Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia M] Czy da się odblokować bootloader od orange ?


Dawid Wieczorek

Pytanie

Cześć wszystkim):)

Mam do was pytanie bo niestety kupiłem xperia m od kogoś ale telefon jest z orange....

I bootloadera nie da się odblokować.

Więc jest jakiś ROM z zablokowanym bootloader? Albo kernel który podkreca procesor na stoku.

Również podmiane pamięci też nie działa.

Proszę o wyrozumiałość.

Dzięki pozdrawiam Dawid :)

Na zablokowany *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak ma z orange to na 100%

 

Ps. możesz wgrać romy na bazie oryginalnych stocków- lekko zmodowanych.

Na innych uwalisz telefon.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kupowałem Neo V w orange (daaawno temu...) to nie było ":no"

Jak się nie mylę można to za opłatą zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko że w Neo V złamano (znaleziono lukę) w zabezpieczeniach dzięki której można było odblokowanie w pełni telefon, zaś w przypadku M jeszcze się to nie udało ;) Można co prawda zdjąć simlock wraz z odblokowaniem fastboota i umożliwieniem odblokowania bootloadera oficjalną metoda od SONY, tylko że nie jest to tanie wiec raczej mało opłacalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to nie orange blokuje bootloader? Kiedyś słyszałem że można wgrac poprzez zwieranie odpowiednich pinow pod kartą sim

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W każdej xperii bootloader jest seryjnie zablokowany, rozchodzi się o możliwość jego odblokowania. SE/SONY prowadzi taką politykę że jeśli operator chce zakładać simlocka to przy okazji Sony blokuje fastboot - wszystko było by OK gdyby nie to że po zdjęciu simlocka kodem nadal fastboot i możliwość odblokowania bootloadera oficjalną metodą jest zablokowana. To o czym mówisz to jest testpoint - w takich telefonach jak Neo V, Arc S, Live with Walkaman przy użyciu płatnych programów, jeśli mamy stara zabezpieczenia to możemy odblokować w pełni telefon.

Jak na razie zabezpieczenia w xperiach SONY złamano tylko w ST26, ST23, ST21, ST21i2, C150x, C160x - w pozostałych xperiach też jest możliwość odblokowania fastboota tylko jest z tym trochę więcej zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Orange daje simlocka,ale bootlader blokuje sam sony na prośbę operatora. Tak samo robi operator w Hiszpanii i w Portugalii. Użytkownicy nawet pisali petycję do w tej sprawie, ale Sony w tej sprawie nie odpowiada.

 

Wiadomo, czym lepsze zabezpieczenia ma telefon tym mniej wraca ich do serwisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W każdej xperii bootloader jest seryjnie zablokowany, rozchodzi się o możliwość jego odblokowania. SE/SONY prowadzi taką politykę że jeśli operator chce zakładać simlocka to przy okazji Sony blokuje fastboot - wszystko było by OK gdyby nie to że po zdjęciu simlocka kodem nadal fastboot i możliwość odblokowania bootloadera oficjalną metodą jest zablokowana. To o czym mówisz to jest testpoint - w takich telefonach jak Neo V, Arc S, Live with Walkaman przy użyciu płatnych programów, jeśli mamy stara zabezpieczenia to możemy odblokować w pełni telefon.

Jak na razie zabezpieczenia w xperiach SONY złamano tylko w ST26, ST23, ST21, ST21i2, C150x, C160x - w pozostałych xperiach też jest możliwość odblokowania fastboota tylko jest z tym trochę więcej zachodu.

Mówisz o telefonie ST26 czyli Xperia J tak ? mógłbyś mi powiedziec jak odblokować w nim fastboot ? mam ten niefart ze jest on z orange...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności