Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy S Plus][JB][CM10]SmoothieJB™


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pisałeś, że telefon miał jakieś problemy. Jezeli one teraz pokazują się w każdym romie, to masz coś nie halo z telefonem.

 

Pro po softy dla twojego smartfonu skończyły się na 2.3.6... a te nowsze to same custom romy, niebazujące na firmware oryginalnym.

I mogą różnie działać..


co do kernela na xda-developers.com są..

Temat jest podpisany [Kernel]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ściągnąłem oficjalny rom 2.3.3 dla Polski dla tego telefonu, zainstalowłem i jest progres, ponieważ już dostaję sms konfiguracyjne sieć, która mimo wszystko niedziała. Wifi, sms, dzwonienie i inne funkcje działają, natomiast ta jedna nie. Dla mnie jest ona ważna, ponieważ sporo czasu spędzam w szkole, gdzie często muszę korzystać z internetu. 

 

Myślicie, że aktualizacja softu Kies'em coś da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kartę sim brata - też Orange, ten sam plan taryfowy co ja - wszystko działa Oo Wygląda na to, że mam uszkodzoną kartę sim, ale tylko na internet? Sms normalnie wysyła. Wątpie raczej, żeby mi wyłączyli tak bez niczego internet, bo to sie stało w niedzielę, gdzie rano jeszcze działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange miało problem z kartami sim..

 

Sprawdź ja u operatora.... 

 

Innego problemu nie widzę...

Kiedyś jak wychodził SGS II to masowo orange miało problem z kartami sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam tą sama kartę SIM od chyba 9 lat ;) Nigdy wcześniej nie było z nią problemów. A może być tak, że np. ona tam jest już tak 'wyjeżdżona' że nie styka dokładnie? 

 

Edit

Najpierw wgrać Kernela, później CM i Gappsy, czy najpierw CM potem Kernela? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to ty masz jeszcze starej generacji karte..

Hmm 

Auta się psują, buty też...

 

Daj ją do sprawdzenia..

jeszcze przetestuj ją na innym urządzeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze to mój pierwszy post na forum -- WITAJCIE !!!!

 

Problem z kamera i restarty systemu.

 

Posiadam Galaxy Splus I9001 i walczyłem wczoraj z wgraniem nowego root, dwa pierwsze podejscia z cm10 - 4.4.2 udawały się częściowo ponieważ nie działała kamera oraz bluetooth. Z niniejszego tematu ściągnąłem root  SmoothieJB-v3-beta2.zip i wykonałem trzecie podejście.

 

W sciągniętym systemie nie było aplikacji kamery więc ściągnąłem Camera MX później OneShot ale bez efektu podczas uruchamiania aplikacji wywala błąd: 

ERRORCamera could not opened!. Restarting may resolve this issue with the device. 

Restart robiłem - bez efektów. 

Co można z tym zrobić?. Czy brakuje jakiegoś sterownika etc?

 

Drugi błąd to restart systemu

po włączeniu telefonu (wygaszony ekran) power button system ładuje się od nowa (kółko ładowania systemu). Jednak ładowanie (start) systemu nie jest przeprowadzane za każdym razem, więc czym może być spowodowane? nie wiem. Może jakieś niewłaściwe ustawienie w systemie. Gdzieś czytałem o możliwości hibernacji telefonu podczas wyłańczania ale takich opcji w telefonie nie znalazłem, może istnieją jakieś błędy podczas jego wstawania z tego stanu. ??

 

Podczas instalacji systemu wykonałem wipe cache, dalvik, wipe factory (pewnie to samo co full wipe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągam teraz rom ADC Team zobaczymy jak będzie, napisze o efektach

cm-10.1-20131124-dev_connection_team-release9-ariesve-signed 

Zastanawia mnie tylko czy instalować także nowego kernela pod ten ROM tj. 3.4.7

w tym momencie wersja jądra u mnie to 2.6.35.14 i może to jest źródłem kłopotów z aparatem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ze to mój pierwszy post na forum -- WITAJCIE !!!!

 

Problem z kamera i restarty systemu.

 

Posiadam Galaxy Splus I9001 i walczyłem wczoraj z wgraniem nowego root, dwa pierwsze podejscia z cm10 - 4.4.2 udawały się częściowo ponieważ nie działała kamera oraz bluetooth. Z niniejszego tematu ściągnąłem root  SmoothieJB-v3-beta2.zip i wykonałem trzecie podejście.

 

W sciągniętym systemie nie było aplikacji kamery więc ściągnąłem Camera MX później OneShot ale bez efektu podczas uruchamiania aplikacji wywala błąd: 

ERRORCamera could not opened!. Restarting may resolve this issue with the device. 

Restart robiłem - bez efektów. 

Co można z tym zrobić?. Czy brakuje jakiegoś sterownika etc?

 

Drugi błąd to restart systemu

po włączeniu telefonu (wygaszony ekran) power button system ładuje się od nowa (kółko ładowania systemu). Jednak ładowanie (start) systemu nie jest przeprowadzane za każdym razem, więc czym może być spowodowane? nie wiem. Może jakieś niewłaściwe ustawienie w systemie. Gdzieś czytałem o możliwości hibernacji telefonu podczas wyłańczania ale takich opcji w telefonie nie znalazłem, może istnieją jakieś błędy podczas jego wstawania z tego stanu. ??

 

Podczas instalacji systemu wykonałem wipe cache, dalvik, wipe factory (pewnie to samo co full wipe)

 

Hej, problem z aparatem jest rozwiązany tutaj: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36569544&postcount=434 - z tego co zrozumiałem, poprzez optymalizację zużycia ramu wyleciało wsparcie do nagrywania video. Można je przywrócić zamieniając kernele dwa razy. Jak to zrobić i jakich dokładnie kernieli użyć to nie wiem. Może ktoś się z tym upora i poda więcej szczegółów :)

 

Pozdro i dzięki dla autora wątku za precyzyjne info jak w ogóle zainstalować ten i inne romy :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok mam ale mi się nie chce włączyć jak wyłączyłem telefon i włączam go poprzez przytrzymanie vol+ home i włącznik to mi nie pokazuje się to co powinno chyba u mnie jest coś takiego RAMDUMP MODE i Cause : Force Upload


Widziałem że już kilka osób ma podobny problem jak ja i już widzę jak go rozwiązać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności