Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy s3 i9300] nie dzialajcy modem i dalsze problemy


devilma89

Pytanie

Witam, 

 

Po wgraniu najnowszej wersji Cyanogenmod okazało się, że nie widzi w ogóle karty sim i aparatu. Co do pierwszej rzeczy wyczytałem, że trzeba wgrać jeszcze raz modem. Zrobiłem to więc przez CWM recovery. Niestety po wgraniu obecnie telefon zawiesza się podczas uruchamiania na logu Cyanogenmod i nie włącza się dalej nawet po ponownym wgraniu softu. Ma ktoś może jakieś pomysły co dalej ? Czy wgranie przez odina 3 plikowej wersji romu wraz z pitem będzie dobrym pomysłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak szczerze to przez głupotę popsułeś telefon.

 

Tak się nie dogrywa! Zmienić można KERNEL i to pod system, który wgrywasz... Jak wgrywasz CM 11, to musisz wgrać kernel pod ten system.

 

Po prostu stock firmware (samsunga, czyli stock) różni się od tego CyanogenMod 11

 

Teraz musisz wgrać stocka.

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1048-galaxy-s-iii-instalacja-czystego-firmware/

 

Nie słuchaj dziwnych porad, sam spotykam tematy gdzie ludzie piszą bzdury.. Nie koniecznie są to fora o androidzie..

Dużo ludzi wprowadzają w błąd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki ty modem wgrałeś?

 

Nie masz dostępu do CWM?
Ale i tak CI nie działa karta sim ? I CWM tez jej nie odczytuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok może sprecyzuje dokładnie obecnie w telefonie mam: CWM_6.0.4.7_Non-Touch_GT-I9300 (mam do niego dostęp) i ROM: cm-11-20141028-NIGHTLY-i9300. 

 

Na początku wgrałem do telefonu CWM przez Odina, a następnie Cyanogenmod przez CWM z external card. Wszystko ruszyło, ale w telefonie nie wykrywało sieci i karty sim. Znalazłem gdzieś na Youtubie instrukcje jak wgrać modem XXDME4 przez CWM i tutaj zaczęły się schody po wgraniu modemu telefon zawiesza się na logo Cyanogenmod i cały czas kręci się kółko ładowania. Próbowałem wgrać już na nowo CWM i jeszcze raz Rom i nadal jest to samo. Jesteś w stanie coś poradzić/pomóc ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak właśnie podejrzewałem, że ta "porada" o modemie nie była najlepsza. Już ściągam STOCKa i zainstaluję dam znać jak poszło :)


Wgranie na nowo STOCka a następnie CWM i CM rozwiązało problem. Nawet modem i kamera działają. Super wielkie dzięki za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności