Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[ZTE Blade] Wgranie Custom ROMu


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Wgranie customowego ROMu dla Blade'a jest proste i bezpieczne, jeśli prawidłowo wykonane.
Ten tutorial opisze całą procedurę.
Przeczytaj uważnie cały tekst i upewnij się, że wszystko rozumiesz, zanim przystąpisz do działania!

Czego potrzebujesz:

1) Zainstalowanego na telefonie ClockworkMod Recovery
2) ROMu w postaci pliku .ZIP (UWAGA - upewnij się, że wybrany ROM jest zgodny z posiadaną wersją Recovery! w razie potrzeby zainstaluj odpowiednią wersję Recovery)
3) Telefonu naładowanego 'do pełna' (zapobiega ryzyku wyładowania baterii podczas flashowania, upraszcza sprawę rekalibracji baterii)
4) BACKUPU systemu i danych (ok, nie jest wymagane, ale zalecane)

Do dzieła!

0) Umieść plik z ROMem w katalogu głównym karty pamięci w telefonie.
1) Uruchom telefon w trybie Recovery ([Vol -] + [Power])
2) Gdy pojawi się ekran Recovery, wybierz opcję Backup and Restore a następnie Backup - wykonany zostanie tzw. Nandroid Backup, który umożliwi powrót do poprzedniego stanu systemu, gdyby coś poszło nie tak.
3) Wróć do menu głównego i wybierz opcję Install zip from sdcard a następnie choose zip from sdcard
4) Wybierz z listy plik .ZIP z ROMem, który chcesz zainstalować
5) Wybierz z listy opcję Yes
6) Gdy procedura wgrywania plików się zakończy, powróć do menu klawiszem 'back' i wybierz opcję reboot system now

To wszystko. Telefon uruchomi się ponownie (bądź cierpliwy, może to potrwać nawet kilka(naście) minut!) z nowym systemem.

UWAGA! niektóre ROMy wymagają wyczyszczenia danych i/lub cache'a przed instalacją. odpowiedzialne są za to odpowiednio opcje wipe data/factory reset oraz wipe cache partition w menu Recovery. Wykonaj je przed punktem 3). Sprawdź w opisie ROMu, czy wymaga on wykonania tych czynności.

UWAGA! Wszelkie zmiany w oprogramowaniu telefonu wykonujesz na własną odpowiedzialność! Nie przystępuj do działania, jeśli nie rozumiesz w pełni tego, co masz zamiar zrobić! W razie jakichkolwiek wątpliwości - przeczytaj całość ponownie, przeczytaj *jeszcze raz*, a potem zapytaj.
Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzone telefony, nieprzespane noce, rozbite związki oraz wojnę termonuklearną.


Credits:
Podziękowania dla wszystkich z forum blade.modaco.com, a zwłaszcza dla:
Paul, StevenHarperUK
Oryginalny temat: http://android.modac....nd-other-roms/

Zaczerpnięte z: http://forum.android...tom-romu-40849/ napisany przez k0nrad

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
Czy mogę poprosić przeglądających jeszcze ten post o rom do zte blade a452? Zależało by mi na romie z nakładką touchwiz/miui lub emui.. Ale jestem otwarty na inne propozycje.


Z tym że do tego nowszego Blade stock Rom lub custom będzie się troszeczkę inaczej instalować.
Bo ta instrukcja stara jest i dotyczyła pierwszego Blade.
Boże pamiętam ten telefon.
Pierwszy z Androidem który miałem przyjemność modyfikować.
Eh wspomnienia.
Chyba sobie go kiedyś kupię wgram jakiś stabilny cm i po prostu w ramkę oprawię

Wysłane z mojego GT-I8160(P/L) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności