienia aplikacji, tak? No więc mam pamięc telefonu 4GB z tego 2 GB zajmuje system i zostaje 2 GB na resztę, co jak wiadomo za wiele nie jest. Mam kartę 16 gb i chciał bym ją wykorzystać. Jakiekolwiek pomysły chętnie wypróbuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności