Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

CyanogenMod - jak poprawnie zabiezpieczyć się przed filtracją danych aplikacji


zxc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dopiero od niedawna jestem użytkownikiem cyanogen/androida wiec sporo rzeczy jest dla mnie nadal niejasne - w miarę możliwości proszę o dokładne wyjaśnienia. 

 

mam dużą potrzebę poczucia bezpieczeństwa i prywatności (bez popadania w paranoje) jeżeli chodzi o telefon (one plus one) i znajdujące sie na nim dane. poczytałem trochę o aplikacji Xprivacy i wydała mi sie ona całkiem sensownym rozwiązaniem, które chciałem potestować. Niestety, na chwilę obecna rootowanie telefonu nieco mnie przerasta i zastanawiam się nad:

 

1. alternatywna aplikacją nie wymagającą rootowania - czy w ogóle jest to możliwe?

2. sensownością używania starej wersji (1.8.13) niewymagajacej roota - http://www.mrcrab.net/9242/XPrivacy_Pro_Apk_v1.8.13_(No_need_root)_Android.html? mam ją obecnie zainstalowaną i poza tym ze podczas uruchamiania pokazuje komunikat "xprivacy nie został włączony w instalatorze Xposed" wygląda że działa poprawnie tj. pokazuje liste zainstalowanych aplikacji z mozliwoscia ustawienia im roznych blokad. Ale czy NAPRAWDE dziala? i czy jest wskazane uzywać starej dwuletniej wersji?

3. systemowymi możliwościami kontroli w cyanogen - podobno istnieje jakiś "tryb prywatny" gdzie mozna zarządzać uprawnieniami aplikacji. tylko ze nigdzie go nie moge znaleźć (CyanogenMod 11)

 

wszelkim chętnym do pomocy z góry bardzo dziękuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3. W cm11 ustawienia/prywatnosc/ochrona prywatności

Masz jeszcze wisper push

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochrony prywatności dot. cyanogenmod'a możesz być pewny że nie zbierają żadnych informacji ani nie udostępniają nic bez twojej zgody, jedyne co może im pomóc z twojej strony to wysyłanie zgłoszeń niedziałających aplikacji. Możesz spać spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3. W cm11 ustawienia/prywatnosc/ochrona prywatności

hasło "wskaż, które aplikację otrzymają dostęp do osobistych danych" jest niewiele mówiące. gdzie znajdę jakieś szczegóły/wytłumaczenie co tam sie dokładnie ustawia/blokuje?

i rozumiem, że aktywna, zamknięta kłódka oznacza " aplikację które NIE otrzymają dostęp do osobistych danych", tak?

 

Masz jeszcze wisper push

 

a jaki to ma zwiazek z kontrolą działań instalowanych aplikacji?

 

Co do ochrony prywatności dot. cyanogenmod'a możesz być pewny że nie zbierają żadnych informacji ani nie udostępniają nic bez twojej zgody, jedyne co może im pomóc z twojej strony to wysyłanie zgłoszeń niedziałających aplikacji. Możesz spać spokojnie  :D

moja obawa w tej chwili dotyczy instalowanych/uzywanych aplikacji a nie samego systemu

zazdroszcze wiary ze jest on tak "bezpieczny" jak piszesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest klodka zamknieta to nie maja dostepu do prywatnosci, pozatym zaznacz by do każdej nowej apki Ci stosowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym to szczerze? To nawet lodowki już nas podsluchuja xD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak jest klodka zamknieta to nie maja dostepu do prywatnosci, ...

ale co to DOKŁADNIE znaczy? w xprivacy jest ok 10 różnych ustawien dla każdej aplikacji...

Korzystam z cyanogenmod'a prawie od 5 lat, myślę że nie powinno ci sprawiać problemu z aplikacjami, backup jest robiony na Gmail'u więc dane z aplikacji wrócą na miejsce

chyba sie nie rozumiemy - nie martwie sie stabilnoscia dzialania i/lub bezpieczenstwem danych (w kontekscie bacupów) lecz o kwestią prywatności, niekontrolowanego dostępu do niepotrzebnych obszarów w urządzeniu np. tym ze notatnik ma mieć DOMYSLNY I NIEUSTAWIALNY Z POZIOMU APLIKACJI dostep do moich kontaktów 

Pozatym to szczerze? To nawet lodowki już nas podsluchuja xD

pewnych rzeczy sie nie uniknie ale można próbować je ograniczać :)


czy ktoś mógłby prosze wyjaśnić lub wskazać gdzie można doczytań szczegółów nt. ustawień prywatności w CM11 ustawienia>>prywatnosc>>ochrona prywatności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz większej ochrony danych to stock na tym samsungiem z knoxem. On ci zapewni lepsze zabezpieczenie niż CM 

 

Nie ma co się oszukiwać, jak ktoś ma coś od ciebie uzyskać, to w jakiś sposób do danych się dobierze.

Nie zapominaj, iż telefon z androidem cały czas się loguje i do sieci i do kont google + inne informacje.

Możesz to wyłączyć, ale cena za to jest taka- że masz ubogie informacje np pogodowe czy aktualizacyjne.

Czyli jest to transakcja wiązana. 

 

A wracając do ot.
 

 

 

Pozatym to szczerze? To nawet lodowki już nas podsluchuja xD

 

Szczególnie w barach/ restauracjach wiedzą o czym mówimy ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w uniwersalne/dyskusje ogólne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności