Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Kruger&Matz LIVE 2] Aktualizacja/Flash systemu przy użyciu SmartPhoneUpgradeTool


C0nvert-R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Już kawałek czasu temu (spory) do naszego KM0410 wyszła aktualizacja z Andka 4.3 do 4.4(.2). Aktualizację tę można przeprowadzić w serwisie lub w domu. Przedstawiam "domowy" sposób.

PLIKI DO POBRANIA, które załączę później:

1. SmartPhoneUpgradeTool - będzie zwany dalej SPUTnikiem ;)

2. Pliki aktualizacyjne od Kruger&Matz

3. Cierpliwość...

Na stronie K&M jest folder z absolutnie wszystkim - sterownikami, plikami oraz SPUTnikiem. Wystarczy go pobrać - jakieś 450MB.

Pamiętajcie o kopii zapasowej danych!!

>>INSTALACJA<<

1. Po podłączeniu telefonu w dowolnym trybie wyświetli się nam dysk "android_driver". Uruchamiamy setup i instalujemy sterowniki do naszego LIVE'a Dwójeczki.

2. Odpalamy SPUTnika.

Trochę o SPUT:

Jest to aplikacja z bardzo prostym interfejsem. Niestety w języku angielskim, ale konstrukcja tego programu jest na tyle prosta, że można nawet spolszczyć go ręcznie.

A więc:

3. Klikamy na górze "Browse..." i wybieramy RAWPROGRAM_UNSPARSE.xml z folderu "...-emmc" (nie pamiętam początku)

4. Po wybraniu pliku czas na manewry "na zewnątrz":

4a) Wyłączamy telefon

4b ) Trzymamy Vol+ i Vol-

4c) CAŁY CZAS TRZYMAJĄC OBA PRZYCISKI podpinamy telefon do USB. Ciągle trzymamy przyciski! Do punktu 7 włącznie!

4d) Powinna się wyświetlić informacja o instalacji sterowników portu COM.

5. Klikamy "Search Port"

6. SPUTnik wykryje nasz telefon jako COMx, gdzie x to numer portu.

7. Klikamy "Start". Ja puszczam przyciski wtedy, gdy w oknie wyświetli się "download app...". Można chyba wcześniej, ale nie ryzykowałbym.

8. Gdy już dostaniemy zielone "Completed!" albo coś takiego, odłączamy telefon.

A teraz najciekawszy moment... Cieszymy się zaktualizowanym telefonem! ^^

Wszelkie pretensje NIE do mnie. Zgłoszenie błędu przyjmę, spróbuję pomóc, ale wszelkie "hejty" będą pozostawać bez odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

PostScriptum:

Wymagania sprzętowe

Windows

...i starczy. Jeśli u mnie na laptopie z Windows 10 TP działa, to zadziała wszędzie. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam K&M Live 3+ 
Aktualnie mam android 5.1.1 ale znalazłem androida 6.0.1 do tel Innosa D6000 który niby się nie różni od K&M Live 3+ 
Pytanie czy tą metodę którą podałeś mogę użyć do wgrania systemu i czy można wgrać z innego tel system? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności