Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy S Plus][JB][CM10]SmoothieJB™


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy! :)

Pozwolę sobie odświeżyć troszkę temat. Ostatnim razem jak próbowałem zainstalować ten ROM pojawiły się drobne problemy, których nie wiem jak rozwiązać. Mianowicie - system się odpalał, wszystko śmigało płynnie, ale nie było aplikacji Galerii, Aparatu itd. Nie jestem pewien też, czy był wcześniej wspomniany w temacie Gmail, ponieważ już trochę minęło od tamtego czasu, a teraz nie próbowałem kolejny raz instalować softu. Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? Jakieś porady? Mój obecny ROM to Cyanogen mod9 by invendor bodajże. Od długiego już czasu mi go zamula co jakiś czas, a nawet zawiesza system co wymusza reset z baterii :P

Odpowiedź pilnie potrzebna, cierpliwości brak. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Temat aktualizowałem 30 maja jeżeli robiłeś przed tym dniem instalacje to mogłeś mieć takie problemy po tej aktualizacji nie powinno być problemów z aparatem i galerią. 

Wipe oraz gappsy zostały poprawnie wgrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba to było właśnie przed tym terminem, który podałeś. Dziękuję za informację .. postaram się jutro ponownie spróbować zainstalować system na telefonie. Zobaczymy co mi to da :) . Wipe były zrobione, cache i te sprawy wszystko wyczyszczone na zero. Gappsy i Soft był instalowany przez "recovery clockwork 5.5.0.4" plik o rozszerzeniu tar.md5 czy coś takiego. Jeśli ma być użyte to, które jest w instrukcji prosiłbym o jakiś sprawdzony link do pobrania, ponieważ miałem o dziwo problemy ze znalezieniem odpowiedniego i sprawnego.
Ogólnie system odpalił bez problemu. Jedyne co zauważyłem po chwili to brak wyżej wymienionych aplikacji systemowych.

 

Pozdrawiam, dzięki jeszcze raz. Czekam na podpowiedzi ;)


Właśnie podjąłem ponowną próbę instalacji systemu. Nic nie pomogło, żadnych zmian względem ostatniego razu. Czyli brak aplikacji aparatu, galerii. Sklep Google jest. Czy można to w jakiś sposób wykombinować ? Spotkałem się, że można ze sklepu pobrać i zainstalować ? Proszę o kilka wskazówek możliwie jak najszybciej :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów kiedy jeszcze sam byłem posiadaczem tego telefonu pamiętam że galeria działa. Spróbuj ustawienia fabryczne przywrócić. Aparat może nie działać zainstaluj sobie zoomfix bądź inną aplikacje obsługującą aparat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

zainstalowany i zadziałany. 

 

nie zamula tak jak stockowy, ale też nie poraża prędkością. nie wiem, czy to wina nova launchera czy po prostu sprzętu.

po zmianie taktowania CPU o poziom wyżej jest odrobinę lepiej. ale odrobinę.

wrzuciłem apollo, jako odtwarzacz muzyki, działa dobrze, camera mx jako aparat, jest ok.

 

jeśli ktoś testował inny, starszy cm dla s plusa i działał płynnie i pięknie ruchał gry + aplikację, proszę o info.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zainstalowałem tego ROMa i wszystko jest świetne, tylko mam jeden problem - mianowicie, gdy chcę nagrać film, od razu wyskakuje błąd, a potem wywala do menu głównego. Próbowałem na kilku aplikacjach - w żadnej się nie dało. Czy można obejść jakoś ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Focala, Camery MX oraz SilentCamery

Zapomniałem zmienić opis :P - od paru miesięcy mam i9001, bo i9000 mi się rozbił :(

Edytowane przez Pawliniak
Ponownie informuje, że nie cytujemy poprzednich postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj instalacji tej kamery https://play.google.com/store/apps/details?id=vStudio.Android.Camera360

 

Jeżeli to nie pomoże zalecam ponowną instalacje wszystkiego od początku zgodnie z tym tematem http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/525-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom-samsung-galaxy-s-plus-i9001/

 

Full wipe przed i po instalacji.

 

Twórca romu informuje tylko o błędach w panoramie oraz vsync.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać w tym temacie, bo nie chcę zakładać nowego tematu, a to tyczy sie tego romu. 

 

Najpierw od początku. Zainstalowałem nowy, czysty firmware Samsunga, potem chyba MoKee 4.3 z forum xda. Nie działał mi internet 3g mimo grzebania w jakichkolwiek ustawieniach, APN ciagle sie jakby resetował i dawał swoje ustawienia. Później ściągnąłem jeszcze kilka innych romów i w każdym to samo, w jednym nawet nie mogłem zmienić sieci GSM/WCDMA, bo cały czas wracało do poprzedniego ustawienia. Factory Reset, Wipe'y i reinstalacje romów jak i czystego firmware'a nic nie dawały. Zainstalowałem znowu SmoothieJB z nadzieją, że będzie ok, a tu dalej to samo.

 

Aha no i nie dostaję nawet żadnych wiadomości z oragne, kiedy wybieram ustawienia telefonu, dostaję tylko sms z instrukcja postępowania, ale sam sms konfiguracyjny nie dochodzi.

 

Dodam, ze wszystko jeszcze dzień wcześniej, przed wgrywaniem czystego firmware działalo znakomicie. 

 

Może spróbować z innym firmware'm? Obecnie mam jeden z nowszych zainstalowany, natomiast wcześniej miałem starszy i też było to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem robię factory reset w TWRP, kilka razy robiłem w telefonie i wciaż to samo. Ikonka 3G/H pokazuje się, ale sam znaczek zasiegu sieci jest wciąż szary i nie łączy. Gdy rozsunę pasek powiadomień na dole pokazuje 'orange miłego dnia', tak jakby był normalnie ten internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności