Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Pentagram Monster X5] Problem z wyborem sieci


Bartek  Kuzij

Pytanie

Witam mam problem z moją x5 android 4.1.2(root) od pewnego czasu nie moge zmienić operatora.... gdy wyszukuje ręcznie mam przy innych operatorach (macierzysta:play) napis np PLUS(forbidden) i nie jak nie mogę sie zarajestrować a dodam ze wczesniej było to możliwe i root tez był wtedy.....drugi problem polega na tym że gdy zrestartuje fona to za nim sie uruchomi pojawia sie napis Optymalizacja aplikacji 1 z 4 itp.. też nie wiem co to :P  jeżeli temat sie powtarza proszę usunąc ale poki co nawet wujek google mi nie pomógł :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Optymalizacja powinna się pojawić raz po instalacji nowego systemu lub po przywróceniu ustawień fabrycznych. Standardowa procedura.

Jeżeli chodzi o sieć to po co chcesz to zmieniać? Niech tam sobie wybiera automatycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ok z tą optymalizacją mi aż tak nie wadzi ^^ po prostu chciałem sie dowiedzieć czy to nie jakaś "choroba" go dopadła... a z siecią to mi zależy ponieważ często wyjeżdzam na "wieś" rodzicom pomagać i tam play nie grzeszy siłą sygnału a reszta domowników Orange/Plus mają zasieg haraszo :P


Ktoś ma pomysł na ten forbidden ? co do zasięgu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a nie możesz po prostu zainstalować innego stocka? skoro masz w play to tam jest zasięg 4 sieci, myślę że problem mógłby tkwić w romie ;) spróbuj co innego zainstalować, owszem będzie to męczące ale może problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ustawieniach sieciowych jest opcja roaming. Zaznacz ją. Tak korzysta play np i jest przez to dobry zasięg. 

To nie pomoga(opcja roaming) . . . odpuściłem sobie problem bo siedziałem w łodzi jednakże powróciłem na polską wieś i teraz jest tragedia.. zarówno 2G/3G zasięg jest tragiczny.... musze wychodzić z domu na taras zeby z kimś się dogadać... a to jest naprawde upierdliwe xD co do kolegi "beep" jeżeli masz jakiegoś stocka na x5 będziesz moim SenSei do końca życia ^^

Witam! mam wspaniała wiadmość przyczyna została odnaleziona :)  po licznych próbach czyszczenia przedmuchwiania itp.itd przyszedł czas na totalnie zdenerwowanie się na aparat jakim jest monster x5 okazuje się ze jest od naprawialny ręcznie/manualnie xD gdy już wszystko zawiadło (ustawienia fabryczne/unroot/kompresor) postanowiłem że zrobie mu "transforamcja dzi*ko" oczywiście telefon lecąc 1,5m nad ziemia i 2-3m w dal w kierunku zoranego pola(miekkka ziemia) nie zamienił się w transformerssa lecz wyjawił swoja wade otóz przyczyną słabego zasięgu były styki które słabo trzymały się płytki ^^ po wyladowaniu telefoniku na ziemi zauwazylem ze antena od telefonu+glosniczek sa oddzielną cześcia od całości xD mimo śróbek itp lekko się to luzowało dlatego telefon nie widział zasiegu bo nie miał czym go łapać :)  także dla innych borykajacych sie z tym probelm po 1 sprawdzcie swoj sprzet i podzespoly a dopiero na koncu doszukujcie winy w androidzie lub u operatora . . .  i tu również ciekawostka dla użytkowników monstera x5 telefon posiada tryb awaryjny(Ameryki nie odkryłem wiem) coś jak w windows :) wystarczy przytrzymac włącznik/wyłącznik tak jak bysmy chcieli wylaczyć telefon :) przy opcji "wylacz telefon" naciskami paluszkiem i przytrzymujemy około 3-5sek wtedy pojawia sie informacja o uruchomieniu trybu awaryjnego ^^  dobra opcja na to czy jakies apki nam nie psuja zdrowia :)  pozdrawiam i dziekuj wszytkim za pomoc

Bartek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności