Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia Arc/Arc S] Instalacja Cyanogenmod 9


Grzesiek95112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zainstalować cyanogenmod 9 na Sony Ericsson Xperia arc/arc S, to dobrze trafiłeś.



Musisz wiedzieć, że ingerowanie w telefon wiąże się z utratą gwarancji. Robisz to na własną odpowiedzialność. Za wszelkie nieudane próby ja, oraz te forum nie odpowiadamy.


Wymagania:

Co potrzebne:

Dodatkowo:

Przed wgrywaniem nowego romu polecam zrobić backup ustawień i innych programem titianum backup.

Wgrywanie kernela:

  • Rozpakowujemy fastboot.zip (najlepiej na pulpit)
  • Przenosimy kernel (plik boot.img, gdzie on jest piszę niżej) do folderu fastboot
  • Rom i Google Apps Addon kopiujemy na karte pamięci
  • Przechodzimy do folderu fastboot, przytrzymując Shift klikamy PPM w puste miejsce i wybieramy opcję "Otwórz okno poleceń tutaj". Wyskoczy wiersz poleceń. Nie zamykaj go!
  • Wyłącz telefon i wyjmij baterię
  • Wsadź baterię i przytrzymując klawisz menu podłącz kabel. Dioda z boku powinna się zaświecić na fioletowo.
  • Przechodzimy do wcześniej otwartego wiersza poleceń i wpisujemy:
    fastboot flash boot boot.img
  • Gdy operacja się zakończy odłączamy telefon i na razie nie włączamy.

Kernel znajduje się zazwyczaj w środku pliku zip Cyanogenmoda pod nazwą boot.img. Należy go wypakować w dowolne miejsce(najlepiej na pulpit)

Wgrywanie Cyanogenmoda:

  • Włączamy telefon i przyciskamy kilkakrotnie przycisk sciszania, aby wejść w tryb recovery.
  • Wybieramy "full wipe/factory reset"
  • Gdy full wipe zrobione, w głównym menu wybieramy "install zip from sdcard", następnie wskazujemy ROM i potwierdzamy.
  • Po wgraniu Romu jeszcze raz robimy full wipe.
  • W głównym menu wybieramy opcję "reboot"

Pierwsze uruchomienie może trwać bardzo długo, więc proszę się nie stresować

Wgrywanie Google Apps Addon:

  • Przechodzimy do tryby recovery(włączamy telefon i przyciskamy kilkakrotnie przycisk sciszania)
  • W głównym menu wybieramy "install zip from sdcard", następnie wskazujemy Google Apps Addon i potwierdzamy.
  • W główny menu wybieramy "full wipe/factory reset"
  • Reboot
  • Lubię to 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tutorial przeklejony skąd popadnie, a nikt nie potrafił jak na razie wpisać dwóch rzeczy - po pierwsze, który kernel pasowałby tu najlepiej i skąd go wziąć? w paczce z CM jest w środku, ale przecież paczki nie rozpakowuję a powinienem ją wgrać na kartę i instalować

a druga rzecz.. CM 9 składa się z dwóch paczek "na raz". łączyć je, wgrywać po kolei, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, który kernel pasowałby tu najlepiej i skąd go wziąć? w paczce z CM jest w środku, ale przecież paczki nie rozpakowuję a powinienem ją wgrać na kartę i instalować

Kernel to twoja sprawa. W romie CM jest zawarty ten który wydaje się twórcą najbardziej pasujący - ty możesz zmienić sobie na taki jaki chcesz. Znajdziesz je na forum XDA.

a druga rzecz.. CM 9 składa się z dwóch paczek "na raz". łączyć je, wgrywać po kolei, co z tym zrobić?

Składa się z jednej paczki - gdzie widzisz drugą?? Chyba że myślisz że te 2 niezależne romy to dwie paczki :D

ps. wysil troszkę swój osobisty język polski i pisz tak jak to powinno wyglądać. Czyli kropka i duża litera po niej - jak i na początku zdania.

Odrobinę szacunku dla osób czytających ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutorial przeklejony skąd popadnie, a nikt nie potrafił jak na razie wpisać dwóch rzeczy - po pierwsze, który kernel pasowałby tu najlepiej i skąd go wziąć? w paczce z CM jest w środku, ale przecież paczki nie rozpakowuję a powinienem ją wgrać na kartę i instalować

a druga rzecz.. CM 9 składa się z dwóch paczek "na raz". łączyć je, wgrywać po kolei, co z tym zrobić?

  1. Poprzeklejany? Sam go pisałem. Nie ma wielu metod, więc wygląda to bardzo podobnie do opisu na innych forach.
  2. Kernel jest w paczce z romem, którego trzeba wypakować i wgrać za pomocą fastboota(po co ściągać tysiące plików, jak można wszystko wpakować w jeden?). Paczkę wgrywasz spakowaną z kernelem w środku (recovery pominie plik, który jest w środku). W innych ROMach autorzy często piszą, jakie kernele do nich pasują. Tak jak aloisy mówi, wybierasz ten, który Ci najbardziej pasuje.
  3. Jedna paczka to ROM, a druga to aplikacje od google, których nie trzeba wgrywać, np. Widżety. Wszystko należy wgrać osobno przez recovery. Najpierw ROM, potem aplikacje google.
  4. Jeśli chcesz wrócić do normalnego systemu(np. ten od Sony Ericssona) przeleć telefon programem Sony Update Serwice(w skrócie SUS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze slysze. Kernel nie ma nigdy uprawnien roota czy recovery. To wlsnie caly system ma odpowiednie uprawnienia, a kernel funkcje ktore moga byc zablokowane lub nie. Co do recovery. To orygnalny CM ma taki program, ale jego modyfikacje juz nie musza go posiadac.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerneli jest cala masa. Rzucajac tylko nazwe nie sprawisz chyba ze z pamieci bede wiedzial co i jak. Podaj linka do strony developera i do strony z info o dodatkach do niego.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O recovery nie musisz się martwić :) Jest chyba w każdym kernelu. Co do roota, to już zależy od ROMu(tu też prawie każdy go ma).

Ja Ci doradzam wgrać kernel i ROM od CM. Jak już posiedzisz na tym oraz dowiesz się, czego na prawdę potrzebujesz, to śmiało możesz testować inne ROMy i kernele.

Kernel najlepiej dostosować pod ROM(najczęściej autor pisze, które pasują) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recovery to program (nie skladowa kernela). Kernel jedynie ma - badz nie, obsluge recovery. Co do samego recowery, dziala on tak samo jak program do przywracania systemu windows. Masz backup ale bez programu tego nie zrobisz. Czesto gesto rom manager jest skladowa romu (i obsluga recovery jest dograna do kernela - nie potrzeba wgrywac recowery tak jak ma to miejsce ze stockowym systemem).

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z wejściem do recovery. Wgrywam kernel. potem przyciskam "power" i jednocześnie kilka razy klikam ściszanie (ok. 8x), pojawia się logo free xperia project i potem czarny ekran... Proszę o pomoc.

Edit: Wchodzi mi z inną kartą pamięci i bez. Powiedzmy, że problem rozwiązany.

Ale pojawił się następny. "installation aborted". Robię full wipe, potem chcę zainstalować rom, otwiera się i wyskakuje taki komunikat. Proszę o pomoc bo mam telefon uwalony :(

"asset failed:getprop('ro.product.device").......itd.

E:error in /sdcard/cm-9.1.0-anzu.zip

(status 7)

Installation aborted"

Edit2: Problem rozwiązany. Nie wiem dlaczego tak w zasadzie ale spróbowałem zainstalować rom Miui i poszło, ale sentyment do cyjana jest większy więc spróbowałem jeszcze raz i poszło wszystko :)

Dobry tutek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Andek to trudny system do ubicia. A i ubity lubi zartwychwstac :D

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście :) Ale w sony jest zdecydowanie najtrudniej, bo robiłem już kilka htc, samsungów i było dużo prościej :) A to pierwszy Sony więc na razie jestem zielony :/ Jak już raz przebrnąłem przez tą procedurę to kolejny raz już będzie łatwiejszy :)

Ale mam jeszcze jedno pytanie :)

Czy może ktoś mi podać link do innego kernela do ARC S, bo ten w środku to chyba jest do arc ze względu na małe możliwości overclockingu :( Byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci duże OC? Jak chcesz patelnie to se kup z marketu.

Łatwy jest HTC?? no to patrz. Ja tam bym tak nie chojrakował bo do dziś nie mogę odnaleźć odważnego na rootowanie EVO 3D i nowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kup z marketu?

No bo poco kupowałeś telefon?? Trzeba było kupić patelnie. Po wielkim OC telefon zamieni się w patelnię. Dlatego zaproponowałem patelnię z marketu - tańsza jest :D

Zestaw kerneli CM9/10 i coś tam jeszcze

Nie pytaj się mnie co jaki daje - nie mam Xperii i nie siedzę w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry tutorial , jednak brak niektórych stockowych aplikacji, polskiego języka ( w klawiaturze ) i zacinająca się klawiatura zasepcza strasznie utrudniają mi pracę

jak mogę wrócić do stockowego oprogramowania ?

PC companion twierdzi , że nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiles backup? Jak nie to trzeba poszukac na xda. Tam zazwyczaj sa stockowe romy.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bardzo dobry tutorial , jednak brak niektórych stockowych aplikacji, polskiego języka ( w klawiaturze ) i zacinająca się klawiatura zasepcza strasznie utrudniają mi pracę

jak mogę wrócić do stockowego oprogramowania ?

PC companion twierdzi , że nie da rady

A dałeś opcję napraw, czy aktualizuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności