Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Asus Nexus 7 II WiFi 32GB] Problem z uruchomieniem tableta


supermichalpol

Pytanie

Witam otóż mam problem, ponieważ dziś dziwnie tablet działał. Animacje były powolne ale filmy na YT normalnie działały. I postanowiłem wyłączyć i włączyć tableta. Wyłączył się normalnie i go włączyłem i zostawiłem go na 2 godzinny (bo musiałem na razie wyjść) i jak wróciłem zobaczył bardzo dziwną rzecz. Na tablecie nadal jest napis "Google"

20150125_152151.jpg

Po czym go wyłączyłem i włączyłem i nadal to samo. Tablet normalnie się ładuje, pokazuje się animacja, że tablet się ładuje. Więc postanowiłem usunąć z niego pliki, żeby na nowo mieć androida i włączyć tryb recovery. Dotarłem do tego ekranu:


20150125_152139.jpg


I wybieram Recovery Mode i tam znowu napis Google... który pokazuje się od 10 minut.

A i od 23:00 do 7:00 zostawiłem włączonego tableta i niestety nadal jest napis "Google" ( tablet był podłączony do ładowania), poczym go wyłączyłem i teraz go uruchomiłem. Niestety nadal tylko jest napis "Google"

Próbowałem za pomocą Wugs Nexus Root Toolkit Odblokować Bootloader ale jest z tym problem. Używam Wugs Nexus Root Tollkit no i wybieram, żeby odblokować bootloader. I robię to jak zawsze klawiszem głośności wybieram yes czyli odblokuj i klikam POWER i... tablet zacina się tak samo jak z tym logiem GOOGLE, nawet klawiszami głośności nie mogę zmienić czy chce czy nie chce odblokować. Po odczekaniu 10 min. wyłączam i włączam tableta trzymając przycisk Power + Głośność- i tam pokazuje się nadal, że bootloader jest zablokowany.

Na tablecie jest najnowszy android 5.0.2.

Proszę o szybką pomoc! Potrzebuje sprawnego tableta jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Próbuj dostać się do recovery. Wykonaj wipe i powinno ruszyć.

 

No właśnie jak pisałem, nie mogę się dostać do Recovery. Nie mogę nawet odblokować bootloadera bo przy wybieraniu opcji odblokuj zawiesza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będziesz musiał wgrać stocka od nowa. Nie mam tu solucji do wersji 2014 

 

Tylko pytanie mam czy nie mając włączonego trybu debugowania i odblokowanego Bootloadera mogę wgrać normalnie od nowa androida? Bo w instrukcji na google pisze, że trzeba odblokować Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie orientuje się w tych nexusach ... ale to dotyczy chyba twojego: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44033998&postcount=2

 

Nie pisze nic, iż ma być odblokowany bootloader - bo to bez sensu by było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie orientuje się w tych nexusach ... ale to dotyczy chyba twojego: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44033998&postcount=2

 

Nie pisze nic, iż ma być odblokowany bootloader - bo to bez sensu by było. 

No właśnie tam jest napisane "In case you are not unlock, you need to unlock your bootloader, enter the following commands:" i tam używają komendy "fastboot oem unlock" czyli trzeba odblokować Bootloader :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Musisz pobrać SDK

2. Musisz pobrać Jave i ją zainstalować

3. Sterowniki USB

 

W tedy Ci pójdzie, komendy mogą nie działać bo brakuje środowiska sdk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Komendy te ADB normalnie mi działają. Tutaj jak na filmie http://youtu.be/IBu9jKIP5mk?t=3m19snormalnie wybieram Yes i klikam przycisk POWER, żeby potwierdzić i zamiast odblokowania bootloadera zawiesza się na tym oknie i zostaje tylko wyłączyć tableta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aham.

 

Po wpisaniu komendy z odblokowaniem.. on się restartuje. U ciebie chyba tak się dzieje, tylko staje na bootlopie.Tak mi się wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie po wpisaniu komendy do odblokowania bootloadera i wybraniu opcji YES na tablecie (jak na filmie) tablet się zawiesza i jedynym wyjściem jest wyłączenie tableta. No i też według mnie jest to Bootloop ale taki, że nic nie działa, lub partycja się uszkodziła. No cóż tableta odeśle na gwarancje do serwisu ;_; ale jeśli ktoś ma tego rozwiązanie to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam pewnie ten sam problem z nexusem. problemy zaczęły się ok miesiąca temu. tablet nie reagował a po wyłączeniu dochodził tylko do napisu google. myślałem że córka zamieściła system i chciałem przywrócić ustawienia fabryczne. kombinacja power i głośność pozwoliła mi dojść do tego samego momentu co Tobie. tablet przelezal kilka dni i odniosłem go do serwisu. o dziwo przy sprawdzaniu na miejscu uruchomił się więC przywrocilem ustawienia fabryczne w ustawieniach i myślałem że po kłopocie. temat wrócił po tygodniu więc ponownie do serwisu. znowu podobna sytuacja - tablet "ozdrowial" ale wysłałem już do serwisu. tablet wricil, działał, serwis nic nie stwierdził a problem ponownie dziś wrócił. jeżeli znajdziesz powod/rozwiązanie to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności