Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jaki system do netbooka??


EnJoy89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakupić netbooka firmy Acer.

http://www.x-kom.pl/p/204168-netbook-11-6-acer-e3-111-n2930-4gb-500-srebrny.html. Jaki system polecacie?? Win7 na pewno. Tylko jaki? Ósemka nie wchodzi w grę bo jest straszna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział ze windows 8 jest straszna a model który chce zakupić posiada 4 GB ramu więc nie ma sensu pakowac 32 bitowego systemu bo w razie upgrade ramu bedzie musiał reinstalować na 64 bitowy os bo 32 czyta max 3.75 GB ramu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział ze windows 8 jest straszna a model który chce zakupić posiada 4 GB ramu więc nie ma sensu pakowac 32 bitowego systemu bo w razie upgrade ramu bedzie musiał reinstalować na 64 bitowy os bo 32 czyta max 3.75 GB ramu

Oczywiście że tylko w grę wchodzi x64 bit :) Windows 8 odpada na starcie bo wylewu dostanę. ;) Słaby?? Jak dla mnie to jest gitara. Potrzebuje go do filmów, internetu, i muzyki :) wystarczy chyba :P
No właśnie.. Laptop. Nie chce laptopa lecz netbooka. Na co mi takie duże padło? :) Nie jestem maniakiem gier więc wystarczy mi w zupełności netbook. Od gier to mam ps3 ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak mu da 32 bity to mu utnie ram

piłą? Nożem? Nożyczkami?  co więcej, jak zainstaluje 64 bit system to też mu "utnie" ram. Ciekaw jestem czy wiesz czemu komputer jest taki zły i ucina ram  :huh:

 

Moim zdaniem nie ma sensu pakować 64 bity na "minimum" do codziennego użytkowania. Ale to moje zdanie. I nie rozumiem Twojego nastawienia żeby na chama zamulać Sobie sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłą? Nożem? Nożyczkami? co więcej, jak zainstaluje 64 bit system to też mu "utnie" ram. Ciekaw jestem czy wiesz czemu komputer jest taki zły i ucina ram :huh:

Moim zdaniem nie ma sensu pakować 64 bity na "minimum" do codziennego użytkowania. Ale to moje zdanie. I nie rozumiem Twojego nastawienia żeby na chama zamulać Sobie sprzęt.

Ale skoro mam 4 gb ram i 4 rdzenie to raczej x32 nie wchodzi w gre. x32 z tego co slyszałem to nie widzi 4 gb ram i nie wszystkie rdzenie beda wykorzystane. Chyba że się mylę ;)

http://ark.intel.com/m/pl/products/81073/Intel-Celeron-Processor-N2930-2M-Cache-up-to-2_16-GHz#@product/specification

Zestaw instrukcji 64-bit.

Więc zostaje kwestia jaki Win7. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 32 bit widzi maksymalnie 3.75 GB a ten laptop ma 4GB więc mu utnie -.- . Poza tym gdyby kiedyś chciał dodać ramu to 32 bitowy system nie rozpozna go więcej, dlatego tylko i wyłacznie 64 bitowy os
Zadnego zamulania nie będzie miał ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 32 bit widzi maksymalnie 3.75 GB a ten laptop ma 4GB więc mu utnie -.- . Poza tym gdyby kiedyś chciał dodać ramu to 32 bitowy system nie rozpozna go więcej, dlatego tylko i wyłacznie 64 bitowy os

Tylko jaki Win7?? Home Premium??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład tyle że ja bym dał 64 bitowy , zawsze lepiej mieć taki bo nawet gdybyś mial 32 bity a program 64 bitowy to wtedy ci nie pójdzie. Poza tym jak już wspominałem 32bit ma mniejsze wsparcie dla Ramu natomiast 64 lepiej sobie poradzi z duża ilościa pamięci Ram. 

A to na potwierdzenie mojej tezy    http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/09/64-bitowy-windows-w-pigulce-plusy-i-minusy.aspx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że się mylę

tak.

 

 

 

 

Windows 7 32 bit widzi maksymalnie 3.75 GB a ten laptop ma 4GB więc mu utnie -.- .

Czyli dobrze myślałem - gówno się znasz. Poczytaj. Specjalnie dla Ciebie poświęciłem 3 sekundy mojego cennego czasu żeby znaleźć odpowiedz "jakim cudem UCINA"

http://windows7forum.pl/windows-7-nie-widzi-4-gb-ramu-1769-t

 

 

 

 

No na przykład tyle że ja bym dał 64 bitowy , zawsze lepiej mieć taki bo nawet gdybyś mial 32 bity a program 64 bitowy to wtedy ci nie pójdzie.

a przepraszam bardzo :

 

 

Potrzebuje go do filmów, internetu, i muzyki

 

nie widziałem żadnej przeglądarki albo kodeków które wymagają 64 bity. Nie widzę też nigdzie wspomnianego, że użytkownik laptopa chce Budować ogromne narzędzia, Kompilować trybiliard rzeczy , modele etc więc twój argument jest inwalidą  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności