Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4] Błąd "Insufficient storage available" podczas instalacji Gapps'ów


Gość fijalkm

Pytanie

Witam,

 

po raz kolejny zakładam temat, gdyż poszukiwanie odpowiedzi w innych miejscach nie przyniosło żadnego rezultatu. Przejdźmy zatem do problemu:

 

 

Wczoraj pokusiłem się o aktualizację Cyanogenmoda z 11 na 12 (cm-12-20150113-NIGHTLY-jfltexx.zip). Wszystko poszło jak po maśle, z tym że znowu miałem problem z rootem (wątek mojego autorstwa na tym forum). Jednakże, CM12 w ustawieniach nie ma 'tego samego' co ma CM11, czyli ustawień Superuser. No ale i z tym sobie poradziłem - zainstalowałem "BETA-SuperSU-v2.44" na takiej samej zasadzie jak instaluje się update CM'a, czy gappsy (czyli w recovery). Następnie (bez zainstalowanych GApps'ów) odpaliłem CM12 - działa. Superuser? Jest. Pozmieniałem ustawienia na podobne jak w przypadku CM11 w tym moim temacie, no i przeszedłem do recovery zainstalować GApps'y. Tyle że tutaj zaczynają się schody. wywaliło mi error "Insufficient storage available", no i GApps'ów nie zainstalowało. Warto wspomnieć, że próbowałem zainstalować "pa_gapps-modular-micro-5.0.1-BETA7-20150111a-signed", czyli dość okrojoną wersję Google Apps.

 

Próbowałem różnych wariantów proponowanych przez inne fora, wraz z zamianą CWM na nowego TWRP - dalej to samo.

 

Spece - pomocy!

 

(jeśli użyteczne, dokleję do posta log z błędem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bingo.

 

Udało mi się zainstalować CM12 wraz z GApps'ami. Dla tych, którzy spotkają się z podobnym problemem opiszę co zrobiłem.

 

(Koniecznie launcher od TWRP.) Tryb recovery-> full wipe danych -> zainstalować CM12 -> wipe dalvik i cache -> zainstalować GAppsy, ale wersję PICO, czyli tą najbardziej okrojoną, która zawiera tylko Google services. Nie musiałem instalować SuperSU i zmieniać ustawień roota. Reboot systemu i działa :)

 

Pozdrawiam, raczej do zamknięcia - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykonaj pełne wipe

wgraj CM, Gapps (nie wgrywaj ich osobno)

 

Te powinny ci działać bez problemu.

https://s.basketbuild.com/gapps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Full wipe robiłem kilkukrotnie. Kiedy wgrywałem CM12 i GAppsy razem, miałem problem z brakiem roota (bootloop), dlatego stosowałem się do rozwiązania, które zdawało egzamin w przypadku CM11 (mój wątek w tym dziale forum). W tym przypadku jest inaczej, jak widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności