Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S3] Błąd Status 7 - Instalation Aborted


luukiinter

Pytanie

Witam.

 

Chciałem przeinstalować Cyanogen 10.2 na najnowszego 11. W tym celu ściągnąłem na telefonie, z menu w telefonie wersję NIGTHLY CM 11. 

 

Wziąłem automatyczna aktualizację (po pobraniu wyświetla się taka opcja), zaczęło się automatycznie aktualizować w "Cyan-Biosie". I wtedy... boom! Status 7 - Instalation Aborted. Mówie sobie, pieprz*ć to, odpalam re-boot telefonu, ale ten - nie włącza się i wraca do wyżej wspomnianego biosa. Próbuje jeszcze raz zainstalować wersję Cyana 11, nadal ten sam błąd. Usuwałem jeszcze potem ciasteczka, ale nadal nie pomogło. 

 

 

Dodam tylko, że cały ten bajzel sprokurowała chęć posiadania split-screena (multiview'a) na moim GS3. Udając się na stronę poniżej, zauważyłem, że nie mam opcji, którą podają tam  do włączenia "multiview". http://androidfact.com/samsung-galaxy-s3-multiview-splitscreen-tutorial/ . Stąd też pomyślałem o aktualizacji CM do najnowszej.

 

czy to, że nie mogę mieć split-screena, to wina Cyanogen moda?

 

Liczę na waszą pomoc, zależy mi na tym, by dane telefonu nie zostały usunięte tj. widgety, aplikacje itp. (chyba, że już to zrobiłem usuwając "cache"???). 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bezpośredni link (wybacz Przemek) 

http://techerrata.com/browse/twrp2/i9300

Poza Tym - Pisząc nam że masz Status 7 - Instalation Aborted to tak , jakbyś pisał że Popsuł Ci się samochód i chcesz pomocy (i nic więcej poza Tym) Jaki błąd wywala w dalszej części? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierasz co ci dają chłopaki wrzucasz na telefon( podepnij go w tryb recovery -> mounts and storage -> mount sd card czy cos takiego . A potem install zip from sd card i wybierz cwm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmieniłeś system na cm 11 więc musisz recovery zaktualizować, ale moge sie załozyć ze gdy podepniesz telefon to ci nie wykryje karty sd bo pewnie nie mozesz miec wiec pobierz to co ci neo mówi czyli http://techerrata.com/browse/twrp2/i9300 i to zaktualizuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ed. set_metadata_recursive: some changes failed

 

Kernel musi mieć włączony/dodany SELINUX (więcej info czym to Cudo jest tu - > http://pl.wikipedia.org/wiki/Security-Enhanced_Linux). 

żeby recovery mogło wykonać set_metadata_recursive

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej zacznij od stocka.

Wgraj i potem zainstaluj TWRP 2.8.0.0 i będzie dobrze.

 

Co do kolegi moderatora, siedzi w kodach, troche pisze i tak Ci napisał ;)

Kernel musi posiadać taką opcje, który nie będzie blokował procesu wgrywania plików

Costum kernele już to przeważnie mają.

Możesz spróbować jeszcze wgrać sam kernel poprzez odin kolego.

 

Pobierz TWRP z formacje .tar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cheq, że jak?

 

Po wprowadzeniu KitKat'a Android Posiadał już w 150% dodatkowe oprogramowanie/Skrypty(?) zabezpieczające, które są zawarte w jądrze linuxa. Ta androidowa zmiana była już dostępna w późniejszych wersjach JB (4.3.x) jednak "nikt o tym nie mówił" i nie sprawiało to problemów. 

W KK daje to mocno w kość. po wprowadzeniu tego cuda na nasze telefony google ogranicza otwartość androida. Na szczęście jest to dostępne tylko dla 4.4.x, ALE... 

Romy 4.4.x z budowy oficjalnych narzędzi google mają tą chamską komendę z automatu wmuszaną w installer. A że tylko telefony z KitKat'em mogą z niej korzystać robi nam się paradoks - chcesz mieć Kit Kat'a na swoim telefonie? wymagany jest KIT KAT!

Rozwiązanie : 

-http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2532300  <-- z załączników pobierasz update binary, rozpakowujesz i podmieniasz z tem, który jest w instalacyjnym zip'ie. Sam sprawdzałem to na swoim L5 chcąc zainstalować KK, nie działało, moze teraz zadziała.

-Zamienić te linijki  na tradycyjne ustawianie uprawnień. Niestety - nie powiem Ci co i jak. Kiedyś na to wpadłem że tak można by było obejść to zabezpieczenie, ale czas nie pozwalał mi przetestować tą możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mowiac po polsku piszecie, że nie połącze telefonu bezpośrednio z laptopem?

 

te update binary (170kb?), to wkleić na kartę pamięci gdzie pobrałem CM 11? trochę się pogubiłem. co z plikami, które pobrałem z tej strony techerrata (36 elementy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie . Miałeś podmienic z oryginałem w tym zipi tj cm 11

 

 

mam podmienić update-binary ważące 200kb z plikiem ważącym 200mb z zupełnie innym formatem? nie za bardzo wiem o co wam chodzi...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To wgraj stocka.

 

Potem custom kernel np twrp i CM 11 i będzie działał bez zarzutów. 

To jest samsung, on sie lubi tak psuć.

Wiem to po Note 2

 

Ps. ostatnio po aktualizacji CM nightly..nie wgrało mi systemu.

Potem w sprawdzałem w ustawieniach mounts/ to połowę funkcji w tym /system nie było zaznaczone.

 

Dlatego też wgrałem custom stocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Naprawde nie możesz poszukać ? Każdy telefon ma tu mase tutoriali wystarczy przeczytać i zrobić -.- http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1048-galaxy-s-iii-instalacja-czystego-firmware/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności