Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Windows 8 oraz 8.1


jankessster

Rekomendowane odpowiedzi

Jemu chodzi o to, że... np zainstaluj flashtoola i spróbuj podłączyć xperia x10 (stara generacja)

Nawet jak się doinstalowuje sterowniki ręcznie, to windows nie instaluje ich bo są za stare (certyfikaty)

 

W Windowsie 8 trzeba było wyłączyć te "sprawdzanie" i potem windows informował ..czy mam zainstalować te sterowniki.. i jak się wyraziło zdanie na tak..to instalował i działało.

 

Ale ponoć w win 8.1 jest już inaczej. Ale nie miałem problemów z win 8.1, więc nie potwierdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem box z 1997 który wsparcie ma do XP, też działa poprawnie, sam telefon tez wykrywa... 

 

co do fonów, zainstaluj sterowniki DEDYKOWANE przed i all widzi a nie na sterownikach z WU ciagnie czy z systemu.. logiczne nie?

 

PS: by nie było ze mam w7 

35812697802687749889.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie nie rozumiem, dedykowane... jeżeli są..a się nie instalują to co zrobić?

 

Instalka zawiera np 50 sterowników do obsługi np w trybie fastboot - a windows instaluje 35.

To teraz mam szukać dedykowanych, dla których support skończył się 3 lata temu?

 

Może ty masz obszerniejszą wiedzę od nas, jakoś w inny sposób doinstalujesz je, bo jakoś je znajdziesz - ale dla nas np nie jest to logiczne.

 

Ja miałem lumie 710 - była to druga lumia jaka wyszła.. Nie było sterowników do obsługi trybu Dload - nawet windows ich nie miał. I tu też napiszesz, że to logiczne, bo trzeba je doinstalowywać jako dedykowane? 

 

Jakbyś śledził scenę androida wiedziałbyś, że co jakiś czas do MS piszą ludzie o braku plików w systemie do obsługi trybów, czy fastboot, hboot.

Potem wychodzą poprawki i pojawiają się instrukcje instalacji brakujących składników systemu.

 

I pisanie twoje jest bez sensu. I nie powiesz mi, że jak czegoś nie ma...to jest. Bo mnie to denerwuje. Nie miałeś jeszcze problemów z telefonem, aby nie było rozwiązania- dlatego jest to dla ciebie "logiczne". Chcesz to się obrażaj, chcesz to walnij focha.

Denerwuje mnie te twoje protekcjonalne podejście do użytkowników w kwestii komputerów. Masz wiedzę, to ja pokaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś nie ma wsparcia w ogóle windowsa to jak chcesz coś zrobić? zostaje linux tylko tak czy nie? dlatego napisałem wcześniej, musi miec wsparcie windows aplikacje z linuxa nie działaja tez na windowsie , za to windowsowe na linuxie owszem ale z trybem zgodnosci i tez nie zawsze to działa jak powinno...  -_-

jesli ma na starszy windows to wystarczy zainstalowac z trybem zgodnosci windows w 90% działa a jak relikt to tylko downgrade obok na dysku...

Ps: ja sie nie obrażam łatwo, przeciwnie, co cie nie zabije to cie zmocni ;)

 

tryb zgodnosci jakby nie chciało sie doinstalowac:

 

pomocniczy myszki na aplikacji - i wybieramy na jaki jest max wsparcie

 

96278935118228135167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem jankestera, iż się denerwuje. 

Bo pamiętam takie przypadłości:

Motorola Milestone 

niektóre wersje telefonów z nieznanych przyczyn nieobsługiwany fastboota. 

Nie pomagała reinstalacja systemu, ponowna instalacja sdk.

 

ani google, ani motorola nie wiedziała czemu telefon nie działa w komendach fastboot.

 

I tak jest z niektórymi modelami jak i programami. 

 

My się nie rozumiemy na płaszczyźnie komputerów i stąd te niesmaki.

 

a chodzi nam o tą przypadłość:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1333-fastboot-adb-driver-fix-dla-windows-8-z-komunikatem-wating-for-devices/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox, milenstone nie miałem nigdy, to telefony buble były, brak im kontrolera RS dlateto był problem ^^ ale ja naprawde miałem "żąglowanie" telefonami i nie było problemu na w8.1 nigdy, jak mi podacie konkretny przykład to ok, ale "jankes" nie sprecyzował totalnie tylko użył ogólnika... ogólnie 98% urządzeń działa, nawet relikty, ale wyjątki potwierdzają reguły wiec to nie wina systemu tylko samego telefonu a to różnica kolosalna tak czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dot. milestone to wina telefonu.

 

takie incydentalne przypadki były w HTC Dream i Magic

 

Nam chodzi o ten monit:
zabezpieczeniasystemuwi.png

Po wyłączeniu tamtej opcji wyskakuje Ci takie zapytanie.

 

Ale dodam, że sterowniki są np od SONY, a inne od Sony Ericsson. 
I np od sony zainstaluje, a od SE już nie chce.

Dlatego trzeba było wyłączyć te "potajemne sprawdzanie, który odrzucił wątpliwe dla systemu w8 sterowniki"

 

Tylko dlaczego.. pakiet ten sam działał np bez zarzutu na win7 

 

A powiedzmy, że te sterowniki (pakiet instalacyjny usb driver) pochodzi akurat od sony.

Skupiam sie na sony, bo na nich występował ten problem, sam go miałem na Xperi Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności