Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Ace] CyanogenMod 10.2 - Stable (03- 10 -13)


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

a ja mam dość poważny problem, często jak odwiedzam Google Play, to mi go zamyka bez powodu, da się z tym coś zrobić?

już nie mówiąc, że część aplikacji, która mi wcześniej działała teraz stwarza problemy i wywala do głównego okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem z jednym romem.

Mi nie chciało nic działać- i nikt nie miał takiego problemu jak ja.

 

A wyskakuje ci jakiś błąd?

Musisz wyczyścić dane z google play - również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@lasyk100 nie nie zadziała.

 

Proszę oto link do odpowiedniego dla s5830i http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2245-galaxy-ace-s5830i-cyanogenmod-102-stable-2014-03-09/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

NIe moge zaktualizowac przez OTA, pobiera dane, daje instaluj,  zezwalan na dostep do root, restart, otwiera sie recovery, trwa instalacja (robocik) pasek postepu idzie,

nastepnie restart , uruchmia sie telefon i znow widze ze mam ta sama aktualizacje do pobrania i tak w kolko...

co nie tak robie?

Druga sprawa to czy musze kozystac np z link2sd czy wystarczy przygotowac 2 partycje i rom sam sie nia zajmnie?

ext 4 czy 3 a moze 2 jaka ma ona byc?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odswieżę nieco kotleta ;) zainstalowałem i niestety kiepsko ten system śmiga. Ma mocne przycinki. Często jest problem z odblokowaniem telefonu. Mimo, że ma sporo wolnego RAMu to telefon częęęęsto przycina. Robiłem wipe 2  razy. Możecie polecić jakiś CM, który będzie śmigał naprawdę płynnie? Może być jakiś starszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, spróbowałem u siebie na GT-S5830 z ori brandem Plusa. Od początku jak wrzuciłem CM 10.2 był problem z google play, tzn. pojawiał się komunikat o zatrzymaniu jakiejś usługi. Próbowałem różnych rozwiązań, podawanych na necie ale nic to nie dało.

Przed napisaniem tekstu uruchomiłem ponownie tel i na wstępię pojawiły się takie oto komunikaty - "niestety, aplikacja...została zatrzymana" :

-Trebuchet

-Usługi google play

-com.google.process.location

-com.google.process.gapps

 

W międzyczasie czyściłem pamięci i dane w aplikacjach google (Sklep, Usługi, Framework) i nic. Zdarzyło się nawet, że Sklep przestał działać.

 

Instalowałem ponownie CM, ponieważ mimo backupu ori system Android nie wstał, robiłem Wipe (m.in.cache, dalvik) przed ponowną instalką CM ale problem pozostał. Nie mam jak wrócić do ori softu więc muszę zostać przy CM. Czy da się to naprawić aby pozbyć się komunikatów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem zewnętrznej paczki bo sądziłem, że Sklep jest zaimplement. w wersji 10.2. Znalazłem jakieś linki do gapps'a dla 10.2 ( http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps ) ale są starsze niż sam 10.2 wieć nic nie instalowałem. Poza tym plik ma prawie 90 MB więc go nie pakowałem do tel.

 

P.S. Dodam, że po zainstalowaniu CM i przejściu kreatora miałem już Sklep Play (więc podejrzewam że się zainstalował lub był w jakiejś wersji). W tej chwili komunikaty pojawiają się po uruchomieniu tefonu. Jak tel już chodzi i zamknę wyskakujące komunikaty (tak do 3-4 minut od włączenia) to się nie pojawiają.

Czekając na odpowiedź sam zainstalowałem gapps z linku wyżej. Owszem, nie ma już komunikatów o błędach, natomiast nie uruchamia się kreator personalizacji na początku uruchomienia systemu, jest od razu język angielski, nie działa ikona z pogodą obok daty (działała bez paczki gapps). Z kolei po ponownym uruchomieniu tel pojawia się tylko kręcące kółko CM i nic się nie dzieje. Nie działa WIFI - nie uruchamia się mimo włączenia w ustawieniach. Nie ma paska górnego z opcjami. Masakra z tym.

 

Po wielu bojach i krytycznym stanie CM wgrałem stock Antka 2.3.5 bez brandu i śmiga aż miło.

 

i jeszcze dla potomnych - czy oprócz WIPE powinno się obowiązkowo robić FORMAT (cache, system, ....) przed instalacją ROMu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności