Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S2 I9100] Jak ściągnąć simlocka


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Znany Twórca prostego odblokowania simlocka w i9000 Chainfire z forum xda-developers stworzył aplikację Samsung Galaxy S2 SIM Unlock, dzięki której łatwo,a co najważniejsze bezpłatnie pozwoli zdjąć simlocka z Samsunga Galaxy S II.

Program potrzebuje zrootowanego systemu .

Działanie aplikacji :

Zdejmowanie SIM-locka ogranicza się praktycznie do jednego kliknięcia, po czy program wyszukuje i pokazuje nam kod odblokowujący. Po spisaniu kodu, wyłączamy smartfon, wkładamy kartę SIM, której telefon nie chce zaakceptować i go włączamy - powinien pojawić się monit, aby wpisać odpowiedni kod, wpisujemy go i mamy w pełni odblokowanego S II. Twórca programu ostrzega, aby nie korzystać z wyszukiwania kodu więcej, niż raz - gdyż możemy wprowadzić smartfon w stan "zamrożenia", z którego można go wyprowadzić zupełnie innym kodem (MCK). Na szczęście "Galaxy S2 SIM Unlock" też potrafi odnaleźć ten kod, ale i tak lepiej na to uważać.

Dla bezpieczeństwa skopij cały folder efs i zachowaj go na swoim dysku komputera.

Potrzebujemy aktywnego połączenia z Internetem ! (Wifi , dane pakietowe)

Dokładna istrukcja napisana przez kolege sleev :

1) Zrootuj telefon
2) Za pomocą Root Explorera albo adb zrób backup folderu EFS (w root explorerze kliknij i przytrzymaj na dłużej nazwę folderu EFS a następnie wybierz ZIP this folder i/lub Create Tar - w ten sposób zbackupujesz folder EFS do plików zip i tar) - backup potrzebny jest na wszelki wypadek
3) Zainstaluj z marketu darmową aplikację Galaxy S2 SIM Unlock
4) Uruchom unlockera i wybierz opcję SIM unlock code
5) Poczekaj kilka chwil (ze dwie minuty) aż program obliczy szukany kod - w tym czasie nie dotykaj telefonu
6) Spisz kod na kartkę
7) Wybierz opcję unfreeze code i poczekaj na kod także nie używając telefonu
8) Spisz kod unfreeze na kartkę i zachowaj - może się przydać gdyby kod do zdjęcia simlocka nie zadziałał
9) Wyłącz telefon, włóż katrę sim z innej sieci i uruchom telefon
10) Wybierz na ekranie przycisk umożliwiający wpisanie kodu i starannie przepisz kod - uważaj żeby się nie pomylić
11) Gdy wszystko poszło OK telefon jest już bez simlocka :-)
12) Gdyby kod nie został przyjęty - nie wpisuj ponownie kodu zdejmowania simlocka! - możesz zablokować funkcję telefonu
13) Jeśli zablokowałeś funkcję telefonu użyj unfreeze code

Program znajdziemy w Markecie :


Link : https://market.andro....2simunlockcode


Simlocka Ściągasz na własne Ryzyko !!!

post-1-0-86725000-1356255601_thumb.png

post-1-0-14927700-1356255603_thumb.jpg post-1-0-54237200-1356255602_thumb.jpg


SGS2SIMUnlockCode-v1.0.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Siema, mam pytanko tak na szybko. Po zablokowaniu simlocka w mojej Xperii M2 dorwałem starego Galaxy S2, jednak po wrzuceniu sim z Play okazało się, że tu też jest simlock. Znalazłem ten temat no i tu jest problem. Udało mi się odpalić tą aplikację, jednak znajdowanie tego unlock code trwa ze 20-30min, przy czym pod koniec 'sekcji' 4 z 5 pokazywało, że aplikacja została zamknięta. Zrobiło mi tak ze 4 razy. Znalazłem soft od Play, zainstalowałem przez Odin'a, jednak wciąż jest simlock na Orange Oo. Zrobiłem wipe cache itp, odpaliłem aplikację do simlock code unlockera, kolejne 30min czekania i pokazało, że nie może znaleźć tego kodu. Co teraz? Sciągam póki co czysty soft 4.1.2 XEO, da to rade na tym? Ewentualnie czy jest szansa dorwać 3 plikowy soft, może to by dało radę usunąć simlock'a? Zastanawia mnie czemu wgrywanie brandowanych softów nic nie zmienia..Jest jakaś inna szansa na jakiekolwiek ściagnięcie simlocka? Oczywiście oprócz tych płatnych. Pomóżcie, bo jutro sprzedaję telefon i jestem bez telefonu jak narazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ICS 4.03 + roota pod ten soft (LPQ), odpaliłem apkę, znowu jakieś 20-30min szukania i pokazalo, ze nie może znaleźć unlock code.. Jeśli bym skorzystał z usług tych gości w necie/allegro któym się podaje IMEI i oni wysyłająć ten unlock code to też by nie mogli znaleźć? Czy by znaleźli? A może mieć na to wpływ, że ten telefon miał już naście razy wgrywany soft i dlatego nie może znaleźć nigdzie tego kodu? 

 

Hmm więc opcja backup'u odpada.. Ja juz nie wiem w takim razie. A gdzie ten kod jest zapisany, w jakimś pliku np. w tym EFS czy gdzie? Jest szansa jakkolwiek znaleźć i otworzyć taki plik, żeby spróbować znaleźć ten kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli bym skorzystał z usług tych gości w necie/allegro któym się podaje IMEI i oni wysyłająć ten unlock code to też by nie mogli znaleźć? Czy by znaleźli?
kod do zdjęcia simlocka generowany jest na podstawie imei i zdejmowany jest za pomocą kodu serwisowego a tu...hmm.. może spróbuj ten przywrócić ten backup EFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgraj najstarszego stocka, o ile pamiętam to by był android GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, GB 2.3.4 jak dobrze pamietam, lub 2.3.6. I co, na tym próbować z tym unlock code'm? Macie może sprawdzone źródło skąd ściagnę tego softa + odpowiedniego root'a? A back'up EFS'a wgrać ten z rozrzeszeniem *.tar przez Odina? Bo *.zip przez recovery nie bangla. 

 

http://bartoszpiatkowski.pl/powrot-do-przeszlosci-android-2-3-4-gingerbread-dla-galaxy-s2-i9100/

 

Znalazłem coś takiego, jednak tam w plikach do pobrania oprócz CSC, CODE i MODEM są jeszcze KERNEL, EFS, i jakieś EXT4.. Wystarczy ściągnąć tylko te 3 pierwsze i zainstalować? Po co w takim razie Kernel i EFS? 

 

No i główne pytanie: najpierw spróbować backup mojego EFS czy wgrać 2.3.4? 

 

Log z Odina, nie chce wystartować z tym 2.3.4 z linku wyżej. Btw co się stanie jak zrobiłbym nową partycję? Bo tam też jest plik do repartycji. 

 
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> MD5 hash value is invalid
<OSM> CODE_I9100XXKH3_CL479037_REV02_user_low_ship.tar.md5 is invalid.
<OSM> End...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PVL94 

Ja mam 3-plikowy ROM na dysku lecz zanim się to zuploaduje to minie wieczność. Musisz mieć MODEM, CSC, CODE i właśnie PIT,. Także wgrywanie partycji nie unikniesz. Kernel i EFS możesz olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PVL94 

Ja mam 3-plikowy ROM na dysku lecz zanim się to zuploaduje to minie wieczność. Musisz mieć MODEM, CSC, CODE i właśnie PIT,. Także wgrywanie partycji nie unikniesz. Kernel i EFS możesz olać.

Ściągam 3 plikowy KH3, *.pit mam już ściągnięte z innego źródła, waży 2kb, nie za mało trochę? Generalnie kiedyś już wgrywałem ten 3 plikowy albo na GS+ albo na GS2, ale na pewno nie robiłem partycji, dlatego pytam co tak właściwie to daje. 

Mam nadzieje, ze to co teraz ściągam będzie działać, bo pliki ważą więcej niż poprzednie 3 pliki, które ściagłem osobno.. Tamte ważą łącznie niecałe 30mb.. Te co ściagam teraz 300mb spakowane w rarze. 

 

 

Doooobra, chyba się poddaję. Zainstalowany soft GB 2.3.4 KH3 + CF-Root KH3, ok 20min czekania i apka pokazuje, że nie może znaleźć kodu odblokowującego. Nie chce mi się już bawić w jakieś backup'y itp, bo mam dość tych żółtych trójkątów itp. Zainwestuję chyba 30zł w kod odblokowujący z allegro i powinno być ok. 

 

Dzięki wszystkim za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności