Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[ROM]{Arc/Arc S}[DEV][KitKat 4.4.4][CM11.0] LegacyXperia


jankessster

Rekomendowane odpowiedzi

eiOWgKr.png
To najnowszy KitKat (4.4) Na Arc oraz Arc S.

Kilka słów od autora:
Your warranty is now void.

 I am not responsible for bricked devices, dead SD cards,
 thermonuclear war, or you getting fired because the alarm app failed. Please
 do some research if you have any concerns about features included in this ROM
 before flashing it! YOU are choosing to make these modifications, and if
 you point the finger at me for messing up your device, I will laugh at you.

PAMIETAJ ŻE TEN ROM ZMIENIA WEWNĘTRZNY UKŁAD PAMIĘCI!!
Our /system partition is originally 400MB but this space is not enough for a fluid kitkat experience and a full installation with proper google apps.
Our /cache partition is also too small to fit art-cache when we enable the ART runtime. We originally had 100MB /cache but art-cache needs ~150mb of free space.
I have repartitioned the internal memory layout, giving:
450mb in /system
469,5mb in /data
8mb in /cache

Wymagania:
*sflasuj stocka 
4.1.B.0.587 zarówno ARC jak i ARC S ważne by był to ten stock ( szybki link -> https://docs.google.com/file/d/0B52bW9wMfktmZnlLZlo1ZnZfbU0/edit )
* Neo flasuje ftf z Neo V

Instrukcja instalacji:
Uwaga mamy tutaj już DOTYKOWY CWM :D
1. Flash plik boot.img który znajduje się wewnątrz romu
2. Przejdz do trybu recovery( wyłącz i włącz telefon przyciskając szybko i cały czas aż do zapalenia się diody na niebiesko.
2* Jeśli nie zbotuje wyłącz telefon, uruchom go w trybie fastboot podpięty do pc a w komendach wpisuj kolejno 
fastboot erase system

fastboot erase userdata
3. Jeśli wszystko weszło poprawnie wejdz do selekcji mounts and storage
4. format 1./system 2./data 3./cache <-- w takiej kolejnosci :D
5. Flash rom i jesli chcesz gappsy( bez gappsów nie masz sklepu play nie zadziała ci YouTube itp.)
6 Cofnij się po wszystkim i wykonaj reboot. Pamiętaj pierwsze uruchomienie trochę trwa więc sie nie wściekaj :D

ROM do pobrania stąd    https://s.basketbuild.com/devs/LegacyXperia/anzu/cm-11.0/nightlies/
Gappsy rekomendowane minimalne   http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53319258
Flashtool http://www.flashtool.net/downloads.php

  • Nightly build 201501xx - cm-11.0
    • Latest cm11.0 changes
    • Updated zeus WiFi memory preallocation code (should fix power on/off issues)
    • Set max background services to 4 (previously 8)
    • Fixed zeus BT MAC address
    • Fixed zeus WiFi MAC address
    Nightly build 20141224 - cm-11.0
    • Latest cm11.0 changes
    • Updated bootlogo (removed cyngn logo)
    • All partitions are mounted on fstab (android standard way) instead of init
    • Enabled SD eject option on zeus


    Co działa a co nie 

    Working:
    • LCD
    • Touch
    • RIL 2G & 3G
    • SMS/MMS
    • Accelerometer
    • Proximity sensor
    • Ambient Light sensor (including automatic brightness)
    • Vibrator (including vibrator intensity tuning)
    • Audio
    • Headphones
    • Button & keyboard leds (including brightness adjustment)
    • Notification led (including soft dim effect)
    • Physical keyboard
    • Hardware keys
    • SD card
    • USB: Mass storage
    • USB: MTP
    • USB: PTP
    • USB: ADB
    • USB: OTG
    • USB tethering
    • GPS
    • Camera
    • Video recording
    • Panorama mode in Camera
    • Torch
    • Bluetooth music
    • Bluetooth calling
    • Bluetooth tethering
    • Offline charging
    • Overclocking (up to 1.4GHz)
    • CWM recovery
    Buggy:
    • Wifi (connections drops)
    • Wifi hotspot
    Not working:
    • FM radio (audio is not working)
    • HDMI
    • ANT+ (we lack proper support for bluedroid stack)

      Selfie :D

post-2122-0-21937100-1410862160.pngpost-2122-0-05011000-1410862161.pngpost-2122-0-75222200-1410862161.pngpost-2122-0-42957600-1410862162.pngpost-2122-0-07929300-1410862163.pngpost-2122-0-70072400-1410862163.pngpost-2122-0-36681400-1410862164.pngpost-2122-0-11245300-1410862165.png


Walkman Sony http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2633232 

 

post-2122-0-63972500-1416682064.png

post-2122-0-43568800-1416682065.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Super ! Dzięki, działa oraz jest lepsza od tego aparatu Googla :D czy tego co jest w stocku.

Naprawdę robi dobre fotki, jeszcze raz wielkie dzięki !

 

Odnośnie samego CM11 Romu, musze powiedzieć że nawet nie mam żadnych problemów z WIFI ;)

 

ps. a znasz może jakiś odtwarzacz "ala Walkmen Sony" - nie jest to w sumie aż tak istotne pytanie, ponieważ zainstalowałem "Aimp'a" Lecz fajniejszy byłby ten co w sony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę go zainstalować, w CWM, komunikat: mount() Expects 4 args. got 3 E: Error (Status 7) :(


może to być spowodowane małą ilością pamięciu w urządzeniu ? (mam jakieś 112mb wolnego miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) (tak coś przypuszczałem) teraz o dziwo nie może mi się włączyć CWM - nie wiem dlaczego, jest tylko ekran z logo - bez rzadnych opcji do wyboru min: Instal zip itp itd - rzadnych opcji nie ma :D Wiesz może co to może być, pytam bo nie chce mi się drugi raz od nowa instalować roma i innych pierdół :D


PS. aby wyśść musiałem wyciągnąć baterię, bo tel na nic nie reagował :D


Ok, Przepraszam za zamieszanie, działa - CWM jakos dziwnie się zawiesił, uruchamiał się ok 30/40sek - wystarczyło poczekać :D

Zabieram się za instalację "Walkmena" ;)


Działa aż miło :) Dzięki jeszcze raz !

post-38737-0-10475200-1416573488_thumb.p

post-38737-0-30439500-1416573494_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczekaj do jutra, aktualizuja stronę więc może zejść przecież do każdego sonego wydają aktualizuje http://legacyxperia.github.io/

Edit. Dział download już działa, zawsze tak jest bo zmieniają stronę całkowicie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ROM. Używam na moim Arc S i działa wyśmienicie! Tchnąłem nowe życie w mój telefon, jednocześnie mając Andka 4.4!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest jakaś opcja z wirtualnymi przyciskami? Moje fizyczne przyciski w Arc S już powoli wysiadają, a muszę jakoś nawigować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uzywalem takiej opcji, ale może być w ustawieniach pewnie, q jeśli nie to jakiś mod możesz dograc bo w romie Xperia ultimate hd byl

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawliniak znalazłem ten sposób na innym forum (chyba zagranicznym CM). Przyciski trochę duże ale ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przepraszam z odkop tematu ale mam pytanie :P Wgrałem ładnie wszystko pięknie tak jak tutaj jest to opisane, ALE, no właśnie jest małe ale... Robiąc identycznie jak jest w instrukcji wszystko fajnie się wgrywa ale CWM nie jest dotykowe tylko zwykłe CWM 6 coś tam, kolejna sprawa te gapps'y minimal edition nie śmigają wywala że aplikacja nie jest zainstalowana mimo iż instaluje je z pozycji CWM'a i instaluje się bez żadnego błędu (da się obejść wystarczy zassać gapps'y do CM11 z tego forum), kolejna sprawą jest fakt, że powinien mi się zainstalować andek 4.4.4 a mam andka w wersji 4.4.2. Pytanie teraz co jest nie tak :D Ogólnie ROM działa tylko mam taki problemik, że nie mogę np ustawić tapety innej niż te domyślne, czyli mam fajne zdjęcie w galerii i nie mogę ustawić je na tapetę :P Galeria -> wybieram zdjęcie -> Przycisk Menu -> Ustaw zdjęcie jako -> Tapeta Galeria -> czarny ekran z napisem u góry "Ustaw tapetę" i nic więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zmienić launcher na inny

co do wersji androida sam nie zobaczysz żadnych zmian szczególnych czym się te systemy różnią


spróbuj zmienić launcher na inny

co do wersji androida sam nie zobaczysz żadnych zmian szczególnych czym się te systemy różnią

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten KK mi się całkowicie wysypał, więc przed chwilą wgrałem CM12 (andek 5.0.2 od LegacyXperia) i jak na razie jego testuję. Dziękuje za miłe chęci :)

Edytowane przez PeliKan
Nie musisz cytować postana którego bezpośrednio odpowiadasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności