Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S4 LTE GT-I9505] Jak uzyskać prawa Root I9505XXUHOB7 - Android 5.0.1


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak i forum nie odpowiadamy za ewentualnego uceglenia Twojego urządzenia

Co będzie potrzebne:Instrukcja:
  • Pobierz Odin v 3.09 i Plik Rootujący dla I9505XXUHOB7
  • Wypakuj CF-Root plik zip który pobrałeś wcześniej z linka, po wypakowaniu otrzymasz ''.tar.md5'' plik
  • Wypakuj archiwum z Odinem
  • Wyłącz urządzenie (poczekaj z 5-6 sekund na potwierdzenie wyłączenia poprzez wibracje)
  • Włącz urządzenie w tryb Download (Vol- i home button i przycisk zasilania, Wyświetli sie ostrzeżenie wciśnij vol+)
  • Podłącz urządzenie pod PC
  • Uruchom Odina i wciśnij przycisk AP i wybierz ten plik CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5 (tj ten co wypakowałeś w pkt2)
  • W Odinie upewnij się że Auto Rebot i F.Reset Time pozycje są zaznaczone
  • Podwójnie sprawdź czy wszystko masz prawidłowo
  • Wciśnij Start by rozpocząć
  • Kiedy flashowanie się skończy w odinie powinieneś zobaczyć napis na zielonym tle PASS
  • Odłącz telefon i uruchom system
  • Gotowe, masz dostęp do roota na swoim urządzeniu
Jeśli pomogłem wiesz co robić ;)

!Aktualizacja!

Jak zainstalować Android 5.0.1 Lollipop stock Firmware na Galaxy S4 I9505 bez nabijania Knox'a

Krok 1: Pobierz Android 5.0.1 firmware dla Galaxy S4

Krok 2: Pobierz SuperSU v2.46

Krok 3: Pobierz bootloadera dla oprogramowania odpowiedniego

Krok 4: Pobierz Odin v 3.09

Krok 5: Jeśli nie masz sterowników Samsung, pobierz stąd

Krok 6: Skopjuj Android Lollipop i SuperSU pliki v2.46 na kartę SD w telefonie

Krok 7: Wykonaj przywracanie ustawień fabrycznych telefonu

Krok 8: Zainstaluj SuperSU i Mobile Odin Pro z Sklepu Play

Uwaga: Można utworzyć kopię zapasową aplikacji za pomocą Titanium backup.

Krok 9: Uruchom telefon, uruchom Odin Pro zaakceptuj pobieranie wymaganego pliku, naciśnij OTA >> ZIP Update i odszukaj plik UPDATE-SuperSU-v2.46.zip, który został zapisany wcześniej na zewnętrznej karcie SD

Krok 10: Naciśnij przycisk Otwórz plik i wybierz .tar.md5 plik oprogramowania. Komórka Odin automatycznie znajdzie i oddzieli różne części

Krok 11: Zaznacz pole wyboru Włącz EverRoot i pozostawić inne opcje odznaczone. Teraz zainstalowaj plik firmware

Krok 12: Zostaniesz poproszony, aby sprawdzić plik md5, kliknij przycisk Tak. Komórka Odin będzie teraz wykonać zadanie automatycznie uaktualniać firmware do Android Lollipop. Telefon się uruchomi w tryb recovery i będzie uaktualnić wszystkie aplikacje, które są około 215 z nich. Ten etap potrwa około pięciu minut

Krok 13: Po ponownym uruchomieniu urządzenia, wyłączyć telefon i włączyć tryb download

Krok 14: Uruchom Odin 3.09 na komputerze, kliknij kartę BL w Odyna i załadować plik bootloadera

Krok 15: Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB, naciśnij przycisk Start i poczekać na komunikat Pass

Krok 16: Po ponownym uruchomieniu telefonu, należy wykonać kolejny powrót do ustawień fabrycznych, a następnie ponownie pobrać SuperSU z Sklep Play i przejść przez wstępnej konfiguracji

Teraz twój Galaxy S4 powinien być uruchomiony zrotowany z flagą KNOX 0x0

Rozwiązywanie problemów:

Wyłącz aplikację Knox, co można zrobić z Titanum Backup przez zamrożenie wszystkich rzeczy związanych z Knox lub ręcznie usunąć pliki.
Uwaga jeden z użytkowników powiadomił mnie ze dokonanie tego zabiego niżej może uceglić, telefon, zostawiam ostrzeżenie, lecz nie kasuje tej operacji (poniźej)
Za pomocą edytora root explorer edytuj plik / system / build.prop i zmien ro.securestorage.support = false (ta jest domyąlna wartość = true). To rozwiąże problemy związane z SELinux.
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heimdall powinien nie nabijac knoxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałem inną metodę która nie nabija knoxa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za pomocą edytora root explorer edytuj plik / system / build.prop i zmien ro.securestorage.support = false (ta jest domyąlna wartość = true). To rozwiąże problemy związane z SELinux.

 

 

Po zmianie tego telefon nie włącza się. Usuń to z instrukcji.


Przez to muszę od nowa wszystko robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Mam SGS4 GT-I9505 oczywiście ;) I mam taki problem, aczkolwiek się boję ;)

Otóż smartfon mam już zaktualizowany do najnowszej wersji androida, czyli 5.0.1 (wersja modemu: I9505XXUHOJ2) Oczywiście Knox i te sprawy także posiadam.

 

Chciałbym zrootować go i próbowałem przez popularny Kingo ROOT ale sobie nie poradził. Odinem się obawiam troszkę bo wiem że można uwalić telefon (nie będę ukrywał że z innymi poprzednimi telefonami miałem ten problem, ale o dziwo poradziłem sobie z przywróceniem ich do stanu początkowego "oryginalnego" oraz wgrałem im roota przez w/w Kingo ROOT)

Macie może sprawdzony sposób zrootowania tego modelu smartfona z tą wersją androida? Szczerze mówiąc nie chce się mi bawić z przywracaniem s4 do "żywych"/szukać oryginalnych softów.

 

Edytowane przez GrzechU
Nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedz mi? Czemu odin jest tak niebezpieczny?

Moim zdaniem jest łatwiejszym i prostszym sposobem rootowania niż ten Kingo ROOT. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu Kingo Root robi wszystko za Ciebie ;) a Odinem sam robisz, tz musisz poszukać odpowiedni plik root itd. A poza tym jak wybierzesz zły root to dopiero zaczyna się zabawa z przywracaniem tel to stanu "działania" ;) Ale chyba spróbuję.

Możesz mi podesłać jaki plik rootujacy będzie idealny na mój model tel oraz na wersję androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Kingo root instaluje Ci chińskiego roota. 

 

Z tąd pobierz sobie plik do roota

https://autoroot.chainfire.eu/
 

Koleś od lat sieci w Samsungach jak pewnie wiesz.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah działa :D Dzięki wielkie, zabierałem się za roota s4 już od paru miesięcy ale jakoś mnie nic nie przekonywało a teraz po tym jak dostałem przypomnienie o tym forum na maila o tym że już od dawna nie tu nie byłem to pomyślałem czemu nie. Dzięki jeszcze raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że Samsungi są łatwe do rootowania, wgrywania CWM/ TWRP. A nawet do przywracania romów. 
Mały jest procent przypadków, że telefony lądują w koszu. Więc nie ma się co martwić. Wiadomo najwięcej problemów jest najnowszymi modelami.. ale to tylko przez chwilę ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo raczej ze tylko odin do roota jesli chodzi o samsunga. Popatrz rootujac odim za pomoca cf auto root, trwa to chwilke i masz zaraz po zabiegu supersu wgrane i ta metoda jest sprawdona dziala na 100% a kingo root wgra Ci inna aplikacje do zarzadzania prawami i pozniej trzeba podmieniac pliki itp. jesli chcialbys korzystac z supersu. A niestety uzywajac ich aplikacji nie mozna byc niczego pewnym sam osobiscie mialem z tym zwiazane problemy wiec wiem co mowie:) z doswiadczenia piwiem tylko tyle ze odin to najlepsza metoda roitowania samsunga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teraz to rozumiem. Nie urzywalem odina bo zawsze mnie wkurzalo szukanie plików z rootem do danego modelu, ale teraz jak już znam jedną stronę z rootami do praktycznie wszystkich modeli to już raczej zostanę przy odinie. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam i widzę iż piszecie że da się radę przez Odin z S4 I9505 i też mam 5.0.1 wersję modemu I9505XXUHOJ2 w samsungu. Biorę się więc za rottowanie i dam znać czy się mi też udało ;)  Nadmienię  że przez Kingo Rott nie dało się z rottować bo KNOX pilnuje itp.  :angry:

 

 pytanko mam takie... do którego się poradnika stosować do Jak zainstalować Android 5.0.1 Lollipop stock Firmware na Galaxy S4 I9505 bez nabijania Knox'a

 

???

hmmm.. jak tak to trzeba zakupić aplikacje  Mobile Odin Pro z Sklepu Play ?

 

 

 

Edytowane przez alfamaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze właśnie wgrałem soft odpowiedni do modelu z tego tematu oczywiście i według 1-wszej podpowiedzi-instrukcji do wgrania przez ODIN.

Wgrało bez niczego ukazując na zielonym tle napis PASS ,odłączyłem telefon i o dziwo wszystkie aplikacje zainstalowane na karcie pamięci znikły tj. nie są zainstalowane w tym Sklep play nie da się uruchomić oraz ani jednej aplikacji APK nie da się zainstalować teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey szukam właśnie jak zrobić mam ten wipe data ? I jak nic to nie da co to znaczy od nowa stock zrobić ? Czy to ponownie " mówi" żeby od nowa oprogramowanie - firmware  wgrać ?  Proszę o odpowiedż jestem jeszcze zielony w tym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wipe data- wyłączasz tel i włączasz go przyciskami VOL+, Home, Power i tam nawigujesz vol- do wipe data/factory, naciskasz power, potem nawigujesz do yes i znów power

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności