Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak używać ADB Sideload oraz jak zainstalować apk poprzez adb


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, Ja jak i forum nie odpowiadamy za uceglenia urządzeń, robisz to na własną odpowiedzialność

 

Więc, jest to poradnik pozwalający wgrywać romy/gaapsy i cokolwiek co chcemy poprzez adb sideload

Ale najpierw podstawy, więc co to jest termin Sideloading?

 

Sideloading to termin używany głównie w Internecie, podobny do "upload" i "pobierz", ale w odniesieniu do procesu przesyłania danych pomiędzy dwoma urządzeniami lokalnymi, w szczególności pomiędzy komputerem a urządzeniem mobilnym, takim jak telefon komórkowy, smartfon , PDA, tablet, przenośny odtwarzacz multimedialny lub eReader.
Sideloading zazwyczaj odnosi się do transferu plików multimedialnych do urządzenia mobilnego poprzez USB, Bluetooth, WiFi lub pisząc na karcie pamięci do wkładania do urządzenia mobilnego.
W odniesieniu do aplikacji Android "sideloading" zazwyczaj oznacza zainstalowanie pakietu aplikacji w formacie APK na urządzeniu z systemem Android. Takie pakiety są zazwyczaj pobierane z witryn internetowych innych niż Google Play. Sideloading z aplikacji jest możliwe tylko wtedy, gdy użytkownik zezwolił "Nieznane źródła" w swoich ustawieniach zabezpieczeń.

 

 

To w takim razie ADB Sideload to:

Nic innego jak przesłanie paczki zip na urządzenie

 

Co będzie potrzebne:

Instrukcja:

  1. Wciśnij Logo win+R
  2. Wystukaj cmd [enter]
  3. Wpisz cd (lokalizacja adb, dla przykladu u mnie wygl to tak, cd c:\adb)
  4. Wybierz na urządzeniu w recovery adb siedload (Dla twrp advanced/Adb Sideload, dla cwm install zip/install form adb bądź coś w ten deseń)
  5. Podłączamy urządzenie z wł. trybem adb sideload
  6. Wpisujemy w terminalu adb sideload (i tu przeciągamy plik zip który nas interesuje) dla przykładu u mnie jest tak adb sideload c:\android\apps\Xperia_I1_Honami_4.2.2_Keyboard_-_by_SFCMouco.zip
  7. Klikamy enter
  8. Czekamy chwile, powinny pojawiać się procenty w terminalu
  9. TADA :D masz już wgraną daną paczke

SS'y do podpunktów:

post-16996-0-66020900-1429355190_thumb.j

post-16996-0-19185300-1429355306_thumb.j

post-16996-0-51504400-1429355382_thumb.j

post-16996-0-73644700-1429355449_thumb.j

post-16996-0-99774900-1429355544_thumb.j

 

A jak wgrać aplikacje poprzez adb:

  1. Wł. debugowanie USB
  2. Akceptujemy instalacje apek
  3. Podłączamy urządzenie
  4. W tej samym oknie terminala wpisujemy
  5. adb install (tu przeciągamy apke)[enter]
  6. Czekasz chwile... i gotowe

Źródła: moja głowa :D

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

musisz wpisać cd lokalizacja adb

samo cd nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo podajesz lokalizacje gdzie masz abb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha spoko, sorry za zamieszanie + piszcie w moim temacie bo nie chce dostać ostrzeżenia ; )

+ Jestem zielony w tym.


zainstalowałem ale dalej nie działa ;/ 

 

/edit


dobra już działa ;D // zobacze czy tak działa ten ROM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz? a jednak się dało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ do instalacji apek, włączasz debugowanie usb oraz pozwalasz na instalowanie apek z poza marketu, następnie sideloadujesz tak jak masz w poradniku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nawet przez to zainstalować żadnej aplikacji, bo wyskakuje oto taki błąd, połączony z moim wcześniejszym problemem, że ciągle brakuje miejsca na dysku, chociaż mam 3gb wolne.

 

 


@PeliKan Jakieś pomysły?

post-70820-0-16334800-1439157540_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menedzer plików, adb korzystają z polecenia menadzera pakietów (uruchamianego przez polecenie w terminalu pm) -  on weryfikuje takie informacje jak wersja androida, czy sprzętowo aplikacja odpowiada, czy już takowa aplikacja jest, czy jest odpowiednio podpisana certyfikatami itp. Jeśli menadzer pakietów nie dopuszcza do instalacji aplikacji - to znaczy że nie przeszła weryfikacji.

 

Jak Ominąć tą weryfikację? wrzuć plik apk to /data/app -> w tym folderze system trzyma "aplikacje użytkownika"

post-1161-0-64349300-1439193303_thumb.pn

 

zrobisz to w ten magiczny sposób

adb push "plik_z_komputera.apk" "/data/app/plik_z_komutera.apk"adb reboot

przy starcie urządzenia Android będzie myślał że ma aplikacje zainstalowaną.  (dosyć ryzykowny sposób, pm dodatkowo wykonuje np Tworzenie plików w data/data/pakiet.aplikacji i/lub w /sdcard/Android/data jeśli takich potrzebuje bądź inne magiczne czynności)

 

jeśli nadal nie zadziała, upewnij się czy plik ma odpowiednie uprawnienia. 

post-1161-0-58653400-1439193458_thumb.pn

 

jeśli to nie pomoże - to nic nie pomoże.

 

Robisz to na własną odpowiedzialność, wspomniałem że jest to dosyć ryzykowny sposób, nie zapomnij przed zrobieniem tego wykonać backup.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@King_Stone_69 musi być zgodne z obsługiwanym api na Twoim urządzeniu, nie jestem pewny czy te apki nie wymagają api w wersji 22 czy jak jej tam, tej co ma kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności