Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy mini 2 GT-S6500D] Tweaki na zwiększenie wydajności


Artor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tutaj zamieszczam znane mi tweaki które poprawiają wydajności naszego dzielnego miniacza 2.Z krótkim opisem działania i instalacji . Ten temat założyłem w celu zebrania wszystkich działających Tweaków.

Jeśli macie działający tweak chętnie go przetestuję i wstawię tutaj.

=========================

Seeder:jest pula danych ona się kończy i kernel musi wygenerować nową pulę danych i tak powstaje część lagów , seeder jest od tego by ta pula się nie kończyła tak to +/- działa , bardziej jednak poprawia się wygoda użytkowania.

W bechmarku jest to od 100 do 300 punktów.

Link do tematu na xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1987032

Wymagania :do poprawnego działania wymaga roota .

3d1fd22a32618b3af347d2efd3794902.jpg.d7f

===========================

Greenify: hibernuje aplikacje , czyli się nie włączają w tle , nie zajmją ramu i nie obciążą CPU

W bechmarku zależy co zhibernujecie.

Link do tematu na xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155737

Wymagania: do poprawnego działania wymaga roota.

Jak hibernować aplikacje: gdy opalony program wyskoczy zapytanie o prawa roota klikacie tak , teraz klikacie lewy dolny róg i wybieracie co chcecie hibernować i gdy już wybierzecie aplikacje klikacie prawy górny róg i czekacie aż zakończy się hibernowanie aplikacji .

a47d6fba69ec007f25208ff12dd58091.jpg.c4a70549ae3e692bf59d187c90c23f7aebc.jpg.f0c

=========================

Launcher pro: mało ramożerny Launcher , od 3mb do 20mb , zależy jak go ustawicie.

Od 50 do 200 punktów w bechmarku.

Link do aplikacji : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fede.launcher

Instalacja: aplikacje pobieramy ze sklepu google play i jak już pobierzemy klikamy home i wyskoczy zapytanie który launcher wybieramy , klikamy interesujące nas opcje.

6301a8653dc2dfdb33bed8949060061c.jpg.b625a08e50b65872c7718c5d68fe5748984.jpg.33927719618981274025f63dffc9fcfbaf2.jpg.887

==========================

Usuwanie zbędnych aplikacji systemowych przez np: fx file manager, root explorer .

Ta operacja wymaga roota.

=========================

PurePerformances™X: Paczka popularnych skryptów która poprawia wykorzystanie energii , zarządzanie procesami , akcelerację GPU . Tyle z opisu ten tweak poprawił o wiele moją wygodę korzystania z miniacza.Tweak działa na wszystkich urządzeniach jak podaje autor tematu. Jest w 2 wersjach dla CM i stocka.

Bechmarkowo to jakieś: od 200 do 800

Temat na Xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2360985

Instalacja: wygrywamy odpowiednią wersie ( dla CM lub stocka) przez CWM i rebot.

========================

GŁ to SD: Przenosi pliki obb gier i innych programów na kartę SD bez potrzeby tworzenia 2 partycji na karcie SD i dodatkowo jest opcja ustawienia wyższego prorytetu dla aplikacji przeniesionych.

Link do aplikacji : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slf.ListglApp

By przenieść aplikacje wymagany jest root. Aplikacje po przeniesieniu opalamy przez program .

6cbf51f3364f31d287acbdfd68469c3c.jpg.3663bd28f8590652ecb835ae42da72b1a7b.jpg.44e

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj spósb instalacji tych plików- ja wiem, iż jest to logiczne. Ale zdarzają się jednostki, które w infantylnych opisach nie rozumieją jak wgrać CWM poprzez Android Recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do Launchera to Zeam najlepiej się spisuje do Gingerbread'a. (Waży mniej [poniżej 400kb] i odrazu o wiele mniej się laguje niż Proponowany przez ciebie launcher - Nie przejrzałem ale odrazu wiedziałem że więcej waży...) - Bo skoro nie ma latarki to po co TouchWiz?

A co do tweaków to są jeszcze lepsze sposoby jak zastąpienie je lżzejszymi apkami albo Overclocking (800@1126MHz od MaDaLiNoSt [via XDA] którego mógłbym spokojnie polecić. Root nawet działa - Nie wiedziałbym o co kaman z tymi komentarzami że mają z tym problem...) plus Jeszcze na dodatek ROM od Petera (Ja już raz zrobiłem że okroiłem go porządnie do 48MB na .zip - To już był całkiem inny OS z tymi okrojeniami. Całkiem sporo RAMu wolnego. [Bo uwaga: aż 314MB RAMu! - i to bez gapps.] Ale to już wyłącznie na "2.3.6" bo na "4.2.2" już nie będzie kolorowo.)

Ja używam lżejszych odpowiedników tj. Galeria z wbudowanym odtwarzaczem natywnym (Ważący 542kb) - Dzięki tym szybciej już startuje,mniej się śmieci a przy tym mniej RAMu się zużywa. Więc po co ma więcej ważyć jak są mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności