Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia Z1 Compact] Flash / Instalacja Oficjalnego Stock'owego Firmware


beep

Rekomendowane odpowiedzi

!BOOTLOADER NIE MUSI BYĆ ODBLOKOWANY!

 

* Forum.Cyanogenmod.pl nie ponosi odpowiedzialności za Ucegłowienie twojego Smartphone oraz karty SD!

* Wgrywając stock wyrażasz zgodę na zastosowanie zmian w twoim Smartphone!

 

Instrukcja:

1. Pobierz Sony PC Companion (podłączając smartphone do pc możesz zainstalować automatycznie wybierając opcję wyświetloną przy podłączeniu kabla usb);

2. Program Flashtool: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1580-xperia-z1-compact-flashtool-narz%C4%99dzie-do-wgrania-firmware-mod%C3%B3w-i-innych/

3. Stock Rom Kit Kat 4.4.4: https://mega.co.nz/#!LVFmVZrC!fiDgyztnChoNJGdOea9A_wXJx5NTohsrNWx1zW1w9j8

(Jeżeli jest to Xperia Z1 Comact D5503 możesz pobrać to oprogramowanie.);

4. Po instalacji programu Sony PC oraz Flashtool należy pobrany Stock wrzucić do (domyślna lokalizacja C:/Flashtool/Firmwares/);

5. Odpalamy Program Flashtool następnie czekamy chwilę aż program załaduje swoje dane po czym klikamy błyskawicę w lewym górnym rogu, następnie zaznacz Flashmode i zatwierdź;

6. Pojawi się okno w którym będzie lista a na liście rom który pobrałeś, zaznacz go i nic więcej następnie kliknij flash po czym program flashtool przygotuje rom do instalacji;

7. Wyłącz swój smartphone po czym poczekaj aż wyświetli się okno z instrukcją podłączenia smartphone do flashtool'a;

8. Podłącz usb do komputera po czym przytrzymaj przycisk Vol - i podłącz drugi koniec do telefonu;\

9. Okno z instrukcją podłączenia zniknie i zacznie się flashowanie stock'u, możesz puścić Vol - (PAMIĘTAJ NIE UŻYWAJ KOMPUTERA);

10. Czekaj do końca flash'u (kilka min.) (Na końcu flash'u pojawi się napis "device disconnect");

11. Odłącz Smartphone i włącz telefon (Zajmie to chwilę dłużej niż zwykle);

12. Gratulacje Masz Oryginalny Stockowany Rom na Swojej Sony Xperia Z1 Compact;

 

 

Pomogłem? Podziękuj rep_up.png

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cos mi nie wychodzi ta instalacja przez flashtoola,wyszystko gra do momentu podłączenia telefonu z wcisnietym vol- ,wywala bleda na flashtoolu ze znajdz sterowniki tam w folderze C:flashtool/drivers sterowniki znalezione wybieram z listy mojego soniaka z1 compakt i niby sie instaluje podlaczam znowu fona do instalacji i lipa cały czas woła o sterowniki z c:flashtool/drivers.... pomoże ktoś????????????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trzeba podpisywanie sterowników wyłączyć i w trybie testu zainstalować stery

A ja mam lepszy pomysl, wyrzucic 8 w kosmos :trollmeme: i wgrac xp/7 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

!BOOTLOADER NIE MUSI BYĆ ODBLOKOWANY!

 

* Forum.Cyanogenmod.pl nie ponosi odpowiedzialności za Ucegłowienie twojego Smartphone oraz karty SD!

* Wgrywając stock wyrażasz zgodę na zastosowanie zmian w twoim Smartphone!

 

Instrukcja:

1. Pobierz Sony PC Companion (podłączając smartphone do pc możesz zainstalować automatycznie wybierając opcję wyświetloną przy podłączeniu kabla usb);

2. Program Flashtool: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1580-xperia-z1-compact-flashtool-narz%C4%99dzie-do-wgrania-firmware-mod%C3%B3w-i-innych/

3. Stock Rom Kit Kat 4.4.4: https://mega.co.nz/#!LVFmVZrC!fiDgyztnChoNJGdOea9A_wXJx5NTohsrNWx1zW1w9j8

(Jeżeli jest to Xperia Z1 Comact D5503 możesz pobrać to oprogramowanie.);

4. Po instalacji programu Sony PC oraz Flashtool należy pobrany Stock wrzucić do (domyślna lokalizacja C:/Flashtool/Firmwares/);

5. Odpalamy Program Flashtool następnie czekamy chwilę aż program załaduje swoje dane po czym klikamy błyskawicę w lewym górnym rogu, następnie zaznacz Flashmode i zatwierdź;

6. Pojawi się okno w którym będzie lista a na liście rom który pobrałeś, zaznacz go i nic więcej następnie kliknij flash po czym program flashtool przygotuje rom do instalacji;

7. Wyłącz swój smartphone po czym poczekaj aż wyświetli się okno z instrukcją podłączenia smartphone do flashtool'a;

8. Podłącz usb do komputera po czym przytrzymaj przycisk Vol - i podłącz drugi koniec do telefonu;\

9. Okno z instrukcją podłączenia zniknie i zacznie się flashowanie stock'u, możesz puścić Vol - (PAMIĘTAJ NIE UŻYWAJ KOMPUTERA);

10. Czekaj do końca flash'u (kilka min.) (Na końcu flash'u pojawi się napis "device disconnect");

11. Odłącz Smartphone i włącz telefon (Zajmie to chwilę dłużej niż zwykle);

12. Gratulacje Masz Oryginalny Stockowany Rom na Swojej Sony Xperia Z1 Compact;

 

 

Pomogłem? Podziękuj rep_up.png

Zrobiłem wszystko zgodnie z tym poradnikiem, tyle, że na XPERII M i... guzik, nie pomogło - włącza się, przeminie logo sony, przeminie logo xperia i wisi na "falowaniu" :/ i moge tak siedzieć i siedzieć, i siedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w xperii M nie możesz tego napisać? jest odpowiedni dział, temat też tam istnieje. 

Szukam pomocy gdzie tylko się da Kolego, to chyba normalna reakcja człowieka, który chce naprawić coś, co się spierdzieliło, prawda?

 

EDIT:

OK, udało się (po wielu próbach i pomocy od Kolegów z Forum)... Ja pierdziele :/

Edytowane przez RadzioNGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, zrobiłem wszystko tak jak jest opisane w toturialu i niby wszystko poszło ok. Jednak po włączeniu telefonu pokazuje się logo sony i później logo xperia i na końcu animacja falowania. Na tym falowaniu telefon się restartuje i tak w koło. co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności