Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Note] Wifi leży, kwiczy i nie pozwala się uruchomić


Przemek.Ryk

Pytanie

Cześć,

Note to mój pierwszy smartfon generalnie, jak i w szczególności z Androidem, więc prośba o trochę wyrozumiałości. smile.png

Generalnie jakoś to działa (mam go od marca bieżącego roku), ale wczoraj trafił mnie już szlag. W czym problem? Wifi. Po prostu się nie uruchamia i cześć. Owszem, wcześniej też zdarzało mu się odstawiać szopki, ale po którymś restarcie, czy „zabawie” we włączanie różnych trybów (wygrzebane na innym forum: wyłączyć mobilny przesył danych, włączyć airplane mode, wyłączyć airplane mode, włączyć mobilny przesył danych, włączyć wifi), dało się drania zmusić do pracy. Wczoraj wieczorem stwierdził, że wifi nie uruchomi i koniec. Temperatura mu jedynie rośnie na tylnej ściance, pod obiektywem, ikonę wifi w panelu świeci przez chwilę przygaszoną zielenią, a za moment jest wyszarzona.

 

Wejście przez Settings / wi-fi daje komunikat: To see available networks, turn on Wi-Fi. Majtam mu ten przełącznik w prawo, poniżej wyświetla się napis "Turning on..." i tak sobie jest wyświetlony, choć przełącznik w kilka sekund wraca w pozycję "0". I tak w koło macieju. :-/

W akcie desperacji zrobiłem mu reset do ustawień fabrycznych. Nic się nie zmieniło odnośnie uruchomienia wifi. sad.gif

Przy okazji - telefon nie był rootowany, opcja "About device" pokazuje:
Android version: 4.1.2
Baseband version: N7000XXLT3
Kernel version: 3.0.31-1103517
dpi@DELL162 #3
DMP PREEMPT Tue Jun 4 20:55:52 KST 2013
Build number: JZO54K.N7000XXLT9

Macie jakieś pomysły, jak mu rozwiązać problemy z wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Telefon jest z UK ?

Taki masz soft?

Może wgraj mu Polski z xeo

Android jest jak komputer, więc trzeba mu od czasu do czasu odświeżyć system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon jest z UK ?

Taki masz soft?

Może wgraj mu Polski z xeo

Android jest jak komputer, więc trzeba mu od czasu do czasu odświeżyć system. 

 

Cześć,

 

Telefon mam od znajomego, raczej nie zanabył go w UK, ale tego się mogę dowiedzieć. W oprogramowaniu po prostu mam ustawione, że ma działać w języku angielskim i tyle.

 

Co do wykonanych jeszcze operacji, to od publikacji posta:

  1. ściągnąłem firmware z http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=21268
  2. wgrałem zgodnie z instrukcją - używając Odin v3.09

Wifi udało się w końcu uruchomić, ale:

  1. pomimo konfiguracji, że wifi ma być zawsze włączone (Settings -> Wifi -> Advanced -> Keep wifi on during sleep ustawione na Always) rano rzeczone wifi było wyłączone i udało się uruchomić dopiero po drugim czy trzecim restarcie.
  2. podziałało ze trzy godziny i ponownie się wyłączyło. I znowu restart z wyciąganiem baterii włącznie, żeby się raczyło łaskawie uruchomić.
  3. pół godziny później znowu wyłączone i tych restartów z wyciąganiem baterii otrzaskałem pięć sztuk, żeby raczyło zaskoczyć. Pytanie na jak długo. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wgraj nowsze firmware.

co prawda jest dedykowane dla plusa... ale jest najnowsze...

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31081

 

ps. użyj odina wersji 3.07 dla tego note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wgraj nowsze firmware.

co prawda jest dedykowane dla plusa... ale jest najnowsze...

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31081

 

ps. użyj odina wersji 3.07 dla tego note.

 

Hmmm. W opisie tego pliku stoi:

PDA: N7000XXLTD

CSC: N7000PLSLT5

MODEM: N7000XXLT3

 

Będzie to pasować do mojego? Przedstawia się jako:

 

Samsung Kies wyświetla mi:

Current firmware version: PDA:LT9 / PHONE:LT3 / CSC:LT3 (XEO)

About device wywołany z telefonu zeznaje:

Android version: 4.1.2

Baseband version: N7000XXLT3

Kernel version: 3.0.31-1103517

dpi@DELL162 #3

DMP PREEMPT Tue Jun 4 20:55:52 KST 2013

Build number: JZO54K.N7000XXLT9

 

Wolę podmuchać na zimne, niż się obudzić z zablokowanym telefonem - dlatego pytam.

 


 

Edytowane o 21:27

 

Sprawdziłem to oprogramowanie od Plusa, sprawdziłem też podrzuconą podpowiedź na http://[link nie zgodny z regulaminem]/f435/brak-moa-liwoa-ci-uruchomienia-wifi-456297/ - czyli wgranie 3 plikowego ROM N7000XXLC1 z plikiem PIT i repartycjonowaniem.

 

Dalej ten sam cyrk - czyli o bezproblemowym uruchomieniu wifi mogę sobie pomarzyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W momencie włączania WiFi telefon na 99% odwołuje się do jakieś klasy żeby "puścić trochę prundu!" do moduły wi fi aby zadziałało. A że to jest Java, jeśli nie może czegoś zrobić - wywali błąd który wrzuci w logi. Adb logcat wywala takie logi więc będzie można odczytać o co chodzi. Cała filozofia :) Nauczę Cię Kiedyś xD

 

Wymagane właczone debugowanie usb i sterowniki adb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć,

 

Przepraszam, że z poślizgiem, ale ostatnio mam taki młyn, że powoli zapominam już, co to takiego jest chwila wolnego czasu. :D

 

 

Masz chyba uszkodzony modół wifi. 

Bo nie jest to normalne. 

 

Wiem, że takie zachowanie nie jest normalne. Nie wiem tylko co to modÓł.

 

jeśli masz możliwość podłącz telefon pod komputer, wykonaj w cmd

adb logcat > log.txt

włącz wi-fi. jak się wyłączy - odłącz telefon i podeślij nam plik log.txt

 

Teraz ciekawostka - cuda wianki odstawiałem, wgrywanie oprogramowania od podstaw, reset do ustawień fabrycznych itd. Zresztą pisałem o tym. Coraz bardziej również skłaniam się do teorii, że to sprzętowy feler. Albowiem gdyż ponieważ - słuchawka wyślizgnęła mi się z ręki raz. Pacnęła plecami z wysokości około 3 cm na biurko. Wifi dizała, łączy się, nie ma problemów z uruchomieniem. :wacko: Nie, żebym z tego powodu narzekał, niemniej jednak wolałbym żeby w razie sytuacji, kiedy pojeżdżę na rowerze z telefonem przypiętym do kierownicy, nie trzeba było nim napierdzielać po stole, żeby wifi zaczęło z powrotem funkcjonować. :D

 

Co do podłączania i logowania - jak mam podpinać słuchawkę do kompa (poza tym, że kabelkiem i po UBS :D)? Standardowo informuje mnie, że jest "Connected as a media device". Tak ma być? No podejrzewam, że nie jako USB Storage, bo wtedy to taki większy pendrive. :)

 

Aczkolwiek fakt faktem - to też muszę napisać - czasami potrafi się wypieprzyć ni z gruszki, ni z pietruszki. Np. wychodzę z fabryki, wsuwam telefon do kieszeni, jeszcze odtwarzacz nieuruchomiony - tylko słuchawki w uszach mam, wychodzę poza zasięg fabrycznego wifi, ni z tego ni z owego słyszę dźwięk zapodawany po restarcie słuchawki. Ki wuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności