Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Ace 2] Odceglanie/Wgrywanie romu z modyfikowanym plikiem PIT - ożywia uwalone Ace 2!!


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Galaxy Ace 2] Odceglanie/Wgrywanie romu z modyfikowanym plikiem PIT - ożywia uwalone Ace 2!!

 

Zauważyłem, iż użytkownicy Galaxy Ace2 mają problem z uruchomieniem telefonu po wgraniu stocka.

To bolączka Ace 2, sam miałem przypadek, że ten telefon po różnych sposobach wgrywania stocka zatrzymywał się na logu samsunga (bootloop)

 

Znalazłem przypadkiem rom, który powala uruchomić telefon. Oczywiście rom jest z lokalizacji rosyjskiej [sEB] i jest na bazie romu 2.3.6 JB. Różni się od innych romów tym, iż ma zmodyfikowany plik PIT, który m.in pozwala na wgranie bootloadera od podstaw (jest on już w romie). Przez co prawdopodobnie znika problem z bootloopem. 
Metodą sprawdzałem osobiście, działa

 

Ważne.

 

Metodę stosujesz na własne ryzyko. Wymazuje ona zawartość telefonu!!!!!

 

Wymagania:

Zalecam wyłączyć antywirusa, może on powodować blokadę instalacji programu ODIN. W przypadku użytkowników Windows 8.X mogą wystąpić problemy ze sterownikami, przez co odin może nie wgrywać romu. To upośledzenie Win 8.1, zalecam instalację ręczną sterowników poprzez manager, lub instalacje na innym systemie. 

 

Instalacja:

  1. Pobieramy program ODIN i wypakowujemy go.
  2. Pobieramy ROM również go wypakowujemy.
  3. Odpalamy program ODIN.exe
  4. Umieszczamy w polach poszczególne pliki (jak na sceenie):
    post-7223-0-24337700-1420181784_thumb.pn
  5. Kolejno uruchomiamy telefon w trybie DOWNLOAD:
    Home, Power i Volume DOWN, potem wybieramy Volume UP
  6. Podłączamy telefon pod port USB.
  7. Jeżeli odin wskaże połączenie, to klikamy START.
  8. Po ukończeniu Uruchomiamy telefon.

 

 

Firmware wymazuje Product Code, możesz sobie go przywrócić.
Przy uruchomieniu wpisz w dialer : *#272*IMEI# (iemi swojego telefonu)
Z listy wybierz XEO
Na końcu wybieramy „install” 
Smartfon wykona ponownie full wipe…

 

Zakaz kopiowania poradnika bez mojej zgody!!

Pomogłem ? Kliknij rep_up.png   ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprawdź Stan bateri oraz kabla jak i portu usb oraz sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia, pod X64 działa, testowane wiele razy przeze mnie ;)


/Edit by pobierać z d-h.st musisz wyłączyć adblocka i wybrać Download Now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po długiej nieobecności;)

 

Wgrałem sobie tego trzyplikowca jednak, po wpisaniu : *#272*IMEI# nie mam XEO na liście, jest tylko SKZ, SER, SEK, RTL, CAC co mam zrobić w tej sytuacji? I czy nie zrobiłem błędu, że odznaczyłem re-partition tak jak widnieje na obrazku w poradniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoplikowy XEO 2.3.6 brickuje mi tela, a z pewnych okoliczności zależy mi, żeby posiadać GB przez jakiś czas ;) okazało się też, że na tym stocku nie mogę się zalogować do google play. Macie może link do 3plikowego GB XEO? Ewentualnie czy da się jakoś inaczej dodać XEO do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chomikuj pobieralem wersje na T-mobile piernika, podejrzewam że znajdziesz i tam xeo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest XEO ale tylko w jednym pliku a on brickuje telefon tak, że da się jedynie wejść w tryb download, czemu w poradniku jest napisane, że można wybrać XEO w tym stocku skoro nie ma go na liście??  i co właściwie się stanie jeśli nie zmienie na właściwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Archie111 @DaRkShAdOw po zmienieniu regionu na tym ruskim pierniku urządzenie zbotuje się do recovery i zrobi wipe i zrestartiuje się do systemu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności