Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Y GT-S5360] Instalowanie Custom Rom - Hyperion 9 Gold Master


Derror

Pytanie

Witam, w tym tutorialu pokaże jak zainstalować Custom Rom "Hyperion 9 Gold Master Final" by zainstalować ten Rom musimy mieć oryginalny rom i wykonany root.

 

1. Na początek musimy pobrać wszystkie potrzebne paczki

 

2. Paczki wgrywamy bezpośrednio na karte SD w telefonie nie wypakowywując ich!

 

3. Wyłączamy telefon

 

4. Włączamy telefon za pomocą kombinacji Vol.+, Home i Power zobaczymy Recovery Mode w kolorze czerwonym.

 

       *Instrukcja obsługi Vol.+, Vol.- służa do poruszania sie po menu. Home do zatwierdzania wyboru. Power do cofania (Back).

 

5. Wybieramy opcję "apply update from sdcard"

 

6. Wyszukujemy na naszej karcie "TempCWM.zip" i zatwierdzamy, zobaczymy ClockWorkMode w kolorze żółtym.

 

7. Wybieramy opcję "mounts and storage"

 

8. Teraz musimy zamontować trzy opcje 

  • Mount/system
  • Mount/data
  • Mount/cache

Po zamontowaniu ma wyglądać tak 

  • Unmount/system
  • Unmount/data
  • Unmount/cache​

​9. Klikamy Back i wybieramy opcje "advanced" i czyścimy (wipe)

  • Wipe Dalvik Cache
  • Wipe Battery Stats

10. Klikamy Back i czyścimy (wipe)

  • Wipe data/reset
  • Wipe cache partition

11. Wybieramy "Install zip from SD card" >> "Choose zip from SDcard" wyszukujemy paczkę "HYPERION-09.DXMJ1.GM-FINAL.BUILD.zipi zatwierdzamy.

 

12. Jak instalacja się zakończy Klikamy Back >> Rebot System Now 

Uwaga: Rom może sie długo uruchamiać!

 

post-52157-0-43173000-1425400285.pngpost-52157-0-96232900-1425400287.pngpost-52157-0-02981400-1425400290.pngpost-52157-0-07150500-1425400292.pngpost-52157-0-59925400-1425400293.pngpost-52157-0-85959800-1425400337.pngpost-52157-0-72339400-1425400340.pngpost-52157-0-39400300-1425400316.pngpost-52157-0-94330300-1425400281.pngpost-52157-0-53308900-1425400278.pngpost-52157-0-66190100-1425400295.pngpost-52157-0-26455200-1425400320.pngpost-52157-0-69102300-1425400294.png

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 Bardzo ładnie, a najlepsze jest to że wszystko działa poprawnie :D

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak ze stabilnością i szybkością tego romu względem oryginalnego?

Jak dla mnie, to najlepszy custom rom na ten telefon i tak, jest lepszy pod względem szybkości i stabilności od oryginalnego :). Stabilny, nie zacina się, nie resetuje, ładnie wygląda i mniej waży :D.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

System jest o wiele stabilniejszy,szybszy i ładniejszy od oryginału, ale nie jest po polsku wiec mam pytanie. Czy istnieje wersja tego systemu po polsku ??

Niestety nie, nawet w systemie nie da się zmienić, jest tylko kilka języków. Myślałem może by sie pobawić i go jakoś spolszczyć, ale sobie odpuściłem, ponieważ znam angielski i nie jest mi bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie, nawet w systemie nie da się zmienić, jest tylko kilka języków. Myślałem może by sie pobawić i go jakoś spolszczyć, ale sobie odpuściłem, ponieważ znam angielski i nie jest mi bardzo potrzebne.

Tez znam angielski i radze sobie dobrze w tym srodowisku, ale jednak gdyby system byl po Polsku to czulbym sie jak "w domu". Myslalem tez zeby go przetlumaczyc ale samemu to niezbyt. Sorki ze nie uzywam polskich znakow ale w tym systemie ich nie ma :D Wiec moze bysmy przetlumaczyli ??? ;)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napewno możesz sam wkleic w telefon polska czcionnke itd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tez znam angielski i radze sobie dobrze w tym srodowisku, ale jednak gdyby system byl po Polsku to czulbym sie jak "w domu". Myslalem tez zeby go przetlumaczyc ale samemu to niezbyt. Sorki ze nie uzywam polskich znakow ale w tym systemie ich nie ma :D Wiec moze bysmy przetlumaczyli ??? ;)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Powiem Ci, że ciekawa propozycja :D ale nie za bardzo mam teraz czas... bo tak się trochę obijałem przez rok szkolny i muszę poprawić co nieco xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napewno możesz sam wkleic w telefon polska czcionnke itd :P

A czy moglbys mi podpowiedziec jak ?? :D Dopiero zaczynam przygode z modowaniem telefonow, wiec jeszcze nie wiem jak takie rzeczy robic i czy to sie robi inaczej na kazdy system czy nie ??? ;)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Powiem Ci, że ciekawa propozycja :D ale nie za bardzo mam teraz czas... bo tak się trochę obijałem przez rok szkolny i muszę poprawić co nieco xD.

Mam podobna sytuacje. Testy za 4 dni i trzeba sie starac o oceny do dalszej szkoly, zreszta ty chyba tez :D Mozemy zaczac w wakacje lub pod koniec roku jak masz ochote ;)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spolszczenie systemu można wykonać za pomocą aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=pl

Dzięki działa, ale spolszczyło tylko Sklep Play ;_;. Ustawienia bez zmian tak samo jak i interfejs.

Mozemy zaczac w wakacje lub pod koniec roku jak masz ochote ;)

Możemy pod koniec roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Ucegliłem gt-s5360 i mam pytanie czy jest możliwość wygrania oryginalnego rom przez kartę SD. Tu gdzie jestem nie mam dostępu do kompa jedynie inny tel za pomocą którego mogę pobrać różne pliki.

Tel nie może wystartować (zapętla się)jak włączam startuje do momentu jak napis SAMSUNG pulsuje i tak w kółko. Tel kartę SD czyta i mogę z niej instalować pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stocka wgrywasz via odin, a inny rom poprzez custom recovery mozesz wgrac z karty pamieci badz via adb sideload ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz miec nowsza przegladarke wtedy nie powinno byc problemow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Welecome to 2G club :D

Daj znac czy Ci dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności