Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Ericsson Xperia X8] Android 2.3.7 nie jest stabilny co polecacie?


pawel13429

Pytanie

A więc tak android 2.3.7 jest kompletnie nie stabilny na x8 więc może jakiś zamiennik ? wszystko sie na nim tnie sklep play sie cały czas wyłącza dodam że karnelu nie zmieniałem jade na stockowym ;) wersja andka to 028 albo 023 juz nie pamiętam , więc co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

powodem "nie wykrywania" tzw po włożeniu karty do telefonu pisało "brak usługi" i nie można było zalogować się do sieci przyczyną moim zdaniem był złamany BL poniżej opisze jak to naprawić :)

POBIERAMY PROGRAM S1TOOL, URUCHAMIAMY GO WCISKAMY OPCJE "RESTORE" WYŁĄCZAMY TELEFON I PODŁĄCZAMY POD USB WCISKAJĄC GUZIK WSTECZ , PO URUCHOMIENIU TELEFONU WSZYSTKO WRACA DO NORMY ;) NIE ZAPOMNIJMY WGRAĆ NA TELEFON ORGINALNEGO ROMU CZYLI ANDROIDA 2.1 I KARNELU ;) OTO CAŁA FILOZOFIA .

                                                                                                                      POZDRAWIAM PAWEL13429

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kumplowi miui nieźle na x8semce chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spróbuj z tym kernelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1340861

jak chcesz możesz dać TuT jak to wgrać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hehe jak wszystko pójdzie gładko to pochwale się na forum jak tego dokonałem :D


jednak wgranie karnela pomogło :) poniżej przedstawiam poradnik jak wgrać to przez program flashtool .

WIĘC ZACZYNAJMY : 
1)telefon musi być zrotowany i złamany bootloader !!  skoro tego nie zrobiłeś zapraszam na forum do odpowiedniego wątku w którym jest wszystko ładnie opisane ( link podam poniżej ) jak już masz wszystko zrobione zapraszam do kolejnego punktu .
2)pobieramy program flashtool instalujemy wszystkie niezbędne sterowniki począwszy od PC Companion , a kończąc na tych które pobraliśmy razem z programem flashtool znajdziemy je oczywiście w :c/Flashtool/drivers . 
3)pobieramy karnel (link do wgrywanego podam poniżej) , konieczne pobranie jest go w formacie "FTF" !


pobrany karnel wrzucamy do folderu :/C /Flashtool / frimwares. wyłączamy telefon , włączamy program flashtool , ciskamy "piorun" wybieramy opcje "flashmode" pokazuje nam się okienko z naszym karnelem naciskamy na nie i niech was boska ręka strzeże nie ciskamy nic zboku ! po kliknięciu na nasz karnel na dole widzimy opcje z napisem "flash" klikamy w to wyskakuje nam okienko z przedstawiającym obrazkiem , telefon WYŁĄCZONY podłączamy pod usb klikając guzik wstecz po zakończeniu procesu odłączamy telefon od komputera włączmy i wyskakuje nam logo wgranego karnelu :) 

co nam daje wgranie tego karnelu ? dobre pytanie otóż daje nam to możliwość bawienia się romami ( w moim przypadku odmuliłem telefon , wersja mojego androida to GingerDX 2.3.7 v23) , mamy nowe cmw v5.0.2.8 ,a nie od jakiegoś Zdzicha :) 

LINKI DO POBRANIA :
- KARNEL 
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=965060&d=1332708154
- FLASHTOOL http://chomikuj.pl/mati1525/Android/Programy/flashtool-0.9.13.0-windows(wersja której ja używam )
- PC COMPANION http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zarzadzanie_telefonem/Sony_PC_Companion.html
- LINK DO ODBLOKOWANIA BOTLOADERA http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/29-xperia-x8-odblokowywanie-bootloadera/

     PORADNIK ZROBIONY DLA FORUM CYANOGENMOD.PL ZAKAZ KOPIOWANIA NA INNE FORA !
                                                                                                       


podziękowania dla PeliKan za pomoc ze znalezieniem karnelu , pozdrawiam pawel13429 :)


 


a więc tak przy próbie połączenia z wi-fi wyskakuje błąd .. myślałem że to wina karnela więc zmieniłem na orginał od sony , ale tak nie jest to nie karnel , więc co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz czy Ci sie mac zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak da sie samemu zdjac simlocka na xperiach, na se starych klawiatorowych też xd

Poszukaj ''how to unlock simlock xperia x8 xda ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w co nie kliknę to wyskakuje unlock bootloadera


a teraz się już pogubiłem poszedłem do sklpeu kupiłem karte z play , plus , timobile (orange tez patrzyłem) i na wszystkich wyskakuje "brak usługi" i nad zasięgiem jest taki czerwony krzyżyk dodam , że po włożniu karty z orange normalnie mogę wklepać pin


możliwe , że to wina złamanego BL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardziej bym stawiał na kernel niż BL.

Ale wygląda że po prostu nie zdjąłeś Simlocka. tj. nie powiodło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgraj stocka najlepiej i zacznij od nowa. 

Brak zasięgu to wina radioromu, który jest w kernerze. 

 

PS. telefon jest z PL ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak telefon jest z pl ;) stock wgrany orginalny karnel też to teraz tylko zmiana na inny rom ? 


to może pomożecie dobrać jakiś odpowiedni rom i karnel ? :) bo miałem gingerdx v23 i karnel alfs to wi-fi nie było


niestety zmiana karnelu nie pomogła :(


Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pogogluj nazwe na necie, jak nigdzie nie znajdziesz to na 50% bd na... Niestety chomikuj :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdjac simlocka sproboj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe, podobno na x8 dziala na stocku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dobrze że chociaż powiedziałeś do czego to służy hehe opsługi sie naucze na necie ;) będę na kompie to dam wam plusy za pomoc na zachęte he :)

*obsługi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności