Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia SP] Problem z Aparatem


paulisto1239

Pytanie

Witam Was wszystkich.

Zakupilem telefon z internetu, telefon na gwarancji...
Mam jednak z nim problem , dokladnie z apratem telefonu.
Zdjecia sa jakby za mgla, telefon wykonuje gorsze zdjecia niz Galaxy S advance ( brata telefon wiec mam porownianie )

Soft w Xperi :
Android  4.3 JB ( official) 
numer kompilacji : 12.1.A.1.205

Proby przeze mnie podjete : 
Wgranie innej aplikacji aparatu - nie pomoglo.
Wyczyszczenie pamieci aparatu -- nie pomoglo.
Wytarcie szkielka aparatu - nie pomoglo.

Macie moze jakies pomysly ?
Zamierzam tez wgrac cyjanogen 11, moze to pomoze...
Nie bardzo chce juz teraz wysylac tel na gwarancje bo dopiero co go otzrymalem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Faktycznie strasznie nie ostre, wygląda mi ono na poruszone, a tak sie dzieje gdy zdjęcie się długo naświetla, spróbuj telefon unieruchomić i wtedy zrobić zdjecie (najlepiej w dzień) wtedy można oceniać czy wszystko jest okej. Patrząc na to zdjecie wydaje sie w porządku, Xperia SP nie ma wybitnego apratu. Spróbuj też przetrzeć obiektyw (nawet drobinka kurzu na obiektywie może przeszkodzić AF w ustawianiu ostrości). Jeśli zdjęcia przy słonecznym, mocnym świetle też wychodzą rozmazane to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualnie nie mam zadnego zdjecia wykonanego w dzien bo usunalem, takie paskudne byly . . .
Jutro z samego rana zrobie i wstawie.
Jednak juz teraz mogę pwiedziec ze jakosc jest podobna do tego co wyzej ...

PS, nie wiem czy zwrociles tez uwage na rozmiar zdjecia ( >600 pare KB ) na aparat 8Mpixeli ? To jest za malo, wyglada tez na to jakby zdjeice bylo zrobione w malutkiej rozdzielczosci a w aparacie mialem ustawione 8Mpix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prosze to fotki z mojej Xperii i jedna dla porownania z S Advance ( 5Mpix ) .
Ustawienia aparatu byly standardowe a sama pamiec aparatu wyczyszczona.

http://speedy.sh/HRvGA/przedni-aparat-Xperia-SP.JPG
http://speedy.sh/s8wcR/tylni-aparat-8mpix-Xperia.-SP.JPG
http://speedy.sh/thXW3/aparat-tyl-S-Advance.jpg

Widac dokladnie tutak jaki slaby jest aparat z tylu . . .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z calym szacunkiem do Ciebie,ale bzdury mówisz.... Zobacz na yt i w Google zdjecia wykonane aparatem Xperia Sp.

Dobra to ja wracam do andka 4.1.x i zobaczymy a jak nie to na gwarancję oddaje.

Dam znac jak rozwiaze problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spójrz na zdjęcia innych użytkowników tego telefonu choćby tu - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiasp/zdjecia/Sony-Xperia-SP.html czy na innych forach, po przybliżeniu wyglądają dokładnie jak z Twojej SP. Gdybyś robił te zdjęcia na dworze, byłoby lepiej, ale jak mówię, cudów nie oczekuj... Możesz popróbować z ustawieniami np. sport (zdjęcia będą ostre, ale nie co ciemne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spójrz na zdjęcia innych użytkowników tego telefonu choćby tu - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiasp/zdjecia/Sony-Xperia-SP.html czy na innych forach, po przybliżeniu wyglądają dokładnie jak z Twojej SP. Gdybyś robił te zdjęcia na dworze, byłoby lepiej, ale jak mówię, cudów nie oczekuj... Możesz popróbować z ustawieniami np. sport (zdjęcia będą ostre, ale nie co ciemne). 

No sorry, ale  te zdjęcia są dużo lepsze jakościowo ;) Moja stara XP robiła dużo lepsze, a prawda jest taka że sony zawsze coś spiepszy w aktualizacji ;) Zobacz na 4.1.2 jak nie to gwarancja. Jeśli zależy Ci na 4.3 to spróbuj nowszej komplikacji lub innych brand'ów ;)

 

@edit:Hyniek Nie widzisz, że nawet przedni robi lepsze zdj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź, co do powrotu do androida 4.1.2, już to zrobiłem i nic nie pomogło. Teraz zostaje gwarancja, sądzę że to wina sprzętowa a nie softwarowa. Dam znać czy wogole uznają to na gwarancję i czy naprawia. Jutro oddaje telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem tydzień temu Xperia sp i zdjęcia zrobione z niej nigdy nie miały poniżej 1.3mb wiec z Twoją jest raczej coś nie tak podobny problem miałem kiedyś z Xperia Z i ja sprzedałem i kupiłem druga no i na tej jest dużo lepiej z aparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności