Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Aktualizacja Samsunga Galaxy S Advance - 4.1.2 (odin)


aloisy

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy od ściągnięcia sobie romu, gdzie w zakładce /search/ wpisujecie i9070 (Do wersji z NFC nie ma póki co aktualizacji -i9070p). (ja wgrałem I9070XXLPY)

Potrzebne będzie:

Powinny wystarczyć sterowniki z kiesa

W razie W sterowniki:

Win7x32bit
Win7X64bit - chwilowy brak

Metoda jest bezpieczna, ale wypadki się zdarzają. Jednak uszkodzenie bootloadera jest naprawdę bardzo rzadko spotykane więc zawsze procedurę można powtórzyć.


1. Pobieramy i uruchamiamy odina - okno programu wygląda tak:

post-2-0-76681500-1359305565_thumb.jpeg

2. Pobieramy interesujący nas rom i rozpakowujemy do katalogu w którym znajduje się odin.

3. Przechodzimy do trybu download telefonu. Wyłączamy telefon - przytrzymujemy Volume down, home i power (prawidłowa rekcja telefonu - lewy ekran na rys. poniżej), zatwierdzamy wejście do trybu download przyciskiem Volume Up. (prawidłowa rekcja telefonu prawy - ekran na rys. poniżej)

post-2-0-94790400-1359305567_thumb.jpeg

4. Odpalamy Odina i podajemy w polu PDA nasz plik romu. (plik romu najczęściej spakowany rar lub zipem - plik romu kończy się rozszerzeniem .tar np. I9100XWKE2_I9100XXKDJ_I9100XEUKD1_HOME.TAR)
Uwaga! Nie zaznaczać re-partition, phone EFS clear, phone Bootloader Update.

5. Podłączamy telefon w trybie download do portu usb kabelkiem z zestawu. Prawidłowe podpięcie i ustawienia odina na przykładzie - przed flashowaniem zdecydowanie proponuje zamknąć kiesa oraz jego uslugi.

post-2-0-88297200-1359305569_thumb.jpeg

6. Klikamy start.

Po zakończeniu telefon się zrestartuje. Pierwsze uruchomienie może chwilę potrwać więc czekać cierpliwie.

Uwaga - w 90% zalecany jest Full wipe (mnie gubił sieć - więc było to konieczne), lub jak nie macie roota to wystarczy powrót do ustawień fabrycznych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowszy - to wszystko co zostało zaobserwowane póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam robilem jak w instrukcji i:

po chwili wyskoczylo w odinie FAILED a w tel. "custom pwa mgt binary ! !" na czerwono.

z tego wszystkiego zrobilo sie tak ze tel sie nie chce wlaczyc, pokazuje logo samsunga i dalej tel off...

robilem "Wipe data/factory reset" w opcji VOL UP+HOME+POWER i nic...;/ Help;(

Problem rozwiazany;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wipy trzeba zrobić. Pełne czyszczenie się znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywrócić co?

Bo jak zrobisz czyszczenie to ręcznie wszystko od nowa wgryważ. Możesz użyć titanium backup (root) by zrobić backup ustawień - apki najlepiej instalować ręcznie, bo różne krzaki później wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem aktualizację jak tu napisano. Wszytsko przeszło gładko, telefon się zrestartował i przy ponownym wgrywaniu sterowników windows miał problem i nie powiodło się. Telefon teraz nieodpowiada na cokolwiek bym próbował, nie widzi go komp, nie pokazuje ładowania pod ładowarką, żadne przyciski nic nie robią...jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że telefon się nie włącza nie jest równoznaczne że nie działa. Wyciągnij baterie na 10s i spróbuj go włączyć, jeżeli nie zadziała to wyciągnij ja znów na 10s i spróbuj procedurę wgrywania od nowa.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co wrzucałem to najlepiej działał I9070XXLPY, tylko na wideo sie zacinał, następnie był I9070XXLQ4, miałem z nim więcej problemów często się zacinał wieszał nawet w przeglądarce, czasem nawet restartował, obecnie mam wgranego I9070XXLQE ( region z tego co patrzyłem na niemcy ) nieco lepiej ale wciąż nie jest idealnie trochę czasami zwalnia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mnie niebawem czeka update wiec taki news jest przydatny.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności