Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Ace GT-S5830i] Problem z Recovery Mode/Download Mode.


Deathka

Pytanie

Chciałem zrootować telefon i wgrać CM 7.2. Zaznaczam że chodzi o GT-S5830i z androidem 2.3.6. Telefon ma wgrany brandowany soft od Playa, co jest główny powodem dlaczego chce zrootować telefon.

 

Napotkałem problem przy wejściu w Recovery Mode, kombinacja Volume UP + Home + Power (zresztą inne też próbowałem) nie działa. Przy trzymaniu kombinacji pojawia się logo "Samsung Galaxy Ace GT-S5830i", trzymam dalej przyciski i pojawia się czarny ekran i tak w kółko. Puszczenie Power i Volume UP oraz trzymanie Home skutkuje włączeniem się animacji Playa oraz kolejnej animacji, już zwykłej, "Samsung" i załadowaniem systemu.

 

Po straceniu paru godzin i przeszukaniu xda i innych for, chciałem wgrać stockowy ROM Samsunga przez Odina. Niestety wejście w Download Mode nie jest możliwe, kombinacja Volume UP + Volume DOWN + Power nie działa. Dokładnie tak samo się telefon zachowuje, ekran Galaxy Ace + czarny ekran i tak w kółko.

 

W mojej opinii Play w swoim sofcie zablokował (trwale?) wejście w te tryby. Liczę, że ktoś bardziej kompetentny się wypowie, rzuci trochę światła na sprawę. A może ktoś już miał taki problem i zna rozwiązanie. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pawliniak pomógł :) Zrootowałem telefon.

Niestety doprowadziłem do bricka. Zacząłem usuwać syf i podkusiło mnie do usunięcia pakietu "Samsung - Strona internetowa?". Telefon nie włącza systemu, tzw. w kółko pojawia się animacja "Samsung". Co śmieszne jak podłącze telefon przez usb i włącze to android wstaje, ale po odblokowaniu ekranu jest czarny ekran. W Odinie znajduje podłączony telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykonaj root-a.

potem pobierz android terminal.

 

Odpal, przyznaj uprawnienia admina i wpisz

su
reboot download 

 

Jezeli nie zadziała za pierwszym razem, to wpisz drugi raz. Powinno cię przenieść w tryb download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj oficjalne rom http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1658-galaxy-ace-wgrywanie-strockafirmware-od-samsunga/


Problem ROZWIĄZANY. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności